Ślepe stado

Okładka książki Ślepe stado John Brunner
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Okładka książki Ślepe stado
John Brunner
7,4 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Wydawnictwo: Mag Seria: Artefakty fantasy, science fiction
464 str. 7 godz. 44 min.
Średnia ocen

                7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
478 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
721
320

Na półkach: , , ,

Według mej opinii powieść lepsza od sztandarowego „Wszyscy na Zazibarze”. Być moze dla tego, że autor ograniczył ilość watków . Jak i w przypadku poprzedniej powieści jest to zapis leków, na jakie cierpiała ludzkość w poczatkach lat sześdziesiatych. Autor zakładał, że jeśli jest źle, to w przyszłości może być tylko gorzej. Wykładniczo ekstrapolował negatywne trendy swych czasów. Nie przewidział, że sytyacja nie musi sie wcale nie pogorszyć, a wręcz może polepszyć.
Mimo tych niedociągnięc udało sie autorowi przewidzieć kilka nieznany w jego dobie fenomenów. Choćby z jednej strony przemysłowa produkcja niezbyt zdrowej żywności, a z drugiej obsesja tak zwanejgo „organicznego pożywienia”. Przewidział, także eko-terroryzm, choć mocno przesacował jego zasięg, a przede wszytskim metody. Ostatecznie samo zanieczyszczenei środowiska. Nie przewidział powstania odpowiedzialnych ruchów ekologicznych, państwowych regulacji, ogólnego wzrosty wrażliwość społecznej, a wreszcie wilomilionowych pozwów zbiorowych (przypadek Erin Brokovich).
Te wszystkie niedociągniecia nei niwelują artystycznej strony powieści, która podobnei jak poprzednia, jest bardzo innowacyjna i ciągle potrafi zainteresować współczosnego czytelnika. Zdecydowanie twórczośc Brunnera należy zapisac do klasyki gatunku.
Podobnie jak w „Wszyscy na Zanzibarze” świat kreaowany przez Brunnera jest brutalny. Tak jakby ludzie w swych działaniach przestali kierować się empatią. Jest to dla mnie najbradziej męczący, oraz najmniej przekonujący aspekt powieści.

Według mej opinii powieść lepsza od sztandarowego „Wszyscy na Zazibarze”. Być moze dla tego, że autor ograniczył ilość watków . Jak i w przypadku poprzedniej powieści jest to zapis leków, na jakie cierpiała ludzkość w poczatkach lat sześdziesiatych. Autor zakładał, że jeśli jest źle, to w przyszłości może być tylko gorzej. Wykładniczo ekstrapolował negatywne trendy swych...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 429
  • Przeczytane
    563
  • Posiadam
    329
  • Artefakty
    33
  • Fantastyka
    28
  • Ulubione
    23
  • Teraz czytam
    20
  • Science Fiction
    17
  • Chcę w prezencie
    13
  • Legimi
    7

Cytaty

Więcej
John Brunner Ślepe stado Zobacz więcej
John Brunner Ślepe stado Zobacz więcej
John Brunner Ślepe stado Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także