Marzenia szyte na miarę

Cykl: Stacja Jagodno (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Stacja Jagodno. Zaplątana miłość”. Co łączy doktor Ewę z babcią Różą? Kto mieszka w tajemniczym dworku? Czy Tamara odnajdzie miłość? Jakie jeszcze sekrety skrywa urokliwe Jagodno w Górach Świętokrzyskich? „Stacja Jagodno” to nie tylko sielski krajobraz, ale także świat pełen emocji – radości z sukcesów i smutku porażek, miłości i nienawiści, namiętności,...

„Stacja Jagodno” to nie tylko sielski krajobraz, ale także świat pełen emocji – radości z sukcesów i smutku porażek, miłości i nienawiści, namiętności, samotności i nowych relacji. To przede wszystkim jednak losy kobiet, które bez względu na miejsce zamieszkania i wiek, czują podobnie i pragną szczęścia. W Jagodnie spotkacie ich wiele, poznacie siłę kobiecości i moc z niej płynącą.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5550

Rodzina to nie wpis w metryce

„Marzenia szyte na miarę” to drugi tom cyklu Karoliny Wilczyńskiej „Stacja Jagodno”. Tytuł bardzo mnie zaintrygował, a moja czytelnicza ciekawość była rozpalona do czerwoności. Byłam ciekawa co spotka Marysię i jej mamę, jak potoczą się losy sympatycznej Babci Róży oraz jakie tajemnice kryje przeszłość doktor Ewy. Zagłębiłam się w książce i ani się obejrzałam jak doczytałam do końca. Tak jednym tchem z wypiekami na twarzy w ciągu doby poznałam dalsze losy sympatycznych postaci. Znów powróciłam do Jagodna, do uroczego domku Pani Róży, ale i poznałam zaniedbany, choć mający czar dworek i jego mieszkanki.

W życiu Tamary nastąpiła stabilizacja, Marysia wyszła na prostą i dojrzała – to właśnie ona prowadzi czytelnika do dworku, który zamieszkują dwie sędziwe staruszki, ekscentryczne i dziwne na pierwszy rzut oka. Akcja rozgrywa się również w domu Róży, która Tamarze i jej córce staje się bardzo bliska. Jak się okazuje to nie tylko przypadek ale pewne fakty, które sprawiają, że zakończenie tej książki jest nad wyraz emocjonujące, pełne niespodzianek i sekretów sprzed lat. Dzięki temu powieść była niezwykle interesująca od pierwszego do ostatniego zdania. I dlatego nie potrafiłam jej przeczytać na raty mimo nawału zajęć i obowiązków.

„Marzenia szyte na miarę” to bardzo piękna i ciepła opowieść, która ma w sobie wiele uroku, ale i realnego życia. Rozgrywa się współcześnie, a autorka pokazuje w niej różne pokolenia – młode, dojrzałe i seniorki, które większość życia przeżyły w odmiennych realiach i całkiem innej rzeczywistości. Mimo, że świat znacząco się zmienił wciąż warte pielęgnacji i doceniania są pewne wartości ponadczasowe jak miłość, szacunek, tolerancja, rodzinne ciepło. I te właśnie wzorce pisarka gloryfikuje i podkreśla. Nie sposób nie docenić klimatu tej powieści, na który duży wpływ ma wyjątkowa sceneria. Urocze miejsca u podnóża Gór Świętokrzyskich tworzą przepiękną aurę, która otula czytelnika i pieści jego wyobraźnię. Tę lekturę czyta się przyjemnie i lekko. Książka momentami bardzo wzrusza i wprowadza w dobry nastrój. Jej bohaterowie są tak wyjątkowi i tak bardzo sympatyczni, że ma się ochotę ich poznać i zachować te relację na długi czas. Panie Leszczyńskie budzą tkliwe uczucia, a ich historia potwierdza tezę, że fortuna kołem się toczy. Zawsze trzeba umieć jednak zachować twarz i kierować się dobrem, bo ono skierowane do innych wraca z podwójną mocą.

Uważam, że tej książce, jak i całemu cyklowi nie można się oprzeć. Warto znaleźć czas na lekturę opowieści o zwyczajnych ludziach, ich życiowych perypetiach i zawirowaniach, a w każdej postaci odnajdziemy coś z siebie, zaś w fabule coś ze swojego świata. Polecam powieści Karoliny Wilczyńskiej z racji świetnego pióra, dobrego warsztatu i umiejętności ciekawego kreowania fabuł. Zajrzyjcie do lektury, która Was nie rozczaruje i nie znudzi. A kolejny tom serii już niedługo. Z pewnością nie tylko ja będę go bardzo wyczekiwać.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

Wioleta Sadowska | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

"Musisz wiedzieć, czego chcesz. Co ci pasuje, co lubisz. I wtedy dopiero je tworzyć, uszyć najlepsze dla siebie. Wymarzyć sobie i potem te marzenia zrealizować. Swoje, nie czyjeś".

