Magia uderza

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Cykl: Kate Daniels (tom 3)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Magic Strikes
Gaba_Okey

Zalewana falami magii Atlanta od dawna nie jest ani bezpiecznym schronieniem, ani miejscem gdzie można znaleźć chwilę wytchnienia. Mało kto wie o tym równie dobrze, co Kate Daniels. Tym razem jednak nawet ona odkryje rzeczy, o których nie miała pojęcia. Kiedy jej przyjaciel Derek zostaje pobity niemal na śmierć Kate w pogoni za oprawcami dociera na Arenę. To miejsce w podziemiach Atlanty, gdzie odbywają się nielegalne walki na śmierć i życie. Szukając sprawiedliwości Kate kładzie na szali własne życie- zarówno stając na Arenie, jak i postępując całkowicie wbrew zakazom wściekłego Władcy Bestii.

źródło opisu: https://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Gaba_Okey książek: 915

Piękna i Bestia na igrzyskach śmierci

Myślałam, że Kate Daniels już niczym mnie nie zaskoczy, a tutaj nagle okazje się, że trzeci tom serii to istna petarda! Nowe wątki, dużo informacji na temat przeszłości Kate i jej pochodzenia, sceny pełne namiętności z Władcą Bestii i nielegalne walki – tyle dzieje się w tej części, że trudno nadążyć za fabułą. Aneta Jadowska rekomenduje książkę „Uzależniający, intensywny i szalony. W skali 1 do 10 świat Kate Daniels ma ode mnie 12” – ja daję mu zdecydowanie 100 punktów i chcę już teraz, natychmiast kolejną część – „Magia krwawi”.

Kate bierze zlecenie za zleceniem, a wszystko przez ciągłe wybuchy magii. Jednak gdy jej przyjaciel Derek zostaje prawie śmiertelnie pobity, musi rozwiązać kolejną zagadkę – w co wplątał się Derek? I co z tym wszystkim wspólnego mają nielegalne Północne Rozgrywki, gdzie walczy się na śmierć i życie? Kate musi stanąć na arenie, ale jak to zrobić, gdy Curran depcze jej po piętach? Szybko dowiaduje się, że zamknięcie go w klatce nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Seria o Kate Daniels to prawdziwe, mocne urban fantasty. Para pisarzy ukazuje nam szerszy obraz Atlanty opanowanej zderzeniami magii z techniką. A teraz magia uderza z prawdziwą siłą – na ulicę wychodzą stworzenia znane nam tylko z mitologii. Tym razem autorzy na tapet wzięli mitologię nordycką i hinduską. W sumie te książki też uczą – jeśli ktoś jest fanem miologii, to naprawdę sporo się z nich dowie. Poznajemy mroczne sekrety kolejnych postaci jak Jim, Derek, Saiman, Curran oraz samej Kate. Pojawia się też wzmianka o tajemniczym Rolandzie, który w tej serii staje się prawdziwym czarnym bohaterem.

Kate coraz bardziej uświadamia sobie, że ma przyjaciół, za których bierze odpowiedzialność. To bohaterka, która jest w stanie poświęcić własne życie, aby ochronić swoich bliskich. Dopiero teraz w pełni zdaje sobie sprawę z własnych uczuć, powoli przestaje żyć w zaprzeczeniu, że jest samotnym strzelcem. I sporo ją to kosztuje, bo prawie umiera. Zapomina, że przyjaźń działa również w drugą stronę i że Kate też ma swoich obrońców, którzy zawsze przyjdą jej z odsieczą. I tutaj na scenę wchodzi groźny i zły Władca Gromady, Curran. Ma on w sobie niesamowitą siłę przyciągania, pojawia się tylko kilka razy w książce, ale każda scena z jego udziałem jest krótka i tak niesamowicie intensywna, że przeżywa się ją sto razy bardziej, niż cokolwiek innego. Prawdopodobnie, gdyby czytał instrukcję obsługi mikrofalówki, to byłoby to ciekawe. Curran intryguje, a jego zaloty i próby zdobycia Kate robią się coraz bardziej interesujące.

