Piękny trawnik

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Jak sprawić, by ogródek działkowy wyglądał jak łąka? Kiedy sięgnąć po chemiczne środki niszczące chwasty? Na co zwrócić uwagę już w marcu, a o co zadbać wczesnym latem? Początek wiosny to idealny czas, by pomyśleć o trawniku i zadbać o niego tak, by latem cieszył oko soczystą zielenią! Okazuje się, że na takie efekty trzeba solidnie zapracować! Zadań jest wiele ? pokonanie mchu, walka z chwastami, dobór i odpowiednie zastosowanie nawozów, czujne niszczenie szkodników i zapobieganie chorobom? Warto też pomyśleć o kompostowaniu, zasadzeniu drzew i kwiatów, a także o profesjonalnym koszeniu trawy. Poradnik przyda się każdemu ogrodnikowi ? wiecznie zabieganym proponuje plan minimalny, którego realizacja nie zajmnie zbyt wiele czasu, innym zaś ? zestaw bardziej skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.