Po przeczytaniu dwóch części bestsellerowej serii "Stacja Jagodno" trudno mi uwierzyć, by ktoś nie poddał się urokowi klimatu, jaki stworzyła swoim piórem Karolina Wilczyńska. Drugi tom tego cyklu dosłownie połknęłam w jeden wieczór, przenosząc się dzięki autorce do białego domku, w którym da się rozwiązać każdy niemal problem.

Karolina Wilczyńska to urodzona w 1973 r. mieszkanka Kielc, prezeska własnej fundacji, trenerka i terapeutka. Lubi słoneczniki i bursztyny, w wolnym czasie czyta, haftuje obrazy, robi swetry na drutach i szydełku, tworzy biżuterię. "Marzenia szyte na miarę" to drugi tom serii "Stacja Jagodno".

Relacje pomiędzy Tamarą i jej nastoletnią córką Marysią w powolnym tempie zmierzają ku lepszemu. Duży wpływ na ocieplenie ich stosunków mają biały domek oraz babcia Róża, która zawsze...

Kasiek | 2016-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Druga część została "uszyta na miarę pierwszej" - równie dobra i wciągająca. Optymistyczna, ciepła lektura. Obok znanych nam już bohaterek, pojawiają się nowe, które mają duży wpływ na bieg wydarzeń. Ich losy się przeplatają, wprowadzając często wiele zamieszania. Niezmienny pozostaje klimat, który tworzy autorka - pięknej, spokojnej wsi, gdzie życie toczy się wolniej niż w mieście, gdzie można odpocząć, choćby tylko w weekend, gdzie można nabrać sił na nowy tydzień pracy, tak jak czynią to Tamara z Marysią.
Dzięki nowym postaciom druga część została wzbogacona o nowe wątki, a każdy z nich jest urozmaiceniem i nie pozwala na znużenie treścią. Niektóre sekrety rodzinne sprzed wielu lat, zostają ujawnione, jednak niezmiennie tajemnicza i intrygująca pozostaje postać Łukasza. Czekam na trzecią część, aby przekonać się jaką rolę autorka przewidziała dla niego w całej tej historii. Liczę na rozwinięcie wątku miłosnego nie tylko w kwestii Marysi, ale też Tamary.
Książkę czyta się...

eduko7 | 2017-08-04
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Urzekła mnie jeszcze bardziej niż pierwsza część. Róża, Tamara i Marysia wychodzą powoli na prostą. Róża ze swoim spokojnym uśmiechem na twarzty, Tamara z masą obowiązków (tym razem przyjmowanych z radością), Marysia w biegu od sprawdzianu do testu. Każda z nich jest szczęśliwa. A Ewa, no cóż Ewa potrzebuje szczerej rozmowy z przyjaciółką, wreszcie wyrzuconego żalu Tamary, aby przemyśleć wszystko jeszcze raz i zacząć porządkować własne życie i relacje z bliskimi. Czy uda jej się w tym tomie uchylić rąbka skrywanych tajemnic? Sami zobaczcie...
Koloryt wzmacniają niezawodni Łukasz i Kamil, nieco tajemniczy Szymon. Pojawiają się nowe bohaterki: Zofia, Zuzanna i Julia a wraz z nimi Kronos, nowe problemy i tajemnice, które krok po kroku ujawniają się...

filozof | 2017-08-06

I dzięcioła bym sobie tego zobaczył.I patykiem pogrzebał w ziemi,tuż koło stawu.Tom drugi również piękny i urzekający.Jak tom pierwszy,historia Ewy.Matki Tamary opowiedziana przez Różę,bardzo piękna i wzruszająca.
Jakoś ta akcja,co się toczyła w Kielcach.Mi się mało podobała,wolę te z wioski.Bardziej fajna.

CuriousSoul | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

Wiele z dróg naszych bohaterów prostuje się, ale pojawiają się też nowe rozwidlenia i zakręty.
Również tą część podróży z autorką przebyłam z przyjemnością i z uśmiechem na ustach.
Fabułę dodatkową wzbogacają nawiązania do historii rodzinnej i wprowadzenie wątków z przeszłości.

