Magic Strikes

Cykl: Kate Daniels (tom 3)
Wydawnictwo: Barkley Books
fantasy
angielski
colld

View our feature on Ilona Andrews's "Magic Strikes."When magic strikes and Atlanta goes to pieces, it's a job for Kate Daniels...Drafted into working for the Order of Merciful Aid, mercenary Kate Daniels has more paranormal problems than she knows what to do with these days. And in Atlanta, where magic comes and goes like the tide, that's saying a lot.But when Kate's werewolf friend Derek is discovered nearly dead, she must confront her greatest challenge yet. As her investigation leads her to the Midnight Games--an invitation only, no holds barred, ultimate preternatural fighting tournament--she and Curran, the Lord of the Beasts, uncover a dark plot that may forever alter the face of Atlanta's shapeshifting community...

Beata | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Rewelacyjna powieść z gatunku urban fantasy. Bohaterka jak marzenie, ostra, sarkastyczna, tajemnicza - w końcu uchyliła rąbek sekretów:) Bohater także jak marzenie - Curran kładzie innych na łopatki, dosłownie i w przenośni. Jego potyczki z Kate przyprawiają mnie o ataki śmiechu - warte jedno drugiego:) Ponadto mnóstwo innych bohaterów i mój nowy ulubieniec, hienołak Raphael... Akcja powieści bardzo dynamiczna i wciągająca, finał słodki... ależ jestem ciekawa, co dalej?

Wkp | 2018-02-09
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

MAGIA UDERZA PO RAZ TRZECI

Seria z Kate Daniels Ilony Andrews (pod tym pseudonimem kryje się małżeństwo pisarzy), jak mówiłem już wielokrotnie, to niewyróżniająca się niczym szczególnym, ale nawet sympatyczna opowieść postapo. Sympatyczna, bo z pomysłem na świat i jego koniec, a także to, co dzieje się po, choć nie do końca niestety wykorzystanym. Prosto przy tym wykonana i w lekki sposób podana. Nie inaczej jest w trzecim tomie, który nie zawiedzie miłośników cyklu, choć jednocześnie jego przeciwników do siebie nie przekona.

Poznajcie Kate Daniels, pracownicę Zakony Rycerzy Miłosiernej Pomocy, która nie specjalizuje się w negocjacjach, tylko w zabijaniu. Czasem jednak zdarzy jej się bardziej „pokojowe zadanie”, jak choćby ściąganie z drzew staruszki banshee. Ale w zalewanej falami magii Atlancie nikt nie może czuć się bezpiecznie. Świat jaki znamy skończył się, apokalipsy nie sprowadziła kosmiczna katastrofa, atak z innego świata, wojna atomowa czy zanieczyszczenie środowiska....

książek: 2080
Iga | 2010-10-01
Na półkach: Ulubione, 2010, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Gatunek: urban fantasy + główna bohaterka: Kate, wyszczekana wojowniczka posługująca się mieczem równie sprawnie jak językiem + Jego Futrzasta Wysokość: Curran, arogancki dupek z manią wyższości + świetny styl i poczucie humoru autorów = czysta zajebistość.

Jak na razie to zdecydowanie najlepsza część przygód Kate Daniels. Książka dokładnie taka, jak lubię - ideał. Z niecierpliwością czekam na kolejną część i gorąco polecam!

Paulina | 2018-02-09
Przeczytana: 05 lutego 2018

Stara dobra Kate… nie mam bladego pojęcia, co jest takiego w tej serii, że kiedy tylko pojawia się u mnie kolejny tom, ja rzucam wszystko, wszelkie postanowienia odchodzą w nie pamięć, a ja rzucam się na nią niczym wygłodniały zwierz. Tak, Magia uderza, wywołała we mnie, po raz kolejny takie uczucia. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ja wprost tonę w różnego rodzaju robocie… no cóż, Kate ważniejsza! I mimo że to już trzeci tom tej serii, wciąż nie potrafię się nią nasycić, ciągle mi mało. Aj, nie lubię tego uczucia… niedosyt jest bardzo upierdliwy i męczący.

Atlanta to mroczne miasto, które wciąż zaskakuje swoich mieszkańców. Kate, która zna niejeden koszmarny sekret tego miasta, dociera do miejsca, o którym nawet nie miała pojęcia…
Derek zostaje pobity, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jego ciało jest zmasakrowane, nie potrafi zregenerować ran, a nawet przemienić się w swoją zwierzęcą formę… a nawet jeśli tak się stanie, grozi mu loupizm. Jego życie...

Lenalee | 2011-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2011

Jestem tą książką głęboko zachwycona. Jest ona zdecydowanie lepsza od pozostałych dwóch części i 4 naprawdę wysoko podniosła poprzeczkę. "Magia uderza" jest lekturą, której czytanie to czysta przyjemność i przede wszystkim... podczas czytania której nie myśli się o niczym innym, głęboko przeżywając historię. Fantastyczna bohaterka, Kate, która nie ma nic przeciwko temu, by skopać kilka tyłków; fantastyczni inni bohaterowie, zwracam szczególną uwagę na Currana, który tworzy z Kate niesamowity duet; niebanalna fabuła; dynamiczna i wartka akcja; ciekawe, magiczne, mitologiczne stworzenia; świetny pomysł z Północnymi Rozgrywkami, który bardzo urozmaicił tę historię; wiele zabawnych momentów, akcji, dialogów - humor na bardzo wysokim poziomie. Z ogromną niecierpliwością czekam na 4 tom, a tę książkę jak i całą serię zdecydowanie zaliczam do ulubionych.

