Okładka książki Mimo wszystko Wiktoria

978-83-76741-74-1
typ
papier
zuzix
7,24 (122 ocen i 34 opinie)

Opis książki

Kobiety są jak koronki – piękne, delikatne... a jednak znacznie mocniejsze, niż można sądzić. Ze szczęściem jest jak z układanką – czasem pozornie niepasujące elementy wystarczy tylko odpowiednio poprzekładać. Życie każdej kobiety to ciągłe poszukiwanie kolejnych części tej układanki – spokojnego domu, szczęśliwej rodziny, satysfakcjonującej pracy, możliwości rozwijania swoich pasji oraz wielu...

Ze szczęściem jest jak z układanką – czasem pozornie niepasujące elementy wystarczy tylko odpowiednio poprzekładać. Życie każdej kobiety to ciągłe poszukiwanie kolejnych części tej układanki – spokojnego domu, szczęśliwej rodziny, satysfakcjonującej pracy, możliwości rozwijania swoich pasji oraz wielu innych, bardzo subiektywnie dobieranych części.

Bohaterki powieści to kobiety poszukujące.

Gabriela ma niezwykle silny charakter i dystans do siebie. Edyta to ambitna i roztargniona młoda mężatka. Zuzanna – wrażliwa posiadaczka psa o wdzięcznym imieniu Cynamon – ma artystyczną duszę. Michalina nie potrafi wyjaśnić, dlaczego tak drażni ją ostatnio dotyk męża...

Pewnego dnia w prowadzonym przez Zuzannę Domu Otwartym dla Pań
– nietypowym sklepie z artykułami do rękodzieła – pojawia się niejaki Filip Orecki, żądając zapisania na kurs rzemiosła artystycznego. Wzbudza tym znaczne zaciekawienie przyjaciółek Zuzanny, a także innych pań, wpadających na warsztaty.

Jaki wpływ na życie Gabrieli miała Coco Chanel?
Czego tajemniczy mężczyzna szuka na kursie frywolitkowym?
I, wreszcie, co wspólnego z tym wszystkim ma czerwona sukienka w białe groszki?

źródło opisu: www.replika.eu

kasandra_85 | 2012-10-04
Przeczytana: październik 2012

wiolagg66 | 2014-07-18

Książka ? Fajna...
Zwykła historia rodziny i przyjaciół opisana na wesoło.
Daję ocenę DOBRA,ponieważ po tej okładce spodziewałam się czegoś fajniejszego ;p

Wiem,że nie powinno się oceniać powierzchownie,ale sama książka też zbytnio mnie nie zachwyciła(czytałam już podobne historie)...

beataj | 2012-10-04
Przeczytana: 06 września 2012

Świetna ! Prawdziwa, szczera, potrafiła wywołać u mnie uśmiech, za chwilę łzę, by kilka stron dalej znów mnie rozśmieszyć. I wcale, ale wcale nie jest to "lekkie, babskie czytadełko", wręcz przeciwnie, warto ją smakować, warto się nad nią i dzięki niej zastanowić nad paroma istotnymi rzeczami

Larysa | 2012-05-20
Przeczytana: 20 maja 2012

Do książki "Mimo wszystko Wiktoria" podeszłam z pewną rezerwą jak i ciekawością. Pierwsze myśli jakie mi się przewijały przez głowę to: "Znów schematyczna historia o nieszczęśliwych kobietach", jednak nuta tajemniczości i intrygujący tytuł pchały mnie ku przeczytaniu jej. I tak oto zyskałam książkę, która mimo lekkiego tytułu niesie z sobą masę przesłań jak i wiele tajemnic które, my kobiety posiadamy tak wiele.

Głównymi bohaterkami powieści są kobiety spełnione i na pozór szczęśliwe. Trzydziestoparolatki mają stabilne życie, cudowną rodzinę jak i dobrą pracę. Jednak takie szczęście też jest czymś okupowane. W całej historii mamy do czynienia z samotną matką, parą która nie może doczekać się własnego potomstwa no i tajemnicą o której się mówi, ale nie mówi. No i ten słynny Dom Otwarty w którym to bohaterki: Zuzanna - właścicielka psa o niezwykłym imieniu Cynamon, Gabriella - zdystansowana do siebie silna kobieta, Michalina - która ma problem z akceptacją pewnych spraw oraz Edyta - mło...