Bardzo przyjemna lektura.
Polecam!

"Marzenia szyte na miarę" to piękna i wzruszająca opowieść o bezinteresownej przyjaźni, rodzinnych więzach, skrywanych tajemnicach i marzeniach.
Poznajemy dalsze losy bohaterów z "Zaplątanej miłości"ale autorka wprowadza również nowe wątki i nowe osoby w postaci dwóch samotnych staruszek oraz Zosi.
I właśnie losy Zosi bardzo mnie poruszyły.Po prostu z życia wzięte.
Starsza kobieta, która całe życie ciężko pracowała nie dla siebie, tylko żeby jej córka miała wszystko, teraz na stare lata jest przez zięcia traktowana jak darmozjad, mimo ze dalej prowadzi dom, gotuje, szyje i zajmuje się wnukami.
Wreszcie poznajemy też niektóre rodzinne tajemnice związane z babcią Różą i doktor Ewą.
I dowiadujemy się od babci Róży, że marzenia muszą być tak jak ubranie , nie za duże i nie za małe, takie w sam raz.
Magnetyzująca narracja wciąga i sprawia, że powieść porusza do głębi, bo jest taka życiowa taka normalna .
Czytając można odpłynąć w świat fikcji i zapomnieć o całym świecie.
I mnie się to...

Kocia_matka | 2018-01-28
Przeczytana: 17 stycznia 2018

Rok 2018 rozpoczęłam z mocnym postanowieniem poprawy swoich wyników czytelniczych! W związku z tym mam zamiar wyczyścić moją półkę z dotąd zalegających książek do przeczytania. Ciężkie zadanie - uwierzcie mi :) Na półce znajdują się również książki z biblioteki, które są już u mnie jakiś czas. Taką książką jest właśnie "Marzenia szyte na miarę" Karoliny Wilczyńskiej :) NA wstępie powiem jedno: ta książka jest jedną z lepszych, jakie do tej pory czytałam! Zapraszam ;)

Autorkę miałam okazję poznać przy okazji czytania pierwszego tomu "Stacji Jagodno", który to całkowicie mnie pochłonął. Uważam, że autorka ma niebanalne podejście do typowych sytuacji życiowych. Jej dzieła zapadają długo w pamięć, a dodatkowo sprawiają, że chcesz sięgnąć po następną. Polecam zajrzeć na jej pięknie prowadzoną stronę internetową o tutaj. Można tam znaleźć wiele informacji o samej autorce, jak i o książkach przez nią napisanych.

- Oczywiście - uśmiechnęła się Róża. - I życie też. Musisz wiedzieć, czego...

Biblioteczka Rudej | 2015-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2015

Wzrusza,zachwyca i powoduje,że trzeba się zastanowić nad własnym życiem...zmusza do refleksji.Nigdy mi się nie znudza polskie powieści

Gola | 2017-09-22
Przeczytana: 21 września 2017

Zauroczona jestem Jagodnem. Zauroczona jestem powieścią. Polubiłam bohaterki. Szukałam chwili aby poznawać ich nowe perypetie i rozterki. Piękna okolica. Lubię takie powieści i zachęcam do przeczytania. Ja zabieram się za kolejną część.

Znamy już trudną historię Tamary i jej córki Marysi. Poznaliśmy, a nawet zaprzyjaźniliśmy się z przeuroczą panią Różę. W pierwszej części obserwowaliśmy ludzkie katastrofy zapisujące się co chwila na kontach bohaterów, choć mało realnie przestawione. Czy ktoś, kto miesiącami jest pojony drinkami z narkotykiem, ot tak sobie kończy znajomość i jest "czysty"? - pewnie nie jeden "na głodzie" by tak chciał. Czy nastolatka, które weszła w fazę buntu, nagle przeobraża się z powrotem w ugrzecznione dziecko ? - już widzę radość rodziców. Wygląda na to, że w drugiej części Marysia dorosła o kilka lat skoro potrafiła doznac takiego przeskoku. Dziewczyna bez złości czy wyparcia względem tego co ją spotkało, a nawet bez wsparcia psychologa po doznanej traumie i odczuwanym zwodzie ze strony matki, koleżanek i ojca radzi sobie doskonale wypoczywając w zaciszu Borowej i zaliczając kolejno przedmioty.

W tej części życie po prostu się toczy i... toczy w jednostajnym rytmie, pomimo nawału pracy u...