Zniewoleni

Cykl: Tangled (tom 3)
Wydawnictwo: Filia
Tamed
Natalia-Lena

Dajcie znać, jeśli już słyszałyście tę opowieść: dziewczyna spotyka playboya, zakochują się w sobie, a niesforny dotąd kawaler mocno się dla niej zmienia. To zapewne świetna historia, ale nie nasza. Nasza jest dużo bardziej kolorowa. Poznałem Dee i od razu wiedziałem, że jest wyjątkowa. Ona jednak pomyślała, że jestem przeciętny – byłem jak każdy inny podrywający ją facet. Zajęło mi trochę czasu, by ją przekonać, że jest inaczej. Na szczęście okazało się, że seks jest mocnym argumentem. Pewnie już wiecie jak kończy się ta historia. Ale najlepszy nie jest jej finał. Tylko to, co do niego doprowadziło.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl

Oficjalna recenzja
Natalia-Lena książek: 2629

Miłość w ich rękach to materiał wybuchowy

Gdy Kate po raz pierwszy spotkała Drew, gdy nawiązała się pomiędzy nimi nić porozumienia, w końcu gdy zaczęło iskrzyć – rozpalili nie tylko siebie. Uczucia zapłonęły również w sercu charakternej Dee, najlepszej przyjaciółki Kate oraz playboya Matthew, kumpla Drew. Oni nie tylko kibicowali swoim znajomym, ale sami także przeżywali miłosne perypetie. Emma Chase tym razem zmieniła perspektywę i postanowiła oddać głos parze, która do tej pory stała w cieniu. To rozwiązanie nie jest obce polskim czytelniczkom, bo podobny zabieg wykorzystała K.A. Tucker, która w poszczególnych tomach serii „Dziesięć płytkich oddechów” skupiła się na innej parze z paczki przyjaciół. Ponieważ czas akcji w „Zniewolonych” w pełni pokrywa się z „Zaplątanymi”, najważniejsze wydarzenia z życia każdej z par są nam już znane. Lektura „Zniewolonych” nie przynosi więc żadnych niespodzianek, o czym zresztą już na wstępie informuje autorka. Połączenie znanej historii z typową, romansową burzą rozstań i powrotów sprawia, że „Zniewoleni” są powieścią wyłącznie dla zagorzałych fanek serii.

Może i jest to znana odsłona „Tangled”, ale za to wydaje się być zdecydowanie śmielsza. „Zniewolonych” cechuje duża dawka erotyki – gorących scen jest więcej, niż w dwóch poprzednich tomach razem wziętych. Związek Dee i Matthew opiera się głównie na fizyczności, więc sypialniane i około-sypialniane wyczyny pojawiają się w prawie każdym rozdziale. O tej parze można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że jest pruderyjna. Poprzednie tytuły autorstwa Chase można było określić mianem „komedii romantycznej z pieprzykiem”, ale w tym przypadku mamy już do czynienia z erotykiem. Usposobienie Dee i Matthew sprawia, że nie tylko seks jest pełen pasji. Różnice w postrzeganiu związku, własne pragnienia oraz dawni partnerzy stają się płomieniami, które rozpalają bohaterów. Żarliwe wyznania i równie żarliwe kłótnie wyznaczają rytm powieści, zamieniając „Zniewolonych” w błyskawiczną lekturę.

Jak na powieść, którą powołano do życia, by dokładniej opisać losy bohaterów, którzy do tej pory byli zepchnięci na drugi plan, to właściwie niewiele napisano o nich jako jednostkach. Szczególnie ucierpiała na tym Dee, nietuzinkowa i barwna osobowość. W gruncie rzeczy wolałabym, by autorka opisała jej perspektywę, bo Dee-Dee wydaje się być o wiele ciekawszą postacią niż Matthew. Piekielnie seksowna i inteligentna, stanowi zaprzeczenie, jakoby uroda i wiedza nie mogły iść ze sobą w parze. Jest świetnie zarysowana – ale to nadal tylko zarys. Brakuje rozdziałów, które przedstawiałyby jej codzienność w oderwaniu od związku z Matthew. Miała przecież pasjonującą pracę, własnych znajomych i przeżycia, które zostały stłamszone na rzecz zachwytów, jak dobrze wygląda w mini. Za to Matta opisano nieco dokładniej i można odnieść wrażenie, że czytamy o naśladowcy Drew. Dowcipne, męskie spostrzeżenia flirciarza i hulaki potrafią rozbawić, ale jednocześnie budzą poczucie, że Matthew za bardzo próbuje upodobnić się do swojego kolegi. Podobieństw jest wiele: nienaganna sylwetka umięśnionego przystojniaka, głos uszczypliwie komentujący związki damko-męskie, tupet który potrafi zauroczyć kobiety i jednocześnie wpędzić w kłopoty oraz romantyzm zakopany głęboko, głęboko pod pozą dużego chłopca, który ceni sobie uroki kawalerskiego życia. Choć z drugiej strony patrząc, te męskie ramiona mogą pocieszyć czytelniczki, które stęskniły się za niepoprawnym Drew. Jeśli już o naszych zaprzyjaźnionych gołąbeczkach mówimy, to powiem szczerze, że gdybym rozpoczęła swoją przygodę z serią za sprawą „Zniewolonych”, to miałabym zupełnie inne zdanie na temat Drew i Kate oraz sytuacji, w którą się wplątali w „Zaplątanych”. Obserwowanie ich perypetii z perspektywy postronnego obserwatora sprawia, że na pierwszy plan wysuwają się cechy, które nie przychodziły do głowy w trakcie lektury pierwszego tomu. Nagle niechęć i współczucie czytelniczki trafiają do zupełnie innych postaci! Ta forma „uzupełnienia” jest jednym z elementów, które przemawiają na korzyść „Zniewolonych”.

