Marzenia szyte na miarę

Patronat LC
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Stacja Jagodno (tom 2) literatura piękna
Czwarta Strona
literatura polska
Stacja Jagodno (tom 2)
literatura piękna
literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Rodzina to nie wpis w metryce

12 Link do recenzji

Fajna opowieść. Bardzo mnie wciągnęła.

Druga część serii "Stacja Jagodno". Ciepła, kojąca jak leczniczy balsam. Szczególnie po ciężkim, stresującym dniu.
W tej części poznajemy kilkoro nowych bohaterów. Stosunki między Tamarą a jej córką Marysią poprawiają się. Babcia Róża wraca do zdrowia. Ewa, mama Tamary opowiada skrywaną przez lata tajemnicę.
Czyta się szybko i z ogromną przyjemnością.

Przyznam, że rozpoczynając czytanie serii "Stacja Jagodno" miałam mieszane odczucia. Pierwsza część w ogóle mnie nie porwała i naprawdę niemal zmuszałam się, żeby zacząć kolejną. Na szczęście z każdym kolejnym tomem było coraz lepiej i wprost nie mogłam się doczekać co będzie dalej.
Za co polubiłam Jagodno? Bo tak naprawdę każdy tom opowiada inną historię, ktoś inny jest...

Kolejna część serii o Jagodnie podobała mi się równie mocno jak pierwsza, może nawet troszkę bardziej. Jest to piękna, pełna ciepła i bardzo życiowa powieść. Wciąga ogromnie, nie mogłam się od niej oderwać. Mamy tu kontynuację losów bohaterów z pierwszej części, poznajemy też nowe postacie. Część tajemnic się rozwiązuje, niektóre wątki rozbudzają ciekawość i oczekiwanie na...

Kolejna część historii Tamary i Marysi, które już na dobre zadomowiły się u babci Róży w Jagodnie. Książka dobra na odstresowanie :-)

Lepsza niż część I, to na pewno. Nareszcie coś się dzieje, jest jakaś mroczna przeszłość, zagadki, mniej banalnych "romantycznych" sytuacji z Tamarą (naiwne były te w tomie I), przesympatyczna pani Zofia, intrygująca para staruszek, "zrzut" z Anglii ;) siadam do tomu III, oby było coraz lepiej.

Kontynuacja jak dla mnie jednej z lepszych powieści :).
Podobnie jak w pierwszej części, znajdą się chwile zarówno dobre jak i złe. Kilka nowych postaci zamiesza Jagodnem, ale nic więcej nie będę zdradzał :).

To trzeba przeżyć samemu. Gorąca herbata, a najlepiej kofitura z fiołków, owa książka i przenieść się do świata, gdzie przyroda i urok wsi robi swoje :).

czerwca 19, 2017
Życie nie zawsze układa się pomyślnie. Pomimo naszych ciągłych prób, wszystko idzie źle, nie tak, jak powinno. Jednak zła passa nie trwa wiecznie... ważne, żeby w taki ciężki czas mieć obok siebie ludzi, którzy przygarną, pomogą, wyciągną dłoń, po prostu będą. Bo często potrzebujemy tylko i aż tego.

W domu babci Róży każdy znajdzie miejsce dla siebie....

Na półkach: , , , ,

Ciąg dalszy serii nadal utrzymany jest w przyjemnym klimacie. Jedne sprawy się rozwikłały, ułożyły a inne nadal pachną tajemnicą:)i ciągle czekają na rozwiązanie. Z bohaterami zdążyłam już się zżyć, polubiłam jednych a inni są na straconej pozycji. Ale ogólnie jestem bardzo zadowolona i z tej części.

"Marzenia szyte na miarę" to drugi tom sagi, której akcja rozgrywa się w Jagodnie, urokliwej miejscowości w Górach Świętokrzyskich, nieopodal Kielc. Losy bohaterów Marzeń szytych na miarę są splecione ze sobą bardzo gęstym ściegiem, a oni sami mozolnie tkają swoją przyszłość, wyszywając sobie wzloty i upadki. Czasem coś im się popruje, czasem coś zaciągnie. Nierzadko muszą...

Dyskusje

• 2018