Po lekturze dwóch pierwszych części serii o Kate Daniels byłam już pewna, że będę kontynuować tą przygodę. Po przeczytaniu pierwszego tomu nie byłam zbyt zachwycona, ani przywiązana do bohaterów, jednak Magia parzy podbiła moje serce i tak jak się spodziewałam styczeń został miesiącem Kate Daniels. Oprócz części drugiej przeczytałam również trzecią, czwartą oraz piątą i dwa dodatki. W lutym nie uda mi się zabrać za kontynuacje, gdyż mam za ambitne plany, jednak w marcu postaram się dowiedzieć się, co tam dalej dzieje się w Atlancie. Magia parzy jak na razie była najlepszym tomem, jednak Magia uderza prawie jej dorównuje.

Życie Kate w magicznej (czasami) Atlancie nigdy nie będzie spokojne. Kiedy jej przyjaciel z Gromady, Derek, zostaje śmiertelnie pobity musi podjąć ciężką decyzje. Wszystkie ślady prowadzą do nielegalnego turnieju, w którym walczą różne magiczne - i nie tylko - istoty. Kate musi uruchomić swoje kontakty, których wolałaby nie rusza, żeby móc zemścić się za napaść....

Wredna Zołza | 2014-06-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Książka absolutnie świetna.
Szukacie krwi, kości, magii, akcji i mieczy? Potworów z piekła rodem? A może dawki humoru?
Dla każdego coś dobrego.
Trolle, lamie, rakszasy. Hindusi, japończycy i amerykanie. Wampiry? Zmiennokształtni? Prosze bardzo! Wszystko i jeszcze więcej u Kate Daniels.
Bo czemu kobieta miałaby nie być równie zabójcza jak mała armia?
I czemu właściwie tej zabójczej eks-najemniczki miałby nie prześladować Władca Bestii?
Pełna humoru, ciętych ripost, niewybrednych żartów historia wciąga w wir akcji. W trzeciej części przygód Kate was nie zawiedzie. Ba, powiedziałabym, że dopiero rozwinęła swoje żagle i nabiera rozpędu. O wiele lepsza od poprzednich książek, warta uwagi i poświęcenia czasu.
Nie ma czasu na nudę. Nie ma czasu na jedzenie.
Nie moge spać bo czytam o Kate Daniels.
Przypadek nieuleczalny, epidemia nieunikniona.

Monika Szulc | 2018-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2018

„Magia uderza” to już trzeci tom niesamowitej serii, która skradła moje serce lata temu i ta miłość nie przemija, a wręcz przeciwnie! Ponowna lektura utwierdziła mnie w przekonaniu, że w tym gatunku nie znajdziecie lepszej pozycji!

Kate Daniels pracuje dla Zakonu, lecz jak to często bywa w jej przypadku, pakuje się w kłopoty, które mogą zagrozić losom całej Gromady. W mieści odbywa się nielegalny turniej - Północne Rozgrywki. Kiedy Derek zostaje skatowany niemal na śmierć, Kate rzuca do walki, by ocalić przyjaciela i zabić oprawców!

Jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności przeczytania tej serii, to zapewniam, że jest ona wyjątkowo. Książki z gatunku Urban Fantasy mają pewne cechy wspólne i tutaj też można je znaleźć. W powieści znajdziecie wampiry, magów, zmiennokształtnych i jeszcze wiele innych istot! Ale autorzy wszystko podrasowali i seria wypada bardzo świeżo. Świat przedstawiony nie należy do napawających optymizmem, jednak fascynuję i jest ciekawy. Magia walczy z...

Zaczytana | 2011-09-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Kocham, kocham, kocham! Kocham Currana i jego brzuch, od którego odbiłaby się rzucona na niego ćwierćdolarówka.
Około 50 strony mamy do czynienia z kawiarnią i mega cudowną sytuacją ;]
Książka aż pęka w szwach od żartów, erotyki i zagadek. No i oczywiście naigrywania się z Currana.
Dochodzi też do wyjatkowo miłego zbliżenia, ale nie powiem czy fizycznego, czy umysłów. A może tego i tego?
Ksiażka jest cudowna, przezabawna i dość wzruszajaca. Poryczałam sie w jedny momencie. Już wiem, że w 4 części, ktora ma wyjść w listopadzie 2011 roku będzie się wiele działo.
POLECAM!

Aga | 2018-02-11

Jeśli ktoś czytał recenzję dwóch poprzednich części, nie może nie wiedzieć, że Ilona Andrews wielką pisarską parą jest. Mówię to z odrobiną humoru, ale jednocześnie dokładnie to mam na myśli, bo nie wiem, może już wspominałam, że to mój ulubiony pisarski duet? Jakieś dziesięć razy w poprzednich recenzjach? W każdym razie nie spotkałam niczego spod pióra tej pary, co by mnie w jakimkolwiek stopniu zawiodło – a czytałam także w wersji angielskiej jej inne serie – tak samo jest też w wypadku trzeciego tomu o Kate Daniels. Ale od początku.

Atlanta po Zmianie nigdy nie była bezpiecznym i przytulnym miastem. Przeplatające się fale magii i techniki wtrącają się w życie mieszkańców, a taki klimat sprzyja pojawianiu się co rusz nowych niebezpieczeństw. Tym razem Kate Daniels ma stanąć naprzeciw innego rodzaju zagrożenia, bo to jej przyjaciel potrzebuje pomocy. To doprowadza ją i resztę grupy do Areny, na której...