Pucio rośnie zdrowo

Okładka książki Pucio rośnie zdrowo Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Okładka książki Pucio rośnie zdrowo
Marta Galewska-KustraJoanna Kłos Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pucio (tom 15) Seria: UCZĘ SIĘ z Puciem interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
25 str. 25 min.
2023-02-22
2023-02-22
25 min.

Okładka książki Pucio robi porządek Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio robi por... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio u lekarza Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio u lekarza Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio na wsi. ... Marta Galewska-Kust...

Okładka książki Gekon, który odkrył echo Rachel Bright, Jim Field
Gekon, który o... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Jadzia Pętelka chce sama Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Szara myszka i kolory Justyna Hołubowska-Chrząszczak, Małgorzata Strzałkowska
Szara myszka i... Justyna Hołubowska-...
Okładka książki Jano i Wito. W lesie Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito. W... Przemysław Liput, W...

Jak zachęcić dziecko do zdrowego trybu życia? Najlepiej przykładem. Własnym, ale również wykorzystując ulubionych bohaterów książek i bajek.
Chyba każdy zna i lubi Pucia. 'Pucio rośnie zdrowo' to mała, kartonowa książeczka promująca zdrowe nawyki takie jak picie wody, jedzenie owoców, uprawianie sportów, ubieranie się odpowiednio do pogody czy mycie zębów. Tekst przeplatany jest pytaniami do dziecka lub sugestiami zadań do wykonania. Świetnie angażuje dzieci w czytanie.

Pucio nie zawodzi, kochamy go od kilku lat 😅🤗 jestem zachwycona, że pokazuje dzieciom dobry przykład.

Kolejna część sympatycznego przyjaciela naszych maluchów Pucia i jego siostry Misi.
Książeczka malutka ,akurat do małych rączek naszych pociech. Twarde kartonowe stronice wraz z okładką. Piękne ilustracje , przedstawione w prosty sposób ,aby dotarły swoim przekazem do jak największego grona małych czytelników.

Treść zawarta jest już w samym tytule lektury.
Dziecko jest zaproszone do zabawy i aktywnego uczestnictwa podczas czytania książeczki przez rodzica.

Maluch zapoznaje się ze swoimi częściami ciała, pokazuje na sobie narządy ruchu, głowę, brzuszek itd. Przy tym włącza się elementy ruchowe jak pomachanie rączkami, poklepanie się po brzuszku, pokiwanie głową, potupanie, czy wręcz zawołanie głośne do Pucia. Dziecko w przyjemny sposób oswaja się ze swoim ciałem.

Poznaje też codzienne zdrowe nawyki Pucia ,aby ładnie mogło rosnąć i się rozwijać. Dzieciaki utożsamiają się powoli z Puciem.

Uczą się rozpoznawać różne symptomy pogodowe i związany z nimi odpowiedni dobór odzieży na wyjście z domu . Dowiadują się kiedy włożyć kalosze, kiedy szalik itp. , oraz w jaki sposób chronić się przed słońcem za pomocą kapelusika, kremu z filtrami.
Nawet uczą się rozsmarowywania i wklepywania kosmetyku na poszczególne partie ciała, które nie są osłonięte przed promieniowaniem słonecznym.

Dla dziecka bardzo ważne jest przebywanie na świeżym powietrzu i dużo ruchu. W zależności w jaki sposób spędza czas , czy to gra w piłkę, gimnastyka wspinaczkowa na drabinkach, zjeżdżalni czy rowerku, czasem wymaga to dodatkowych zabezpieczeń. Na torze rowerowym ,gdzie dzieci jeżdżą również nie tylko na rowerach, ale też na hulajnogach, deskorolkach, rolkach itp. konieczne są ochraniacze na kolana i łokcie oraz kask na głowę. I tu bardzo przydaje się znowu nauka zewnętrznej anatomii człowieka i kojarzenie , gdzie maluch może sam te ochraniacze założyć.

Z Puciem dzieciaki uczą się zdrowego żywienia, to co dla nich jest najlepsze ,a czego należy unikać , dotyczy napojów jak i owoców, czy porcji gotowanego jedzenia na parze.
Dzieci mają możliwość zrobienia zakupów z Puciem i samodzielnego wyboru produktów w kiosku z napojami, na straganie warzywno-owocowym.
Nawet maluch pochłonie szybko pewne tajniki ekologii. Uczy się bowiem ,żeby nie korzystać z jednorazowych plastikowych naczyń tylko np. ze szklanych.

Poza tym maluszki poznają wszystkie warunki niezbędnej higieny, kiedy myć dokładnie rączki, zęby, a kiedy korzystać z kąpieli i po co to się robi.

