Magia uderza

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Cykl: Kate Daniels (tom 3) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Magic Strikes
ilona, andrews, kate, daniels, magia, uderza
Camille

Tam, gdzie magia uderza i odchodzi niczym przypływ, Kate Daniels stawi czoła największemu wyzwaniu.

Derek, przyjaciel Kate zostaje skatowany niemal na śmierć. Śledztwo w sprawie, naprowadza najemniczkę na trop dostępnego tylko dla wybranych, pozbawionego zasad, brutalnego turnieju walk. Kate i Curran odkrywają spisek, który może na zawsze odmienić społeczność zmiennokształtnych.

Iga | 2010-10-01
Na półkach: Posiadam, Ulubione, 2010, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Gatunek: urban fantasy + główna bohaterka: Kate, wyszczekana wojowniczka posługująca się mieczem równie sprawnie jak językiem + Jego Futrzasta Wysokość: Curran, arogancki dupek z manią wyższości + świetny styl i poczucie humoru autorów = czysta zajebistość.

Jak na razie to zdecydowanie najlepsza część przygód Kate Daniels. Książka dokładnie taka, jak lubię - ideał. Z niecierpliwością czekam na kolejną część i gorąco polecam!

Lenalee | 2011-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2011

Jestem tą książką głęboko zachwycona. Jest ona zdecydowanie lepsza od pozostałych dwóch części i 4 naprawdę wysoko podniosła poprzeczkę. "Magia uderza" jest lekturą, której czytanie to czysta przyjemność i przede wszystkim... podczas czytania której nie myśli się o niczym innym, głęboko przeżywając historię. Fantastyczna bohaterka, Kate, która nie ma nic przeciwko temu, by skopać kilka tyłków; fantastyczni inni bohaterowie, zwracam szczególną uwagę na Currana, który tworzy z Kate niesamowity duet; niebanalna fabuła; dynamiczna i wartka akcja; ciekawe, magiczne, mitologiczne stworzenia; świetny pomysł z Północnymi Rozgrywkami, który bardzo urozmaicił tę historię; wiele zabawnych momentów, akcji, dialogów - humor na bardzo wysokim poziomie. Z ogromną niecierpliwością czekam na 4 tom, a tę książkę jak i całą serię zdecydowanie zaliczam do ulubionych.

Roza Bielikov | 2014-06-14
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Książka absolutnie świetna.
Szukacie krwi, kości, magii, akcji i mieczy? Potworów z piekła rodem? A może dawki humoru?
Dla każdego coś dobrego.
Trolle, lamie, rakszasy. Hindusi, japończycy i amerykanie. Wampiry? Zmiennokształtni? Prosze bardzo! Wszystko i jeszcze więcej u Kate Daniels.
Bo czemu kobieta miałaby nie być równie zabójcza jak mała armia?
I czemu właściwie tej zabójczej eks-najemniczki miałby nie prześladować Władca Bestii?
Pełna humoru, ciętych ripost, niewybrednych żartów historia wciąga w wir akcji. W trzeciej części przygód Kate was nie zawiedzie. Ba, powiedziałabym, że dopiero rozwinęła swoje żagle i nabiera rozpędu. O wiele lepsza od poprzednich książek, warta uwagi i poświęcenia czasu.
Nie ma czasu na nudę. Nie ma czasu na jedzenie.
Nie moge spać bo czytam o Kate Daniels.
Przypadek nieuleczalny, epidemia nieunikniona.

Zaczytana | 2011-09-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Kocham, kocham, kocham! Kocham Currana i jego brzuch, od którego odbiłaby się rzucona na niego ćwierćdolarówka.
Około 50 strony mamy do czynienia z kawiarnią i mega cudowną sytuacją ;]
Książka aż pęka w szwach od żartów, erotyki i zagadek. No i oczywiście naigrywania się z Currana.
Dochodzi też do wyjatkowo miłego zbliżenia, ale nie powiem czy fizycznego, czy umysłów. A może tego i tego?
Ksiażka jest cudowna, przezabawna i dość wzruszajaca. Poryczałam sie w jedny momencie. Już wiem, że w 4 części, ktora ma wyjść w listopadzie 2011 roku będzie się wiele działo.
POLECAM!

Maarmolada Te | 2011-02-15
Przeczytana: styczeń 2011

Moja ukochana część serii... jak na razie. Książka genialna. Ukrywanie się przed Jego Futrzastą Wysokością, akcja w wannie, zamknięcie Currana w klatce, akcja z przebiciem się mieczem... Krótko mówiąc, dzieło obfitujące w zaj*biste opisy, zwroty akcji i humor, które uwielbiam.

Rzadko się zdarza, by seria z tomu na tom robiła się ciekawsza, ale Gordonom się to udaje. Jeśli tylko nie czepiać się szczegółów i drobnych nieścisłości, można się przy tym naprawdę dobrze bawić :)

oxfordka | 2016-05-08
Przeczytana: 07 maja 2016

"Magia uderza" to trzecia odsłona przygód Kate Daniels i myślę, że jedna z lepszych. Tym razem dziewczyna ma ciężki orzech do zgryzienia. Jej przyjaciel Derek zostaje pobity, wręcz zmasakrowany, a wszystkie ślady prowadzą do nielegalnego i bardzo brutalnego turnieju walk. Kate uruchamia kontakty, których wolałaby nie uruchamiać. Musi prosić o pomoc osoby, które z chęcią sama by zabiła, a to wszystko, by dowiedzieć się kto omal nie doprowadził do śmieci Dereka.

"Spojrzałam w twarz Dereka, a raczej coś, co kiedyś nią było. Teraz w tym miejscu znajdowała się miazga roztrzaskanych kości i porozrywanych tkanek, jakby ktoś próbował wyrzeźbić z ciała nowe oblicze, ale przerwał, porzucając tworzywo na pastwę rozkładu."

Napaść jest ściśle powiązana z turniejem, a szczególnie z główną nagrodą. Aby ją zdobyć trzeba wygrać, aby wygrać trzeba wziąć udział w turnieju, zaś Kate ma wsparcie Gromady, której Władca Bestii kategorycznie zabronił udziału w rozgrywkach.
Po raz kolejny dziewczyna wraz...

Sarunia_11 | 2016-09-07

Są takie książki, które w żadnym razie nie potrzebują rekomendacji. Wystarczy przeczytać pierwsze kilka zdań, aby kompletnie się zatracić i odciąć od rzeczywistości. Cała seria o Kate Daniels właśnie do nich należy. Fabuła nieskomplikowana, ale jednocześnie bardzo wciągająca, stopniowo ujawniane szczegóły z życia głównej bohaterki dodają całości aury tajemnicy, a dodatkowo (jako wisienka na torcie) wątek miłosny, ale nie rozdmuchany do wszech miar i do znudzenia, lecz raczej prowadzony w tle, przydymiony i nienachalny, przez co jedynie dodaje całości smaczku. Super lektura na każdy dzień, każdy humor i każdą pogodę!

BlackPearl | 2016-03-06

Moja ulubiona część z całej serii. Główny wątek jest bardzo ciekawy. Nie mogłam się oderwać od książki dopóki całej nie przeczytałam, a chwilę później brałam się już za następną.

puchacz02 | 2013-12-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane