365 rozkładów Tarota. Podręcznik do codziennej praktyki

Okładka książki 365 rozkładów Tarota. Podręcznik do codziennej praktyki Sasha Graham
Okładka książki 365 rozkładów Tarota. Podręcznik do codziennej praktyki
2015-01-01
2015-01-01
Monika Szczęsny
tarot

"365 rozkładów tarota" to bardzo ciekawy podręcznik do codziennej pracy z tarotem. Nie zawiera długich wykładów czy teoretycznych wywodów, a stawia w 100% na praktykę, zachęcając do codziennej pracy z kartami.

Książka stanowi coś w rodzaju kalendarza, gdzie na każdy dzień przewidziana jest jakaś historyjka lub ciekawostka, skłaniająca do rozważań i stawiania pytań, a także podany jest przykładowy rozkład z kart. Każda z kart jest określona numerem, do którego powyżej znajduje się objaśnienie.

To coś naprawdę wyjątkowego, z czego może korzystać średnio zaawansowana w tarocie osoba, aby przede wszystkim ćwiczyć, nabierać wprawy, pogłębiać swoją więź z talią oraz wyczulać intuicję. Myślę, że opisane tu rozkłady mogą również zainteresować bardziej zaawansowanych tarocistów w celu inspiracji i urozmaicenia swojej praktyki.

Książka jest wydana w większym formacie,z okładką przyciągającą wzrok swoimi zdobieniami 😍 w środku wszystko jest opisane krótko i przejrzyście, a cała reszta została zostawiona do odkrycia osobie praktykującej 😃

Przyznaję, że ten poradnik trafił w moje ręce właśnie gdy poczułam, że chciałabym jakoś urozmaicić swoją pracę z kartami i jestem przekonana, że w ciągu roku będę z przyjemnością zaglądać do niej w poszukiwaniu jakichś rozkładów do ćwiczeń i inspiracji 😉

Jeśli posiadacie swoją talię i znudziły się Wam oklepane i klasyczne rozkłady opisywane w każdej książce to ten poradnik może Was miło zaskoczyć 😃

Tarot to najpopularniejsza z form układania kart w celu odczytania z nich pewnych informacji. Każdy o nim słyszał, mało kto jednak wie, że istnieje wiele możliwości jego rozkładania. Jest ich tak wiele, że każdy dzień roku może mieć swój własny schemat. Pozwala to pogłębić wiedzę na temat kart i lepiej poznać ich możliwości. Możemy im stawiać pytania, a co ciekawe, są one dość często tym samym zestawem u różnych osób.
365 rozkładów Tarota autorstwa Sashy Graham to podręcznik dla tych, którzy znają karty Tarota i dla tych, którzy chcą poznać je lepiej. Książka składa się z krótkiego wstępu i rozdziałów poświęconych konkretnym miesiącom.
We wstępie autorka uzasadniła, dlaczego zaczęła pisać tę książkę. Pokazała też inne rzeczy – to, że niewiele nas różni od naszych przodków, jak postrzega czas oraz co znajdziemy w książce. To zaledwie sześć stron tekstu, które wprowadzają w tematykę podręcznika.
Kolejne części to opis sposobów rozkładu kart. Każdy miesiąc podzielono na doby i przypisano im odpowiednie rozkłady. Posiadają one opis konkretnego dnia, streszczenie układu i jego charakterystykę. W informacjach na temat dni znajdziemy różne ciekawostki. Są na przykład dane na temat urodzin sławnych osób albo daty powstawania znanych dzieł. Układy mają swoje nazwy, są uzupełnione rysunkiem z wyglądem rozkładu. Na marginesach podano też pewne cytaty i anegdoty. Opisano również karty Tarota.
Książkę uzupełniają podziękowania i obszerny indeks. Znajdziemy w nim układy podzielone według kategorii na przykład – bajka, literatura, dom i rodzina, duchowość, finanse czy kino. Do każdej z nich dopasowano rozkład z informacją o jego dniu.
Pozycja jest wydana w ładny sposób. Delikatne ozdoby na brzegach kart sprawiają, że książka wygląda pięknie. Poza tym jest dość duża, co pozwoliło twórcom na nieoszczędzaniu na czcionce. Na dodatek zastosowano inny font w nagłówkach każdego dnia, co wyróżnia je i ponownie wpływa na wygląd pozycji.
Trzeba przyznać, że pomysł na ten podręcznik jest interesujący. Nie sądziłam, że można aż na tyle różnych sposobów rozkładać karty Tarota. Jestem jednak zaskoczona nazwami niektórych z rozkładów – na przykład Rozkład sprawy sądowej, Rozkład palety malarskiej Friedy Harris czy Rozkład horroru lovecraftowskiego. Trzeba mieć fantazję, by to wymyślić.
365 rozkładów Tarota polecam tym, którzy lubią poznawać nowe rzeczy i interesują się stawianiem kart. Podręcznik może być dla was inspiracją i źródłem informacji. Polecam, jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę na temat Tarota.

Duży plus za wątki historyczna na każdy dzień roku oraz krótkie aczkolwiek konkretne opisy kart.
Niestety mało jest wśród 365 rozkładów tarota, rozkładów życiowych i konkretnych. Są to głównie rozkłady do analizy siebie( ale też większość delikatnie mówiąc dziwaczna) Również znajdziecie tu sporo rozkładów odrealnionych i chyba trochę wymyślonych na potrzeby zapełnienia książki treścią.
Książka ciekawosta ,można kupić ,możena się pobawić jak za oknem plucha i nuda, ale według mnie nie warta niestety swojej ceny.
Oczekiwałam bardziej życiowych pytań do kart i tu się zawiodłam.

• Poradniki....
  • 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Ezoteryka
  • Domowa biblioteczka