Bardzo ważny jest też dla dziecka wypoczynek i wspólne relacje z bliskimi.

W całej książeczce są też zabawy rozrywkowe dla dzieci jak wyrazy dźwiękonaśladowcze, rozróżnianie kolorów, szukanie przyborów toaletowych w łazience, rozróżnianie i nazywanie po imieniu owoców rodzimych i egzotycznych itp.
Jest mnóstwo śmiechu, zabawy i nauki mądrych rzeczy , jak to bywa zawsze z niezawodnym Puciem.

Treść zawarta jest już w samym tytule lektury.
Dziecko jest...

Książka mała, podobnie jak głowa po przerobieniu całej treści :D
A poważnie - kolejny mały (formatem) Pucio, który zaskakuje.
Treścią.
Bo kto by pomyślał, że w takim maluchu uda się zawrzeć wszystkie podstawowe zasady zdrowego życia dla dzieci (i nie tylko oczywiście)?
A przy tym nadal to książeczka lekka i "na raz", nie nudzi i nie smęci definicjami i zasadami. Aktywizuje, bo trzeba zgadnąć, pokazać czy zawołać do Pucia :)
No ideał :)

Książka mała, podobnie jak głowa po przerobieniu całej treści :D
A poważnie - kolejny mały (formatem) Pucio, który zaskakuje.
Treścią.

Czy komuś trzeba przedstawiać jednego z ulubionych bohaterów serii dla dzieci, która zdecydowanie zawojowała swiatem wydawniczym? 🤭🤩

Dziś na tapecie "Pucio rośnie zdrowo" czyli objętościowo niewielka publikacja @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia , która niesie ogromną dozę codziennych zdrowych nawyków!
Nie będzie zaskoczeniem, że za tekst odpowiada tutaj @matka_pucia , a więc Marta Galewska-Kustra a ilustracje powstały pod utalentowanymi dłońmi @jo.klo.ilu , czyli Joanny Kłos.

Tym razem świat Pucia obraca się wokół prawidłowego rozwoju w dobrym zdrowiu. Bazujac na aktywnościach i dialogu mamy szansę stworzyć z naszym dzieckiem wyjątkową więź ze swoim ciałem, którego należy słuchać przy okazji pojawiajacych się potrzeb.
Podążając po kolejnych rozkładówkach natrafiamy na dostosowanie ubrań do pogody, wybieranie zdrowej żywności, zapewnienie bezpieczeństwa i dbanie o codzienną higienę i rutynę.

Dla mnie Pucio to absolutny klasyk i jednoczesne nowatorstwo, dlatego tym razem postawiłam na pokazanie Wam odrobiny własnego procesu tworzenia, który jest dla mnie również działającym na korzyść nawykiem.
W końcu pasje również warto wpisać na własną "TO DO" listę. 😊

Nie będzie zaskoczeniem, że za tekst odpowiada tutaj @matka_pucia , a więc...

Książka prezentuje codzienne zdrowe nawyki Pucia. Dużo ruchu, zabawy na świeżym powietrzu, zbilansowane posiłki i wypoczynek z najbliższymi sprawiają, że Pucio rośnie zdrowo.
Czytając ją dzieci aktywnie uczestniczą w przygotowaniach do wyjścia, doborze ciuchów, a nawet wspólnych zakupach na straganie.

Ładne ilustracje, utrzymane w stonowanej kolorystyce oraz świetny format książeczki zachwycą małych fanów Pucia.

Ładne ilustracje, utrzymane w stonowanej kolorystyce oraz świetny...

"Pucio rośnie zdrowo" to kartonówka dla maluchów, w której nasz ukochany bohater pokazuje jak dbać o zdrowie i samopoczucie.

Obejrzymy go podczas czynności higienicznych, posiłków, a także aktywności na zewnątrz i w relacjach z bliskimi.

Dowiemy się jak Pucio i Misia troszczą się o siebie samych, co jedzą, jak dobierają garderobę w zależności od pogody czy odpoczywają.

To kolejny tom tej uroczej serii, który jak zawsze trzyma poziom. Temat został ujęty w sposób ciekawy, zachęcający czytelnika do interakcji i zabawy.

