Zniewoleni

Okładka książki Zniewoleni Emma Chase Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Zniewoleni
Emma Chase Wydawnictwo: Filia Cykl: Tangled (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Tangled (tom 3)
Tamed
Filia
2015-08-26
2015-08-26
2014-07-15
Katarzyna Agnieszka Dyrek
playboy romanse pożądanie miłość związki seks

Miłość w ich rękach to materiał wybuchowy

Na początku byłam zachwycona, dużo fajnych dialogów dodrze się czytało po połowie było coraz gorzej, szkoda.

Nie czytałam poprzednich części. Książkę dosyć szybko się czyta. Dla mnie bez większego szału.

Historia Matthew i Dee Dee przypadła mi do gustu. Po prawdzie Dee to całkowicie inna osoba w obecności jego a innych no ale cóż zrobić. Też by mi zmiękły kolana przy takim ciachu :P . Oczywiście nie można zapomnieć, że przy scenie z Shake'iem wyszła z niej prawdziwa Dolores. :) po słabej dwójce ta część jest całkiem przyjemna.

2051

Na półkach: , , , , , ,

Zniewoleni to trzecia część serii Tangled autorstwa Emmy Chase. Polubiłam tę książkę, może nie tak bardzo jak historię Drew i Kate, ale mimo to była seksowna i zabawna i słodka. Historia Dee i Matthew przebiega równolegle do tego, kiedy Drew i Kate dopiero się poznali i choć wiemy już, jak kończy się ta historia, jak powiedziałby Matthew:

„Największą częścią podróży samochodowej, nie jest dotarcie do celu. To wszystkie dzikie rzeczy, które dzieją się po drodze”.

Matthew Fisher przez całe życie przyjaźnił się z Drew i jego siostrą Alexandrą, jest dla niego, jak starsza siostra. Ma dobre życie, świetną pracę, wspaniałych rodziców, ale nie miał tyle szczęścia w miłości. Myślał, że już raz był zakochany, a to źle się skończyło, gdy został zraniony. Czy nadal wierzy w miłość, tak. Ale nie szuka „tej jedynej”. Ma za dużo zabawy będąc singlem. A potem poznaje Delores Sunshine Warren, Dee Dee i całe jego życie się zmienia.

Dee Dee Warren nie wchodzi w związki. Po prostu nie jest w nich dobra. Dla niej nigdy nie kończą się dobrze. A kiedy ją poznajesz, zaczynasz rozumieć, dlaczego jest taka, jaka jest. Dlaczego tak trudno jej komuś zaufać. Ale Matt się nie poddaje. Wdziera się w jej życie bez względu na to, jak bardzo stara się go powstrzymać. Ale ona wciąż jest przekonana, że to nie potrwa długo.
Cała książka opowiedziana jest z punktu widzenia Matta i jest przezabawna, ale jednocześnie taka słodka. Kiedy odnajduje swoją „jedyną”, upada mocno. Ale jak zwykle nic nie idzie zgodnie z planem.

„Największą częścią podróży...

Rewelacyjna seria!!! Choć ta część podobała mi się najmniej.
Polecam:)

Rewelacyjna seria!!! Choć ta część podobała mi się najmniej.
Polecam:)

Książkę przeczytałam dopiero po 2 latach od poprzedniczek, przewijało się kilka wątków o których już zapomniałam, ale w miarę odświeżyłam fabułę ;)

Tym razem jest to opowieść o Dee-Dee i Matthew czyli najlepszych przyjaciół Kate i Drew

Historia podobna do poprzedniczek opowiadająca o relacjach damsko-męskich z perspektywy mężczyzny.

Wtedy (to znaczy 2 lata temu) było to dla mnie coś nowego i świeżego. Teraz mniej więcej wiedziałam czego się spodziewać
Teraz przyznaję książka fajna, jest dawka dobrego humoru, przyjemnie się czytało :)

Wtedy (to znaczy 2 lata temu) było...

Lekka, zabawna i szybka. Do przeczytania w jeden wieczór. Niby nie wnosi nic specjalnego i zapewne z jakiś czas zupełnie nie będę pamiętała o czym była, ale cieszę się ze poświeciłam jej chwilę mojego życia :)

Poziom, klimat, tematyka bardzo podobne , jak w poprzednich częściach. Czytało się lekko, przyjemnie, nie zabrakło tez humoru. Miło spędzony czas.

Teraz historia, która toczyła się w tzw. pomiędzyczasie pomiędzy bohaterami drugoplanowymi z pierwszej i drugiej części sagi. Miłe czytadełko, umiliło mi czas. Obstawiam, że jutro nie będę pamiętała o tej książce.

Męczyłam tę część. Nie dlatego, że była nudna. Jak pozostałe, była napisana luźno, przystępnie. Jak pozostałe też była napisana w tym samym stylu, w tej samej formie narracji, jakby z tym samym narratorem. Jakby zmienić imię narratora, można spokojnie połączyć to z pierwszą częścią. I z drugą. Te same zwroty, ten sam klimat. Strasznie to drażniące. O ile druga część napisana niestety w ten sam sposób była ciekawsza, bo działa się po pierwszej części, w tej dostajemy powrót do wydarzeń z początku, oczami tak naprawdę postaci nawet nie drugoplanowej, może trzecioplanowej, na pewno dalszoplanowej. Nie lubię, gdy kolejne części są pisane kolejnymi bohaterami, bo to brzmi i wygląda, jak: 'brakuje mi pomysłów na historię postaci, którą ludzie pokochali, ale pójdę za ciosem, napiszę o kimkolwiek i swoje zarobię'. W wielu takich przypadkach w końcu rezygnowałam z czytania. Nie wiem czy sięgnę po kolejną część. Jestem zawiedziona, bo babka ma niesłychaną lekkość pisania, tylko pomysłu jej brak. I zastanawiam się jak może pisać o komórkach, o mega wypasionych telewizorach i wypożyczalniach filmów w nich, a także o Greyu, podczas gdy Matthew, zapalony fotograf, korzysta z filmów do aparatów?!;o i najważniejsze w tym temacie - gdzie on kupuje nowe filmy? Ja wiem, że można, ale kurcze ... Po co?;))))  Zaczynam sie niepokoić o autorkę - czyżby nie sprawdziła, że świat i w tej materii poszedł daleko do przodu?? Ogólnie mimo super swobody języka, dla mnie słabo.

• Romans
  • 2015