Krzewy ozdobne

Tłumaczenie: Małgorzata Yamazaki
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Shrubs
flora i fauna

Piękny ogród przez cały rok Krzewy stanowią zwykle główny element ogrodu, decydujący o bogactwie jego kształtów, kolorów i faktur. Czasami - rozmieszczone na obramowaniu rabat - stanowią jednolite tło dla innych roślin zmieniających kolory wraz z porami roku. Mogą też być same źródłem barwnych wrażeń dających ową niezwykłą przyjemność, jakiej doświadczamy w najpiękniejszych ogrodach....

Piękny ogród przez cały rok

Krzewy stanowią zwykle główny element ogrodu, decydujący o bogactwie jego kształtów, kolorów i faktur. Czasami - rozmieszczone na obramowaniu rabat - stanowią jednolite tło dla innych roślin zmieniających kolory wraz z porami roku. Mogą też być same źródłem barwnych wrażeń dających ową niezwykłą przyjemność, jakiej doświadczamy w najpiękniejszych ogrodach. Nierzadko również składają się na wspaniały pejzaż widoczny z okna domu przez cały rok. Krzewy to rośliny wieloletnie, ich wybór i uprawa nie powinny być zatem podejmowane metodą prób i błędów.

Poradnik pomoże Wam wybrać najlepsze rośliny do określonych miejsc - nie tylko takie, które dadzą najatrakcyjniejsze efekty, czy będą stosunkowo łatwe w uprawie, ale przede wszystkim takie, których obecność w tym szczególnym - Waszym - ogrodzie przyniesie Wam na wiele lat prawdziwą radość i satysfakcję. Autor jest jednym z największych brytyjskich specjalistów w dziedzinie ogrodnictwa. W swojej książce przedstawia zarówno nowe, bardzo ciekawe odmiany krzewów, jak i te, których uprawa od dawna zyskała sobie zasłużone uznanie.