Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci

Okładka książki Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Marta Galewska-KustraJoanna Kłos Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: UCZĘ SIĘ wymawiać interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
48 str. 48 min.
2015-08-12
48 min.
Joanna Kłos dziecko nauka rozwój

Okładka książki Pucio robi porządek Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio robi por... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio rośnie zdrowo Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio rośnie z... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio u lekarza Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio u lekarza Marta Galewska-Kust...

Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Pszczoły Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Pszczoły Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio uczy się... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią auta Marcin Brykczyński, Artur Nowicki
Opowiem ci, ma... Marcin Brykczyński,...

Warto kupić i ćwiczyć z dziećmi logopedyczne zagwozdki, by nasze pociechy w przyszłości być dobrze zrozumiane przez otoczenie.
Książka zawiera zabawne wierszyki, uczenie się z niej to przyjemność, nie praca.
Nie mozna też nie wspomnieć o przepięknych, uroczych rysunkach Pani Joanny Kłos.
Warto!

Warto!

Zabawy logopedyczne dla dzieci.

Główna postać jak sam tytuł wskazuje to Mucha na luzie o imieniu Fefe. Mucha opowiada nam o swoich niezwykłych przygodach. Każda nowa karta przynosi nam nowy dźwięk do powtórzenia, taki jak Aaaa, Ooooo, Lalalala. Dzieci mają robić skwaszoną minę lub pokazać język. Ale żeby żadnego rodzica nie dziwiło, dlaczego trzeba robić tak a nie inaczej mamy dymki z wyjaśnieniami. Jeden dla rodziców w którym jest opis ćwiczenia, a drugi dla dzieci z pytaniami prosto od muchy Fefe!

Dzięki tej książce ćwiczenia logopedyczne to zabawa!

Książka napisana jest różną czcionką, dzięki czemu od razu widać te najważniejsze wyrazy na które będziemy kłaść nacisk. Najlepsze jest to, że dzięki tej historii w ogóle nie odczuwa się ćwiczeń. To wszystko przychodzi samo. Gdy podziwiamy przygody muchy mówimy “Uuuuu” jako wyraz podziwu. Gdy mucha leci w podróże podniebne to nadymany policzki. A gdy siedzi w przedszkolu i rysuje rysunki ( przecież wiadomo że muchy są w przedszkolu! Sprawdźcie w swoich !) wtedy mucha wysuwa język by się skupić. Taki nawyk to akurat ma wielu z nas ! Proszę schować język 🙂

Zabawy logopedyczne dla dzieci.

Zabawna książka o przygodach pewnej muchy Fefe. Trzyipółlatek polubił. Czytaliśmy wiele razy. Do ćwiczeń niekoniecznie dał się namówić, może jak będzie trochę starszy. Na szczęście nie mamy problemów z wymową, więc nie musieliśmy się tak skupiać na ćwiczeniach.

Świetnie przygotowana książka, mój 5-letni synek ładnie uczestniczył w ćwiczeniach i ogólnie spodobała Mu sie Mucha Fefe :)

