Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci

Seria: Uczę się
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Joanna Kłos, dziecko, nauka, rozwój
Ag2S

Podstawą poprawnej wymowy jest między innymi odpowiednia ruchomość narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy. Warto ją z dzieckiem trenować, a nikt nie zachęci do tego lepiej niż Fefe! To wyjątkowa mucha! Gasi pożary, jeździ samochodem, chodzi do kina, biega w maratonach i jest gwiazdą opery. Kto się z nią zaprzyjaźni, nie będzie się nudzić! Dzięki Fefe ćwiczenia staną się zabawą, a maluch, słuchając opowieści o przygodach muszki i realizując wyznaczone przez nią zadania, nawet się nie zorientuje, że właśnie wykonał ważną pracę.
Książka poprzez wesołą zabawę wspiera rozwój wymowy dziecka, a także jest nieocenioną pomocą dla dzieci z problemami artykulacyjnymi.
„Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” to druga po „Wierszykach ćwiczących języki” książka z serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”.

ilustrator: Joanna Kłos

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

andrucik | 2019-04-04
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 02 marca 2019

Strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą pracować z dzieckiem nad prawidłową artykulacją. Dzięki przygodom sympatycznej muchy nie czujemy, że ćwiczymy.

Agnieszka | 2018-05-11
Przeczytana: 01 maja 2018

Kolejna książka tej autorki i kolejne spotkania z muchą Fefe, tym razem jednak oprócz opowieści czytelnik dostaje możliwość ćwiczenia buzi. Zawarte historie pokazują pomysłowość Fefe, a przy okazji otwierają powiązane ćwiczenia dla buzi i języka.

To pomocne, radosne i żartobliwe praktyki mające pomóc w kłopotach z prawidłowym wysławianiem się. Zawarte w niej wskazówki pokazują kierunek i metody ćwiczeń z dzieckiem. Autorka ze znawstwem podpowiada jak najpełniej wykorzystać zabawę do nauki, a naukę do prawidłowego mówienia.

Ilustracje utrzymane w konwencji historyjek o Fefe, pełne ruchu, żartobliwe i figlarne. Warte polecenia na początek drogi do poprawy wymowy.

Z_błyskiem_w_oku | 2018-02-18
Na półkach: Przeczytane, Dla Dzieci

Przezabawna historia rezolutnej muchy, której przygody pozwalają dzieciom ćwiczyć wymowę różnych dźwięków. Napisana przez logopedkę, świetnie zilustrowana. Moje dziecko uwielbia przygody Fefe od małego!

sweeciak | 2018-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

W “Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci” znajdziemy sporo ćwiczeń, typu wysuwanie języka, wydymanie policzków, chuchanie a także powtarzanie dźwięków. Wszystko po to aby odpowiednio pracować nad narządami artykulacyjnymi, które odpowiadają za poprawną wymowę. Wszystkie te ćwiczenia powiązane są z konkretną sytuacją, o której opowiada Fefę, dzięki temu nasze szkraby traktują je jako zabawę. Zabawę, która powoduje sporo śmiechu.

Jest to książeczka, którą warto mieć w biblioteczce maluszka. Nie tylko opowiada przezabawną historię, której bohaterką jest mucha ale także pomaga w tej trudnej nauce mówienia.

niuniadebesciak | 2017-12-30
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Mucha Fefe jakoś do mnie nie trafiła, do moich dzieciaków zresztą też. Na szczęście mamy wspaniałą logopedę w przedszkolu, więc łatwo nam było zrezygnować z lektury. W przeciwnych wypadkach może warto?

nieperfekcyjnie | 2017-06-12
Przeczytana: 23 lutego 2017

Na świecie istnieje spore grono stworzeń, które nie są zbyt lubiane i mile widziane przez ludzi. Do tej grupy można zaliczyć chociażby muchy - owady nieustannie brzęczące nad uchem, niedające się złapać i denerwujące na każdym kroku. Może jednak warto dowiedzieć się, że istnieją przyjazne muszki, które warto poznać?

Mucha Fefe jak każda mucha posiada skrzydełka, łapki, trąbkę i wielkie oczy, więc wydawałoby się, że nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jednak nic bardziej mylnego - Fefe jest dzielną strażaczką, potrafi latać szybciej niż samolot, jeździ samochodem, biega w maratonach, chodzi do przedszkola, lubi rysować, śpiewa niczym gwiazda opery... Znacie kogoś, kto potrafiłby to wszystko?

Mucha Fefe stawia dzieciom bardzo różnorodne zadania - naśladowanie dźwięku wozu strażackiego, wydawanie dźwięku zachwytu, przesyłanie głośnych całusów, naśladowanie dźwięku kopyt konika i jego parskania,...

angela94 | 2017-05-09

Nasza ulubiona książka. Synek ją uwielbia, czytamy ją codziennie. Bardzo nam pomaga w ćwiczeniach logopedycznych. Oby więcej takich książek. :) :) :)

eunice | 2016-09-29
Na półkach: Przeczytane, Chmurce, 2016
Przeczytana: 29 września 2016

Zabawna. Niejednokrotnie wywołała uśmiech na buzi mojego dziecka. Czy może być lepsza rekomendacja?

Rydzynianka | 2016-05-06
Przeczytana: 06 maja 2016

Genialna pozycja dla całej rodziny i starszych i młodszych ;) wesoło i zabawnie

książek: 2040
Monka | 2016-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

...kto by pomyślał, że mucha zawładnie sercami maluchów... ...hmmm pewnie stało się tak, ponieważ nie jest to zwyczajna mucha jak to w bajkach bywa... tylko mucha z muchą ;-) ... do tego mucha o imieniu Fefe... i jeszcze żeby tego wszystkiego było mało mucha, która ma mnóstwo przygód ;-) ...
..."Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci" Marty Galewskiej-Kustra to książką rewelacyjna w swej prostocie... ... jednocześnie zaskakująca i bardzo pomysłowa... ... no i oczywiście bardzo przydatna zarówno dla rodziców małych dzieci, jak i logopedów pracujących z małymi dziećmi... w moje pracy zawodowej sprawdza się świetnie... nie spotkałam dzieciaka, który by się nie zainteresował przygodami muchy Fefe... sam pomysł jest rewelacyjny... ale oczywiście mucha Fefe nie byłaby taka boska gdyby nie fantastyczne ilustracje Joanny Kłos... jak dla mnie bomba... kolejna świetna książka wydana przez Naszą Księgarnię... polecam rodzicom i logopedom...