Tarot magów

Wydawnictwo: D.K. "Ezoteric"
8391965678
tarot
n0e

Tarot Magów to książka niezwykła. Napisana przez Jana W. Suligę - znawcę kabały, magii i tarota - wtajemnicza czytelników w magiczną symbolikę opracowanej przez niego talii kart i stanowi znakomite kompendium wiedzy o kabale, o kabalistycznym Drzewie Życia i jego związkach z tarotem. Jej wartość jednak leży przede wszystkim w tym, że w sposób dogłębny i wnikliwy, a jednocześnie przystępny,...

Jej wartość jednak leży przede wszystkim w tym, że w sposób dogłębny i wnikliwy, a jednocześnie przystępny, omawia te zagadnienia z dziedziny kabalistycznej magii, teozofii i mistyki, o jakich nie napomykają inne książki o Tarocie. Już z tego chociażby powodu Tarota Magów zaliczyć trzeba do opracowań fundamentalnych, bez znajomości których nie sposób poważnie zajmować się tarotem.
Winna ona także znaleźć się w bibliotece każdego, kto zafascynowany kartami Tarota chciałby dostrzec w nich coś więcej niż dziwaczne obrazki, zaś w nim samym przedziwną księgę ezoterycznych tajemnic ludzkości, której pierwszy, sekretny krąg Tarot Magów przed wszystkimi odsłania.

źródło opisu: http://www.esoteria.eu/

źródło okładki: http://www.esoteria.eu/

uggla | 2015-03-14

Wprowadzenie w kabałę i tarota. Kopalnia wiedzy na temat symboli i ich analogii, astrologii, alchemii. Podstawowa lektura dla kabalistów i tarocistów. Ciągle do niej wracam.

podróż_na_wschód | 2013-07-12
Przeczytana: 10 kwietnia 2012