Uwielbiam sarkastyczne dialogi w tej książce. Curran i Kate przechodzą samych siebie, napięcie pomiędzy nimi jest coraz większe, dlatego jeszcze bardziej sobie dogryzają, a to jest szalenie zabawne. Pisarze mogą pochwalić się inteligentnym humorem, który całkowicie do mnie trafia. Gdy zaczynam czytać tę książkę, to nie istnieje dla mnie rzeczywistość – jest Kate, Curran i ciągle pędząca akcja. Chłonę przygody Kate i już nie mogę doczekać się kolejnych części, bo ta seria uzależnia. Dosłownie.

Jeśli pary pisarskie tworzą TAKIE książki, to poproszę o więcej tego rodzaju duetów. „Magia uderza” jest zdecydowanie moją ulubioną częścią serii o Kate Daniels – autorzy ujawniają wiele sekretów, relacja Kate i Currana zaczyna się rozkręcać, zżyłam się z wszystkimi postaciami, dlatego, gdy stało się coś Derekowi, to przeżywałam to razem z bohaterami. Jest tyle genialnych momentów w tym tomie, że nie sposób ich zliczyć! Niebanalna fabuła, piękna okładka, wartka akcja, mityczne stworzenia, które mogą przerazić, nielegalne Północne Rozgrywki – jeśli zaczniesz czytać, to przygotuj się na nieprzespaną noc.

Gabriela Rutana

Beata | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Rewelacyjna powieść z gatunku urban fantasy. Bohaterka jak marzenie, ostra, sarkastyczna, tajemnicza - w końcu uchyliła rąbek sekretów:) Bohater także jak marzenie - Curran kładzie innych na łopatki, dosłownie i w przenośni. Jego potyczki z Kate przyprawiają mnie o ataki śmiechu - warte jedno drugiego:) Ponadto mnóstwo innych bohaterów i mój nowy ulubieniec, hienołak Raphael... Akcja powieści bardzo dynamiczna i wciągająca, finał słodki... ależ jestem ciekawa, co dalej?

Wkp | 2018-02-09
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

MAGIA UDERZA PO RAZ TRZECI

Seria z Kate Daniels Ilony Andrews (pod tym pseudonimem kryje się małżeństwo pisarzy), jak mówiłem już wielokrotnie, to niewyróżniająca się niczym szczególnym, ale nawet sympatyczna opowieść postapo. Sympatyczna, bo z pomysłem na świat i jego koniec, a także to, co dzieje się po, choć nie do końca niestety wykorzystanym. Prosto przy tym wykonana i w lekki sposób podana. Nie inaczej jest w trzecim tomie, który nie zawiedzie miłośników cyklu, choć jednocześnie jego przeciwników do siebie nie przekona.

Poznajcie Kate Daniels, pracownicę Zakony Rycerzy Miłosiernej Pomocy, która nie specjalizuje się w negocjacjach, tylko w zabijaniu. Czasem jednak zdarzy jej się bardziej „pokojowe zadanie”, jak choćby ściąganie z drzew staruszki banshee. Ale w zalewanej falami magii Atlancie nikt nie może czuć się bezpiecznie. Świat jaki znamy skończył się, apokalipsy nie sprowadziła kosmiczna katastrofa, atak z innego świata, wojna atomowa czy zanieczyszczenie środowiska....

książek: 2080
Iga | 2010-10-01
Na półkach: Ulubione, 2010, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Gatunek: urban fantasy + główna bohaterka: Kate, wyszczekana wojowniczka posługująca się mieczem równie sprawnie jak językiem + Jego Futrzasta Wysokość: Curran, arogancki dupek z manią wyższości + świetny styl i poczucie humoru autorów = czysta zajebistość.

Jak na razie to zdecydowanie najlepsza część przygód Kate Daniels. Książka dokładnie taka, jak lubię - ideał. Z niecierpliwością czekam na kolejną część i gorąco polecam!

