Francuska opowieść

Okładka książki Francuska opowieść Krystyna Mirek
Okładka książki Francuska opowieść
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Filia Cykl: Szczęście all inclusive (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Szczęście all inclusive (tom 2)
Filia
2019-07-10
2015-06-17
literatura polska

Początek trochę się ciągnął ale jak już opuścili Polskę to akcja się rozkręciła i bardzo mi się podobała, lekko się czytało akcja wciągająca, przeczytana prawie że jednym tchem.

Długo się rozkręcała, ale we Francji akcja nabrała tempa i potem było już bardzo przyjemnie :)

Świetna książka.
Pięknie napisana.

Świetna książka.
Pięknie napisana.

Cudowna opowieść o życiu pełnym zaskakujących sytuacji. O poszukiwaniu miłości pomimo wszystko. Polecam

Albo mam zły czas albo kiepska książka. Główna bohaterka irytująca, wątek Francji mało francuski. Końcowe rozdziały trochę "podbiły " ocenę ale nie na tyle by polecić ją koleżance. Pierwsza część o wiele wiele lepsza.

Absolutna przeciętność. Książka o pierdołach, bohaterowie tacy przeciętni, niewiarygodni. To jest literatura przez małe l.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Kocham Francję, kocham książki o Francji i myślałam, ze tym razem autorka nieco zaskoczy ale niestety. Berenika jak zwykle beznadziejna, miałka niedojrzala i niezdecydowana jak dziecko we mgle. Powiesc ratuje Oliwia i jej przemiana, żywiołowość, optymizn pomimo wielu trudnych doświadczeń. Tylko dla niej warto przeczytać tę książkę.

Piękna, wartościowa powieść skąpana we wspaniałym prowansalskim klimacie, który tak bardzo kocham. Ciepły, sielski klimat jest bardzo odczuwalny. A jednak mam lekki niedosyt odnośnie wątku kilku postaci, chociaż sądzę, że powieść skończyła się całkiem dobrze. Beata miała spore wątpliwości co do śłubu z Jakubem, jak się potoczył między nimi dalej. Czy Maria z Kacprem faktycznie się ze sobą związali, czy to był tylko przelotny romans. No i chyba najbardziej brakuje mi pociągnięcia wątku hrabiego, sądziłam, że wyjdzie jeszcze pewnie jakiś niespodziewany zwrot akcji, jeśli chodzi o tajemniczego włodarza zamku. Tak czy siak, książkę polecam :)

Leciutka, przyjemna książeczka, jednak dosyć płytka. historia nie porywa na kartach książki.

Można przeczytać ale nie porwała mnie. Nie czułam tego uczucia między Aleksem i Oliwią.

• Krystyna Mirek