50 bitew które zmieniły bieg historii nowożytnej - Tim Newark

Wydawnictwo: Kurpisz
6 (4 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
historia

Opisano tu najważniejsze bitwy minionych 200 lat. Każda bitwa ilustrowana jest mapkami, planami i rycinami z epoki, relacjami uczestników i archiwalnymi fotografiami. Prezentowany jest również kontekst historyczny każdej bitwy. Książka ta stanowi fascynujący przegląd ewolucji wojen od małych, lokalnych konfliktów po uprzemysłowione wojny światowe ery nowożytnej.

Arkadiusz | 2012-06-24

Duży format, raczej dla historyków

Iskander | 2013-01-27

Moim zdaniem jest to bardzo dobry album, niektóre ilustracje naprawdę robią wrażenie i nie są to jedynie kopie zdjęć ale pięknych obrazów oraz innych grafik. Poza tym zawarte informacje są zwięzłe, treściwe, na rzeczy i to powinno tak skrótowo satysfakcjonować, pominąwszy fakt, że mogłoby być nieco więcej niż - 50 bitew.

Dominik Socha | 2015-01-26
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Echhh wyglądało obiecująco, ładne wydanie, świetne ilustracje, ale w paru rozdziałach absolutne bzdury w warstwie faktograficznej podważyły moje zaufanie do tej pozycji - cienko.

Jim | 2012-03-03
Przeczytana: 2008 rok