W obecnych czasach bardzo dużo dzieci ma problem z poprawną wymową. Czasem przyczyny są głębsze, na szczęście w większości wypadków systematyczne ćwiczenia narządów artykulacyjnych oraz skupienie potrafią zdziałać cuda. Zgodnie z zasadą, iż lepiej zapobiegać niż leczyć, wyposażyłam naszą skromną biblioteczkę w książeczki wspomagające naukę poprawnej wymowy. Nie chciałam jednak, by czas spędzony z nimi był nudny czy kojarzony z przymusem, dlatego nie mogło zabraknąć ciekawych bohaterów, pięknych ilustracji i oczywiście poczucia humoru, który skutecznie uprzyjemniłby nam te nie zawsze łatwe chwile. W ten sposób trafiłam na rozbrajającą, uroczą muchę Fele, która zachwyciła moją córkę już od pierwszych stron. Nauka bez przymusu i oporu? Tak, z tą pozycją to możliwe!
Fele nie jest zwykłą muchą, ewidentnie wyróżnia się na tle pozostałych owadów, dzięki czemu momentalnie zyskuje sympatię młodego czytelnika. Bo któżby nie pokochał muchy obdarzonej niezwykłymi talentami? Fele gasi pożary niczym odważny strażak, biega w maratonach, jeździ wyjątkowym autem, pięknie śpiewa i tak jak nasze pociechy, uczęszcza do przedszkola. Bohaterka momentalnie staje się bliska, a jej przygody fascynują tak silnie, że czytelnik czasem nawet nieświadomy jest wykonywanych, przyjemnych ćwiczeń artykulacyjnych. Doskonale wiadomo, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty, a dodatkowo zapewnia mile spędzony wspólnie czas. Tym sposobem fundujemy pociechom niezapomnianą rozrywkę, dodatkowo niwelując problemy z wymową poszczególnych wyrazów czy głosek.
Ćwiczenia są różnorodne i ciekawe, nie pozwalają młodemu odbiorcy nawet na chwilę nudy. Jest to ogromnym plusem, gdyż nużące zadania szybko mogłyby go zniechęcić, w skutek czego nie osiągnęlibyśmy pozytywnych efektów. Maluch zostaje zachęcany do naśladowania różnych wesołych dźwięków, zabawy językiem czy ustami, wydymania policzków, picia przez słomkę i przesyłania buziaków, co w naszym wypadku spodobało się najbardziej. Każde zadanie zostało dopełnione komentarzem dla rodziców, co dodatkowo ułatwia pracę i naukę. Kolejnym plusem jest czcionka, dzięki której dziecko może podjąć samodzielne próby czytania, co daje mu dodatkową frajdę i satysfakcję.
“Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci” to moim zdaniem pięknie wydana, pomysłowa książeczka, która powinna się znaleźć w każdej biblioteczce. Pozycja poprzez fascynującą zabawę wspiera rozwój wymowy i zachęca do niebanalnych ćwiczeń. To nieoceniona pomoc dla dzieci z problemami artykulacyjnymi, jaka zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Przepiękne, przyciągające uwagę ilustrację, przezabawny, sympatyczny bohater i jego frapujące przygody, a w tle seria ćwiczeń, które zamieniają się w niezapomnianą zabawę, przynoszącą długotrwałe efekty. Polecam gorąco!

Książka pomaga rodzicom w prowadzeniu ćwiczeń z dziećmi. A dzieci zachęca do pracy ,.

Książka pełna porad dla rodziców i zadań logopedycznych dla dzieci, ale w formie zabawy, więc dzieciaki chętnie je wykonują. Do tego kolorowe, śmieszne rysunki. Polecam!

Świetna książka dla dzieci. Nie tylko pomaga ćwiczyć wymowę, ale także opowiada ciekawą historię muchy Fefe. Ponadto jest w sposób zabawny i piękny zilustrowana.
Książka przetestowana na córce, która ją bardzo lubi.

Książka przetestowana na córce, która ją bardzo lubi.

Strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą pracować z dzieckiem nad prawidłową artykulacją. Dzięki przygodom sympatycznej muchy nie czujemy, że ćwiczymy.

Kolejna książka tej autorki i kolejne spotkania z muchą Fefe, tym razem jednak oprócz opowieści czytelnik dostaje możliwość ćwiczenia buzi. Zawarte historie pokazują pomysłowość Fefe, a przy okazji otwierają powiązane ćwiczenia dla buzi i języka.

To pomocne, radosne i żartobliwe praktyki mające pomóc w kłopotach z prawidłowym wysławianiem się. Zawarte w niej wskazówki pokazują kierunek i metody ćwiczeń z dzieckiem. Autorka ze znawstwem podpowiada jak najpełniej wykorzystać zabawę do nauki, a naukę do prawidłowego mówienia.

Ilustracje utrzymane w konwencji historyjek o Fefe, pełne ruchu, żartobliwe i figlarne. Warte polecenia na początek drogi do poprawy wymowy.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Biblioteka
  • Książki dla dzieci

Dodaj cytat z książki Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci