Znak Kości

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Cykl: Mercedes Thompson (tom 4) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Bone Crossed

Nieugięta. Bezczelna. Lojalna. I jak zawsze nieobliczalna. Znacie to powiedzenie – jeśli gdzieś są jakieś kłopoty, to Mercy wpadnie w nie na pewno. Zmiennkoształtna Mercedes Thompson ma za sobą ciężkie chwile. Najchętniej zamknęłaby się w swoim warsztacie i zajęła tym, co lubi – naprawą samochodów. Niestety rzeczywistość nie chce o niej zapomnieć! Wampiry wydają na nią wyrok śmierci,...

Nieugięta. Bezczelna. Lojalna. I jak zawsze nieobliczalna.

Wampiry wydają na nią wyrok śmierci, despotyczny samiec Alfa wilkołaczej sfory chce z niej zrobić swoją partnerkę, u przyjaciółki z dzieciństwa zalągł się duch… Na dodatek domu Mercy nie chce opuścić wyjątkowo samodzielna i magiczna laska.

To chyba za dużo dla jednego, małego kojota! No mercy, Mercy!

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Opinie czytelników (2002)
Sol | 2019-05-26
Przeczytana: 25 maja 2019

Im dalej w serię tym lepiej. Tak! W końcu też rozumiem czemu tłumy kochają Mercy, czemu ludzie się w tych książkach zaczytują i je kochają.

Przede wszystkim przestałam porównywać Briggs do Andrews i przez to zaczęłam w pełni cieszyć się lekturą panny Thompson - porównywanie w przypadku tak różnych serii nigdy nie jest dobre.
Sama Mercy nie jest wszechmocna, nie jest typową superwoman, raczej bliżej jej do dziewczyny z sąsiedztwa. Z kluczem francuskim i mejkapem ze smaru, ale jednak nadal dziewczyny z sąsiedztwa.

Nareszcie też udało mi się sięgnąć po kontynuację szybko po skończeniu poprzedniego tomu, a dzięki temu nic mi nie zdążyło uciec i cieszyłam się każdym szczegółem i ciągłością akcji. W końcu 'Znak kości' ma miejsce niecały tydzień po wydarzeniach z 'Pocałunku żelaza'!
No i w końcu zaczynam naprawdę lubić Adama. Doceniać jego spokój i opanowanie, jego stabilność, którą przez dłuuugo miałam za ciapowatość.

Jeśli natomiast chodzi o samą treść niejako sensacyjno zagadkową....

Mercy, zmiennokształtna po traumatycznych wydarzeniach z "Pocałunku żelaza" musi wracać do formy. Nie jest to łatwe, zwłaszcza, że ciągle w najmniej odpowiednich sytuacjach dostaje ataku paniki. Są jednak przy niej przyjaciele i ukochany, którego wybrała i który odwzajemnia jej uczucia. Oczywiście mam na myśli Adama, Alfę watahy dorzecza Kolumbii.
Cieszy mnie jej wybór, osobiście to właśnie Adamowi kibicowałam, choć Samuel jako taki też nie był najgorszy.
Tutaj wydarzenia z poprzednich tomów nieco się ze sobą splatają, wraca wampir Stefan po całotomowej nieobecności, oznajmiając Mercy, że jej życie jest w niebezpieczeństwie a Pani chmary wie, że dziewczyna stoi za zabójstwem jej pupila. Jak się okaże bycie wrogiem wampira a w tym przypadku całej chmary jest koszmarem.
Na domiar wszystkiego do Mercedes przyjeżdża koleżanka ze studiów, prosząc o pomoc w wypędzeniu ducha z jej domu.

Muszę przyznać, że czytając ten tom miałam momentami gęsią skórkę a włosy na głowie stawały dęba...