Paulina | 2018-02-09
Przeczytana: 05 lutego 2018

Stara dobra Kate… nie mam bladego pojęcia, co jest takiego w tej serii, że kiedy tylko pojawia się u mnie kolejny tom, ja rzucam wszystko, wszelkie postanowienia odchodzą w nie pamięć, a ja rzucam się na nią niczym wygłodniały zwierz. Tak, Magia uderza, wywołała we mnie, po raz kolejny takie uczucia. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ja wprost tonę w różnego rodzaju robocie… no cóż, Kate ważniejsza! I mimo że to już trzeci tom tej serii, wciąż nie potrafię się nią nasycić, ciągle mi mało. Aj, nie lubię tego uczucia… niedosyt jest bardzo upierdliwy i męczący.

Atlanta to mroczne miasto, które wciąż zaskakuje swoich mieszkańców. Kate, która zna niejeden koszmarny sekret tego miasta, dociera do miejsca, o którym nawet nie miała pojęcia…
Derek zostaje pobity, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jego ciało jest zmasakrowane, nie potrafi zregenerować ran, a nawet przemienić się w swoją zwierzęcą formę… a nawet jeśli tak się stanie, grozi mu loupizm. Jego życie...

Lenalee | 2011-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2011

Jestem tą książką głęboko zachwycona. Jest ona zdecydowanie lepsza od pozostałych dwóch części i 4 naprawdę wysoko podniosła poprzeczkę. "Magia uderza" jest lekturą, której czytanie to czysta przyjemność i przede wszystkim... podczas czytania której nie myśli się o niczym innym, głęboko przeżywając historię. Fantastyczna bohaterka, Kate, która nie ma nic przeciwko temu, by skopać kilka tyłków; fantastyczni inni bohaterowie, zwracam szczególną uwagę na Currana, który tworzy z Kate niesamowity duet; niebanalna fabuła; dynamiczna i wartka akcja; ciekawe, magiczne, mitologiczne stworzenia; świetny pomysł z Północnymi Rozgrywkami, który bardzo urozmaicił tę historię; wiele zabawnych momentów, akcji, dialogów - humor na bardzo wysokim poziomie. Z ogromną niecierpliwością czekam na 4 tom, a tę książkę jak i całą serię zdecydowanie zaliczam do ulubionych.

Po lekturze dwóch pierwszych części serii o Kate Daniels byłam już pewna, że będę kontynuować tą przygodę. Po przeczytaniu pierwszego tomu nie byłam zbyt zachwycona, ani przywiązana do bohaterów, jednak Magia parzy podbiła moje serce i tak jak się spodziewałam styczeń został miesiącem Kate Daniels. Oprócz części drugiej przeczytałam również trzecią, czwartą oraz piątą i dwa dodatki. W lutym nie uda mi się zabrać za kontynuacje, gdyż mam za ambitne plany, jednak w marcu postaram się dowiedzieć się, co tam dalej dzieje się w Atlancie. Magia parzy jak na razie była najlepszym tomem, jednak Magia uderza prawie jej dorównuje.

Życie Kate w magicznej (czasami) Atlancie nigdy nie będzie spokojne. Kiedy jej przyjaciel z Gromady, Derek, zostaje śmiertelnie pobity musi podjąć ciężką decyzje. Wszystkie ślady prowadzą do nielegalnego turnieju, w którym walczą różne magiczne - i nie tylko - istoty. Kate musi uruchomić swoje kontakty, których wolałaby nie rusza, żeby móc zemścić się za napaść....

