Tarot Thota

Seria: Corpus Hermeticum
Wydawnictwo: Okultura
tarot, wróżenie z kart
n0e

Przyzwyczailiśmy się myśleć o tarocie jako o narzędziu służącym tylko do wróżenia. Nic bardziej mylnego. Lon Milo DuQuette, wybitny znawca okultyzmu, od ponad trzydziestu lat zajmujący się tarotem, pokazuje, że tarot to nie tylko narzędzie wróżebne, ale przede wszystkim klucz do zrozumienia naszej natury i otaczającego nas świata. Dokonuje tego na przykładzie omówienia talii Thota, będącej najwybitniejszą prezentacją tarota okultystycznego. DuQuette śmiało i bez pardonu wkracza w świat crowleyowskiej symboliki, opisując jej wizjonerskie, kabalistyczne, numerologiczne, astrologiczne i kolorystyczne zaplecze. Dzięki tej pasjonującej, pełnej poczucia humoru lekturze, obok szczegółowego opisu kart, poznamy tajemnice thelemy Aleistera Crowleya, hermetycznego Różokrzyża, kabalistycznego Drzewa Życia i Świętego Anioła Stróża. Dowiemy się, że obcowanie z tarotem może być znakomitą przygodą poznawania i tworzenia siebie zgodnie z własną wolą.

źródło opisu: http://okultura.pl/

źródło okładki: http://okultura.pl