Secret | 2019-05-25
Przeczytana: 25 maja 2019

Zachęcona 3 tomem sięgnęłam po kontynuację.
Kurczę. Nie żałuję :D
Z każdą kolejną częścią jest coraz lepiej.
Tym razem Mercy mierzy się z Chmarą. Adam próbuje jej pomóc, ale to ciągnie za sobą konsekwencje. Nieoczekiwanie na progu jej domu staje dawna znajoma, która prosi ją o pomoc z nawiedzającym jej rodzinę duchem.
Jest ciekawie, intrygująco, trochę niepokojąco i jednocześnie cudownie.
Gdybym nie miała ograniczonego czasu przeczytałabym książkę dużo szybciej.
Było warto dać jej szansę.

Paulina | 2018-01-31
Na półkach: Przeczytane, E-Book, 2018
Przeczytana: 04 stycznia 2018

To już czwarty tom serii o Mercedes Thompson, który trafił w moje łapki. Poprzednie części, jak sami pewnie wiecie, wspominam bardzo dobrze. Byłam nimi zachwycona, więc tylko kwestią czasu było, gdy sięgnę po „Znak kości”. Na całe szczęście książkę miałam na swoim tablecie i nie musiałam usychać z tęsknoty, a mogłam od razu zabrać się za czytanie. Niestety, a może i stety, w zależności jak na to patrzeć, musiałam przerwać lekturę w połowie. Nie zrozumcie mnie źle, lubię Mercy, ale przy Kate Daniels nie ma żadnych szans. Tak, porzuciłam Mercy, by dać się porwać Kate. Taki ze mnie zły chochlik.

Rzeczywistość nie chce pozwolić Mercy, aby mogła odetchnąć po ostatnich wydarzeniach. Kiedy wszystko zmierza w dobrym kierunku, do dziewczyny wpada mama z pretensjami, chwilę po tym zjawia się zwęglone „coś”, które okazuje się być Stefanem, a na sam koniec na jej progu staje stara znajoma, która prosi ją o pomoc z duchem.
Świat zwariował. Słowa „Ona wie.”, cokolwiek miałyby znaczyć, nie wróżą...

owca626 | 2019-05-10

Mercedes jest twardą kobietą, lecz w poprzedniej części została bardzo skrzywdzona i teraz walczy z atakami paniki oraz stara się powrócić do formy. Ukojenie daję jej związek z Adamem, miejscowym alfą. Watek miłosny jest bardzo dobrze prowadzony. Męscy czytelnicy nie będą się irytować z powodu westchnień zakochanej bohaterki, bo zwyczajnie ich nie ma. Miłość jest ważna na tyle, by i kobiecy fani byli usatysfakcjonowani, jednak nie ma tu przesady. Autora przede wszystkim skupia się na przygodach Mercy i wątku przewodnim, czyli sprawie, którą kobieta musi rozwiązać.

Seria o Mercedes Thompson to przednie Urban Fantasy i wszystko podoba mi się w tych książkach. Świat przedstawiony jest tym, co uwielbiam w tym gatunku. Wampiry, wilkołaki i nieludzie istnieją i są zaskakującymi postaciami. Główna bohaterka jest twarda i nie daje sobie w kasze dmuchać, dodatkowo zna swoje słabości i nie wychodzi na niepokonanego herosa. Wątki kryminalne są świetnym dodatkiem, a relacje damsko-męskie...

esin | 2017-03-26
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Muszę się przyznać, że pytałam ten tom trochę na raty. W związku z czym, gdy wczoraj skończyłam można powiedzieć iż w końcu odetchnęłam. Dlczego ?
Ostatnie kilkadziesiąt stron było już na przysłowiowe doczytanie. No dobra, może więcej niż kilkadziesiąt. Nic mnie nie zaskoczyło w tej części, wręcz przeciwnie Mercedes, którą wcześniej uważałam za równą babkę zaczęła mnie irytować. Postać Adama wydała mi się ciut mdła, a Samuel... cóż jego wątek w tej części jest bardzo okrojony.Tylko Stefan pozostaje niezmiennie dla mnie zagadką. Podsumowując nie moja ulubiona, ale zapewne sięgnę po następną część :)

