83-7377-049-6
tarot, ezoteryka, horoskopy
Tajemnica

Zaczynając przygodę z Tarotem szukasz Nauczyciela i Mistrza, który wprowadzi Cię w tajniki pracy z tymi niezwykłymi kartami, Chcesz, by rozświetlił Ci drogę poznania i zrozumienia samego siebie i otaczającej Cię rzeczywistości. Taką rolę spełnia najnowsza książka znakomitej tarocistki i terapeutki, Barbary Antonowicz-Włazińskiej. To doskonały przewodnik i kompendium wiedzy o Tarocie zarówno...

Taką rolę spełnia najnowsza książka znakomitej tarocistki i terapeutki, Barbary Antonowicz-Włazińskiej. To doskonały przewodnik i kompendium wiedzy o Tarocie zarówno dla stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak i dla osób, które chcą usystematyzować wiedzę już zdobytą. zawiera wyjątkowo przejrzystą interpretację kart, ich znaczenie w różnych pozycjach, symbolikę, powiązania z numerologią oraz wiele cennych wskazówek, jak rozkładać karty.

| 2014-12-11

Czytałam już wiele książek na temat kart tarota. „Vademecum Tarota” jest wśród nich pozycję wartą szczególnej uwagi, zarówno z uwagi na układ, charakter, jak i zawartość merytoryczną.
Czym właściwie jest tarot? W ciągu wielu lat, odkąd się nim zajmuję spotkałam już skrajne opinie: od tych najgorszych typu: „biblia szatana”, „wrota piekieł” itp.; poprzez XVIII-wieczne teorie, że jest to starożytna księga boga Thota, zawierająca tajemną wiedzę i stanowiąca „królewską drogę życia” do mądrości i doskonałości; aż po XX-wieczne prace psychologów, którzy korzystali i nadal korzystają z jego symboliki i zawartych w nim archetypów.
„Vademecum Tarota” Barbary Antonowicz- Wlazińskiej to książka kompletna- zarówno pod względem przygotowania do pracy z tarotem, jak i z uwagi na szczegółowy opis poszczególnych kart. To nie tylko kompendium wiedzy na temat interpretacji i rozkładów tej niezwykłej talii, ale przede wszystkim świetnie przygotowana i opisana pozycja- zarówno dla początkujących...

Monika | 2012-09-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Świetne vademecum, przejrzyste, szybko można znaleźć potrzebną kartę.

Amarisa | 2012-09-10
Przeczytana: 10 września 2012

Tarot. Czym że tak naprawdę jest? Dlaczego od wieków fascynuje ludzi i przyciąga do siebie kolejne osoby pragnące zgłębić jego tajemnice? Cóż takiego jest w tych kartach, że wielu z nas sięga po kolejne książki na jego temat, aby móc zapoznać się dokładniej z tematem, nauczyć się samodzielnie korzystać z tej niezwykłej talii? Sama nie potrafię na to odpowiedzieć i może dlatego też z chęcią sięgam po kolejne tytuły uchylające przed czytelnikiem rąbki tajemnicy. Nie tak dawno temu miałam okazję zapoznać się z książką naszej rodzimej tarocistki - pani Barbary Antonowicz - Wlazińskiej pt "Przepowiednia z jednej karty TAROTA". Moja przygoda z autorką nie zakończyła się jednak na wspomnianym tytule. Zapragnęłam dowiedzieć się więcej, móc bardziej zrozumieć Tarota i dlatego też sięgnęłam po kolejną jej książkę - "Vademecum Tarota". Czy wzbogaciłam swą wiedzę o Tarocie dzięki tej pozycji?

"Nigdy tak naprawdę nie wiesz, za którym zakrętem drogi czeka na ciebie szczęście. Dlatego warto...

Michał Bagiński | 2016-01-03

Jak dotąd najlepsza książka o tarocie, jaką miałem przyjemność przeczytać oraz... z której korzystam cały czas. To przecież vademecum. Zdecydowanie poleca, szczególnie osobom początkującym.

Ania | 2013-07-26

Vademecum Tarota polecił mi sprzedawca w sklepie w, którym zaopatrywałam się w karty do tarota. Posiadam jeszcze dwie książki w tej tematyce i Vademecum Tarota w 100% wystarcza, jest przejrzyste, wyjaśnia wiele znaków nie tylko poszczególne karty, zawiera również rozdział z rozkładami kart i przykładowymi interpretacjami(co dla mnie jako totalnej początkującej było bardzo pouczające). Polecam.

Alda | 2016-10-03
chyzwar | 2016-07-22