Trzeci tom serii „Tangled” jest jednocześnie chwilą wytchnienia i przypomnieniem ważnych wydarzeń przed wielkim finałem. Choć przy takiej dawce erotyki i pieprznego humoru, tę chwilę wytchnienia należy potraktować z przymrużeniem oka, bo bohaterowie nie odpoczywają – ani w dzień, ani w nocy. Za to na pewno w trakcie lektury zrelaksują się czytelniczki. Fanek Drew i Kate oraz Dee i Matthew nie trzeba zachęcać do sięgnięcia po ten tytuł.

Natalia Lena Karolak

Nataszix | 2019-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2019

Nic nowego ta część nie odkryła, natomiast plus za to, że lekko się czyta i pisana jest oczami mężczyzny.

Lewitująca | 2018-11-14

Jak przywiązać oporna dziewczynę do siebie? Dobrym seksem i cierpliwością. Taką receptę miał Matthew do przebojowej, niezależnej i szalonej Dolores. Miał rację. Po kilku nieporozumieniach i ucieczkach była jego. Teraz wiecie Panowie co na nas dział;-). Mimo, iż Matthew jest rewelacyjnych mężczyzną to ta historię zdominowała Dolores. Świetna postać kobieca.

monidecor | 2018-10-20
Przeczytana: 20 października 2018

Lekka, napisana błyskotliwym humorem książka. Całą serię zdecydowanie warto przeczytać.

Patrycja | 2018-08-17
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Dla mnie najgorsza część, choć nie zaliczam jej do tragicznych to jednak mnie nudziła już po paru stronach chwiałam ją jak najszybciej skończyć i zacząć czytać coś innego. Plus za to że lekka i na pewno się sprawdzi w nudne dni.

Ewelina | 2018-07-01
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Trzecia część z cyklu. Tym razem opowiada historię najlepszej przyjaciółki Kate - Delores, oraz przyjaciela Drew - Matthew.
Dee ma za sobą trudną przeszłość oraz mnóstwo nieudanych związków. Nie chce próbować kolejny raz, gdyż boi się odrzucenia i bólu. Jednak nie chce się do tego przyznać. Gdy poznaje Matthew, daje się przekonać, żeby jednak spróbować. Ale czy jej niepewność i wiara, że nie nadaje się do życia w stałym związku są silniejsze od miłości, jaką darzy ją ten przystojniak? Czy Matthew będzie miał tyle siły by cały czas próbować i udowadniać, że zależy mu na Dee?

anka30 Ania | 2018-04-14

Polubiłam Matthew może nawet bardziej niż Drew. Jest również zabawny seksowny i oczywiście niezły z niego playboy ale w odróżnieniu od Drew wydaje się bardziej dojrzalszy. Natomiast Dolores z każdą stroną coraz bardziej mnie wkurzała i na miejscu naszego bohatera kopnęłabym ją w tyłek na do widzenia . Zdrowie psychiczne najważniejsze nieważne jak udany seks :P Cieszę się że tą historią poznajemy oczami faceta dla mnie to plus ;)

Witch | 2018-03-19
Przeczytana: 26 marca 2018

Lekka, łatwa i przyjemna

agi_agi00 | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

Po poprzednich 2óch ciekawych częściach, tą jakoś zmęczyłam. Nie było szału. Były niektóre dobre momenty, ale ciężko było ją przeczytać jednym tchem.

Wera2604 | 2017-10-22
Przeczytana: 25 października 2017

Trzecia część i losy Dolores oraz Matthew. Trochę jestem taka nie pocieszona, bo spodziewałam się jednak Kate i Drew mojej ulubionej pary, a tutaj coś na podobieństwo ich, ale tym razem Mathew to opisuje. I wyszła z tego średnia i słabo ciekawa książka. No cóż przewidywalna. Tyle z tego dobrego, że poznajemy ich tajemnice.

Meybell | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

"Nie można kochać kogoś, kto tylko szuka możliwości, by uciec."