Monika Szulc | 2017-10-10
Przeczytana: 10 października 2017

Mercedes Thompson jest mechanikiem i zmiennokształtną, która ma przedziwny talent do ładowania się w kłopoty. Wampiry pałają żądzą zemsty, za to, co zrobiła, a Stefan nieoczekiwanie ląduję w jej salonie, tylko jest w tak złym stanie, że trudno go rozpoznać. Dodatkowo Mercy zacieśnia więzi ze stadem wilkołaków, a dawna znajoma prosi ją o pomoc. Czy i tym razem Mercedes wyjdzie cało z opresji?

„Znak kości” to najlepsza część, jak dotąd, i jestem nią szczerze zachwycona! Akcja od pierwszej strony pędzi, a ja całkowicie przepadłam. Autorka lubi powoli wprowadzać czytelnika w sprawy, jednak ten tom jest inny i na pewno jest to pozytywna zmiana.

Marta Zagrajek | 2018-01-07

Wracamy do Mercedes, której sprawy sercowe powoli zmierzają ku dobremu, ale po drodze zdążyła już narazić się tylu osobom, że starczyłoby na potężniejszych nieludzi.

W "Znaku kości" poznajemy lepiej wilkołaki i ich zwyczaje, zarówno te dotyczące hierarchii, jak i te związane z związkami partnerskimi. Patricia Briggs umie wyraźnie zarysować napięcie wynikające z powyższych, zwłaszcza wtedy, kiedy czytelnik nie spodziewa się niczego niezwykłego.
W tej części mamy okazję lepiej zapoznać się z wyjątkowością wampira Stefana, która nie ogranicza się tylko do jeżdżenia po świecie Wehikułem Tajemnic. Zrozumiecie, czemu Mercedes darzy go sympatią, jako nielicznego z krwiopijców i czy ta sympatia ma jakiekolwiek granice.

Dla fanów Mercy - idealna. Dla kogoś, kto wcześniej jej nie znał - również. Dlaczego? Patricia Briggs w każdym tomie zajawia zdarzenia z poprzedniego, ale ograniczając się do najważniejszych informacji. Ujawnia tylko to, co może mieć wpływ na obecnych w tym tomie...

Hersus | 2015-11-03
Przeczytana: październik 2015

W dobie kultury przesiąkniętej seksem, w której na kobiety się poluje, a nie stara się o jej względy, nie wiedziałem, że coś jeszcze może mnie zaskoczyć. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o książki. Co one mają wspólnego? W ostatnim czasie zauważyłem trend kierujący wiele książek ku erotykom. Nie wiem czy to zaczęło się od „Pięćdziesięciu twarzy Graya”, chociaż prawdopodobnie miało to swoje początki jeszcze wcześniej, ale w większości przypadków historia musi skończyć się w łóżku. To jednak nie jest jeszcze takie złe. Najgorsze jak autor rozpisuje się jak to robią na umywalce, w wannie oraz kilku innych miejscach po kolei. Na szczęście, są jeszcze pisarze potrafiący ukazać miłość, jako coś więcej niż rządze cielesne. Do nich właśnie należy Patricia Briggs. Dzisiaj opowiem Wam o kolejnym tomie, w którym spotkamy dość niesamowitą panią mechanik zatytułowanym „Znak kości”.

Mercedes po prostu ma pecha. Jednak nie takiego zwykłego, ale chyba największego. Jeżeli coś się święci to ona musi być w...

monweg | 2018-08-04
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Znak kości polecam, zwłaszcza wielbicielom fantastyki oraz niezwykłych istot. Jeśli nie zaczęliście jeszcze swojej przygody z książkami Briggs, to bardzo dobry moment, żeby poznać niezwykłą bohaterkę jaką niewątpliwie jest Mercedes. Gorąco polecam.

zobacz kolejne z 1992