Każdy dobry rodzic chce, aby dziecko było zdrowe i szczęśliwe. O te dwie rzeczy można zadbać rozwijając zdrowe nawyki i świadomość dziecka o samodzielności, możliwości podejmowania wyborów oraz świadomości, w jaki sposób to robić. Wykorzystywana wiedza pozwala naszym pociechom dowartościować się. Jednak, aby ją przyswoić trzeba sporo czasu, ćwiczeń oraz lektur. I tu z pomocą rodzicom przyjdzie niezawodna seria „Pucio”. Najnowsza książeczka to „Pucio rośnie zdrowo”.
Wizualnie lektura przypomina lektury o spaniu, pożegnaniu pieluszki, jedzeniu, rytmie dnia, wizycie u lekarki. Niewielkie rozmiary, kartonowe strony i urocza ilustracja bohatera na okładce. Po otwarciu książeczki wchodzimy do świata bohatera. Tym razem poznamy części ciała, autorka zachęci do pomachania rękami, potupania nogami, głaskaniu się po brzuchu. W ten sposób lektura staje się ciekawa, a my rozwijamy umiejętność wskazywania określonych części ciała oraz wykonania danych czynności, co pomoże ocenić poziom rozumienia i umiejętności przetworzenia słów. Siedzenie z książką nie będzie takie nudne.
Na kolejnej rozkładówce mamy przyglądanie się pogodzie i dobieranie stroju do warunków panujących za oknem. Przy okazji poznamy nazwy różnych strojów. Młodzi czytelnicy dowiedzą się też, że wychodząc w słoneczny dzień na spacer trzeba zadbać o posmarowanie ciała kremem z filtrem oraz nałożenie czapki. I znowu kolejna aktywność: wklepywanie. Dalej przygotujemy Pucia do jazdy rowerem, a później zobaczymy jak wiele aktywności pozwala nam spędzić miło czas. Do tego pojawi się określanie podstawowych kolorów. Pucio razem z mamą uda się też na zakupy, aby wybrać coś do picia i jedzenia. Dzieci dowiedzą się dlaczego picie wody i jedzenie owoców jest ważne.
Po powrocie ze spaceru pojawi się temat higieny oraz odpowiedniego jedzenia. Zobaczą, że nie tylko zawartość talerza jest ważna, ale też tempo spożywania posiłku. Puciu jest tu dobrym wzorem. Na jego talerzu ląduje kalafior, szparagi, jajko, pieczywo, a na deser są truskawki i maliny.
Dzień kończy kąpielą oraz myciem zębów, a także wspólnym czytaniem bajek. Na końcu lektury mamy dwie rozkładówki podsumowania zdobytej wiedzy.
„Pucio rośnie zdrowo” to kolejna lektura z serii „Pucio”. Autorka wykreowała postać, z którą dzieci mogą się utożsamiać. Mamy tu pozytywne wzorce, dzięki czemu może on być wzorem do naśladowania. Są to lektury oswajające ze światem, pokazujące jak powinien wyglądać rytm dnia i nocy, dlaczego dbanie o siebie jest ważne. Do tego dzieci uświadamiają sobie, że na wszystko jest czas i miejsce. Z tej książki dzieci wyciągną ważną lekcję, odkryją, że do zdrowego rozwoju potrzebne jest wiele elementów: dobrze funkcjonujące części ciała, odpowiednie ubranie, bezpieczeństwo, ruch, zbilansowana dieta, a także czas na odpoczynek, bliskość i uczenie się, relaks z lekturami oraz codzienna higiena (mycie rąk, kąpiele, mycie zębów).
Wielkim plusem tej serii jest też to, że wszystkie książki są kartonowe i wzbogacone cudnymi ilustracjami Joanny Kłos. Proste rysunki postaci świetnie przyciągają dziecięcą uwagę. W małych książeczkach mamy mniej elementów na stronie, ilustracje są prostsze. W dużych będzie też miejsce na wyszukiwanie różnych elementów.
Bardzo podoba mi się w tej serii to, że jest w pewien sposób uniwersalna. Można ją wykorzystywać z dziećmi w różnym wieku. Lektury te rosną z ich czytelnikami. O ile na początku na tych książkach będą uczyć się nazw przedmiotów, roślin, członków rodziny, zwierząt to z czasem sprawdzą się też jako pierwsze czytanki przemycające sporą dawkę wiedzy.

Ile to czynności musi każdego dnia wykonać dziecko, żeby zdrowo się rozwijać :o

Ile to czynności musi każdego dnia wykonać dziecko, żeby zdrowo się rozwijać :o

Bardzo mi się podoba, że została zwrócona uwaga na to, że warto pić wodę, a nie kolorowe napoje. Śliczna i pouczająca!

• Dziecięce
  • Czytane wielokrotnie
  • Dla dzieci
  • Lida do kupienia TERAZ

Dodaj cytat z książki Pucio rośnie zdrowo