Wredna Zołza | 2014-06-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Książka absolutnie świetna.
Szukacie krwi, kości, magii, akcji i mieczy? Potworów z piekła rodem? A może dawki humoru?
Dla każdego coś dobrego.
Trolle, lamie, rakszasy. Hindusi, japończycy i amerykanie. Wampiry? Zmiennokształtni? Prosze bardzo! Wszystko i jeszcze więcej u Kate Daniels.
Bo czemu kobieta miałaby nie być równie zabójcza jak mała armia?
I czemu właściwie tej zabójczej eks-najemniczki miałby nie prześladować Władca Bestii?
Pełna humoru, ciętych ripost, niewybrednych żartów historia wciąga w wir akcji. W trzeciej części przygód Kate was nie zawiedzie. Ba, powiedziałabym, że dopiero rozwinęła swoje żagle i nabiera rozpędu. O wiele lepsza od poprzednich książek, warta uwagi i poświęcenia czasu.
Nie ma czasu na nudę. Nie ma czasu na jedzenie.
Nie moge spać bo czytam o Kate Daniels.
Przypadek nieuleczalny, epidemia nieunikniona.

Monika Szulc | 2018-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2018

„Magia uderza” to już trzeci tom niesamowitej serii, która skradła moje serce lata temu i ta miłość nie przemija, a wręcz przeciwnie! Ponowna lektura utwierdziła mnie w przekonaniu, że w tym gatunku nie znajdziecie lepszej pozycji!

Kate Daniels pracuje dla Zakonu, lecz jak to często bywa w jej przypadku, pakuje się w kłopoty, które mogą zagrozić losom całej Gromady. W mieści odbywa się nielegalny turniej - Północne Rozgrywki. Kiedy Derek zostaje skatowany niemal na śmierć, Kate rzuca do walki, by ocalić przyjaciela i zabić oprawców!

Jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności przeczytania tej serii, to zapewniam, że jest ona wyjątkowo. Książki z gatunku Urban Fantasy mają pewne cechy wspólne i tutaj też można je znaleźć. W powieści znajdziecie wampiry, magów, zmiennokształtnych i jeszcze wiele innych istot! Ale autorzy wszystko podrasowali i seria wypada bardzo świeżo. Świat przedstawiony nie należy do napawających optymizmem, jednak fascynuję i jest ciekawy. Magia walczy z...

Zaczytana | 2011-09-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Kocham, kocham, kocham! Kocham Currana i jego brzuch, od którego odbiłaby się rzucona na niego ćwierćdolarówka.
Około 50 strony mamy do czynienia z kawiarnią i mega cudowną sytuacją ;]
Książka aż pęka w szwach od żartów, erotyki i zagadek. No i oczywiście naigrywania się z Currana.
Dochodzi też do wyjatkowo miłego zbliżenia, ale nie powiem czy fizycznego, czy umysłów. A może tego i tego?
Ksiażka jest cudowna, przezabawna i dość wzruszajaca. Poryczałam sie w jedny momencie. Już wiem, że w 4 części, ktora ma wyjść w listopadzie 2011 roku będzie się wiele działo.
POLECAM!

Aga | 2018-02-11

Jeśli ktoś czytał recenzję dwóch poprzednich części, nie może nie wiedzieć, że Ilona Andrews wielką pisarską parą jest. Mówię to z odrobiną humoru, ale jednocześnie dokładnie to mam na myśli, bo nie wiem, może już wspominałam, że to mój ulubiony pisarski duet? Jakieś dziesięć razy w poprzednich recenzjach? W każdym razie nie spotkałam niczego spod pióra tej pary, co by mnie w jakimkolwiek stopniu zawiodło – a czytałam także w wersji angielskiej jej inne serie – tak samo jest też w wypadku trzeciego tomu o Kate Daniels. Ale od początku.

Atlanta po Zmianie nigdy nie była bezpiecznym i przytulnym miastem. Przeplatające się fale magii i techniki wtrącają się w życie mieszkańców, a taki klimat sprzyja pojawianiu się co rusz nowych niebezpieczeństw. Tym razem Kate Daniels ma stanąć naprzeciw innego rodzaju zagrożenia, bo to jej przyjaciel potrzebuje pomocy. To doprowadza ją i resztę grupy do Areny, na której...