Sabinka | 2013-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Gdzie nie spojrzałam, gdzie nie zajrzałam, to wszędzie och i ach o debiutanckiej książce "Mimo wszystko Wiktoria" Renaty Kosin. Trudno wtedy się nie pokusić. Często korzystam z podpowiedzi innych blogerów, a oni cóż, chwalili Kosin. Pokusiłam się i nie żałuję. Lubię powieści obyczajowe, lubię czytać książki o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu samej siebie. Autorka dała mi to wszystko, a nawet ciut więcej...

"Mimo wszystko Wiktoria" to historia Zuzanny, właścicielki psa, sklepu z artykułami do rękodzieła, organizatorka kursów rękodzielniczych, prywatnie córka, żona, a także przyjaciółka Gabrieli, Michaliny i Edyty.
Gabriela to przede wszystkim matka Julki, inteligentnej nastolatki z tysiącem pomysłów. Jest też wspaniałą przyjaciółką Michaliny, Zuzanny i Edyty. Mimo zaskoczenia innych ma świetny kontakt z ojcem córki.
Michalina - obecnie swój cały czas spędzająca w domu. Szczęśliwa żona Wiktora, matka Michasia i Jasia, pracująca dorywczo w domu. Przyjaciółka Edyty, Zuzanny i Gabriel...

Kasia | 2014-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Jestem świeżo po skończonej lekturze i jestem zachwycona!
Książka opowiada o silnych kobietach. W dodatku przyjaciółkach. Ustatkowanych,stabilnych finansowo,a ich życie wcale nie jest usiane płatkami róż. Książka wciąga to fakt. Przeczytałam ją jednym tchem i nie żałuję. Była to spontaniczna decyzja. Każdej kobiecie polecam po sięgnięcie po nią. Jest wprost REWELACYJNA.

Piuma | 2012-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 19 lipca 2012

Wcale nie jest to łatwa książka taka na wakacje, którą się szybko czyta i równie szybko zapomina. Zadziwiła mnie autorka, która poruszyła ważne społecznie, kulturowo i zdrowotnie tematy. Jeszcze długo po zamknięciu ostatniej strony zastanawiałam się jak to jest z nami... kobietami XXI wieku.
Polecam gorąco!

Urszula | 2013-01-29
Przeczytana: styczeń 2013

Historia czterech kobiet-przyjaciółek,ich perypetie,troski,problemy jak to w życiu.Lekko napisana,fajnie się czyta.Polecam.

Anna | 2013-11-17
Przeczytana: 15 listopada 2013

Powieść jest ciekawa, zabawna, intryguje nas i zaskakuje, szczególnie zakończenie. To książka o życiu, o damskiej przyjaźni, o rozterkach i radościach, o poszukiwaniu własnej drogi, o spełnianiu marzeń, tych większych i mniejszych.
Cztery główne bohaterki tej historii to Michalina, Zuzanna, Edyta i Gabriela. Każda z nich jest inna, co innego sprawia im przyjemność, różne są ich sytuacje rodzinne, pracują w innych miejscach, ale łączy je przyjaźń. Poza tym wszystkie mają jakieś dylematy, zmagają się z takim czy innym problemem, szukają własnej drogi do szczęśliwego życia.
Żadna z nich nie jest doskonała, każda ma kłopoty, zdaje sobie sprawę ze swoich słabości i wad. Prędzej czy później, z pomocą innych lub samodzielnie próbują brać sprawy w swoje ręce, wreszcie zaczynają działać i szukać brakujących fragmentów układanki. Łączy je piękna, prawdziwa przyjaźń, mogą na sobie polegać, świetnie czują się w swoim towarzystwie, dobrze rozumieją, mogą być wobec siebie szczere.
Autorka ciekawie...

Ewa | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

Książka jest świetną terapią relaksacyjną po ciężkim tygodniu pracy i powinna być przeczytana właśnie w dni wolne, dlatego, aby pozwalając sobie na tę odrobinę luksusu, czytelnik mógł bez wyrzutów sumienia zapomnieć na chwilę o otaczającej go rzeczywistości i całkowicie zatracić się w lekturze. Muszę jednak dodać, że mimo dość lekkiej, humorystycznie napisanej treści, kilka razy podczas czytania wzruszyłam się i kilka łez wypłynęło z moich oczu, a to chyba coś znaczy.
Fabuła książki trochę przypomina serial „Przyjaciółki”, którego udało mi się zobaczyć kilka odcinków, a który uważam, za jeden z lepszych polskich seriali.
Polecam książkę z czystym sumieniem, tym, którzy lubią nie tyle polską literaturę, co dobrą literaturę, nie czytają tylko romansów nasyconych często śmiesznymi wątkami, nie czytają tylko krwawych kryminałów i trzymających w napięciu thrillerów.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku