Wino z Malwiną

Sol
2015-07-08
2015-07-08
literatura polska miłość przyjaźń Malownicze Majka góry Winnica

W końcu kobieca literatura, która napawa optymizmem. Błyskotliwa, ciepła, rodzinna z dużą dawką humoru, inteligentnych dialogów i ciętych ripost. Wygrzebując się z kobiecej literatury różnych lotów, stwierdzam, że wcale nie tak łatwo o perełki. Książka, która udowadnia to, że literatura kobieca nie jest do końca skretyniała i stracona. Już myślałam, że tak właśnie jest. Prawie straciłam nadzieję, a tutaj wpadła mi w ręce kolejna część z serii „UROCZYSKO”. To historia z domowym ciepłem i szaloną główną bohaterką. NA twarzy pojawił się uśmiech. Tak powinien wyglądać relaks z książką. POLECAM

Znowu dużo humoru, trochę mniej wzruszeń, ale czytało się szybko i czułam, że muszę sięgnąć po ta właśnie książkę. Świetna na poprawę humoru.

Zabrałam na wakacje....i tyle w mojej opinii....

Zabrałam na wakacje....i tyle w mojej opinii....

Ciepła, pełna zaskakujących sytuacji. Polecam.

Ciepła, pełna zaskakujących sytuacji. Polecam.

Wesoła i smutna, bardzo ciekawa tak jak poprzednie części ;)

Wesoła i smutna, bardzo ciekawa tak jak poprzednie części ;)

Uroczysko, jak tu miło i zabawnie. Polecam każdemu.

Uroczysko, jak tu miło i zabawnie. Polecam każdemu.

Co tu się... wydarzyło! Cieszę się, że nie zaczęłam przyjaźni z książkami pani Magdy od Uroczyska (najpierw przeczytam całe Malownicze, które było wciągające i ciekawe). Gdybym zaczęła i dotarła tu, tu by się moja przygoda z panią Magdą zakończyła.
Ta książka jest tak abstrakcyjna, wątki od siebie oderwane, a końcówka absurdalna, że jeśli polubiliście Majkę i nie zniechęcił Was tom 2, to nie zachęcam do czytania.

#979 - Wino z Malwiną - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#129/52/2022

Książka ma 464 strony. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 15.05.2019 roku. Jest to trzeci tom cyklu Uroczysko.

"Podążając własną drogą, prędzej czy później i tak każdy znajdzie się na zakręcie."

Jest to idealna książka na letnie wieczory, jak i cała te seria. Znajdziecie w niej miłość, przyjaźń, humor, ale także ciepło.

W życie bohaterów wkracza dużo zmian, więc na pewno nie grozi im nuda.

Tą serię warto czytać po kolei, od pierwszej jej części.

Polecam wszystkie tomy Uroczyska i bardzo za nie dziekuję Wydawnictwo Znak. <3 <3 <3

#979 - Wino z Malwiną - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#129/52/2022

Bardzo miło spędza mi się czas z Mają. Poczucie humoru autorki to coś co bardzo lubię w dobrej powieści 😊

Czwarty - dla mnie ostatni - tom Uroczyska. Okno z widokiem przeczytałam jako pierwszą książkę M. Kordel, no i tak mi się spodobała, że sięgnęłam po całą serię Uroczysko i Malownicze.
Co do Wina z Malwiną - no fajna książka, przyjemna. Kontynuacja losów Majki i jej najbliższych, którzy tym razem zmierzą się z naprawą dachu Uroczyska, goszczeniem gości spodziewanych i nie.. Ale będzie im dane również rozwikłać zagadkę Niemki, która pojawia się w Malowniczym po to, by przejąć ziemię po przodkach. Czy Majka przez swoje dobre serce straci Uroczysko? Kontynuacja, a wręcz pogłębienie problemów w szkole nie pomogą jej w codziennym życiu, a wręcz przysporzą wielu kłopotów, ale też i śmiechu : D Bardzo podobało mi się wykreowanie postaci Jonackiej. Myślę, że Wam też się spodoba. Trochę zawiodło mnie zakończenie.. Ale przekonajcie się sami. Książka w ruch! : )

• 2017