Przebaczenie

2016-05-18
2016-05-18
Anna Studniarek-Więch
upadły anioł anioły upadli

Zdecydowanie najlepsza książka z całej serii.
Piękna historia miłosna lepsza od tej Daniela i Luce.

Jeśli ktoś przeczyta jednym tchem cała sagę natkie się na kilka nieścisłości ale nie rażą moco.

Zdecydowanie najlepsza książka z całej serii.
Piękna historia miłosna lepsza od tej Daniela i Luce.

🪽PRZEBACZNIE🪽

6/10 ⭐️

🪽Liceum potrafi być piekłem. Cam wie, jak to jest być nawiedzanym. Spędził więcej czasu w Piekle niż powinien jakikolwiek anioł. A jego najświeższe Piekło to szkoła średnia gdzie Lilith, dziewczyna, której nie potrafi przestać kochać, odbywa karę za jego zbrodnie. Cam zawarł układ z Lucyferem: ma piętnaście dni, aby przekonać jedyną dziewczynę, na której naprawdę mu zależy, aby pokochała go na nowo. Jeśli mu się powiedzie, Lilith będzie mogła wrócić do swojego świata i będą mogli żyć ze sobą. Ale jeśli mu się nie uda... Lucyfer przygotował wyłącznie dla niego specjalne miejsce w Piekle. Tik-tok. Rozwiń swoje skrzydła i płacz, podczas gdy bad-boy Cam ujawnia w końcu przyczyny udręki swojego serca w epickiej powieści ze świata Upadłych, „Przebaczenie”.🪽

🪽Re-riging

🪽W tej książce poznajemy sekrety Cama, jednego z głównych bohaterów. Czy uda mu się odnaleźć miłość? Czy uda mu się spełnić marzenia i zostać spełniony?

______________________________

#oczamiksiazki #recenzja #przebaczenie # katelauren #fallen #bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkadobranawszystko #ksiazkimojamilosc #ksiazkawszystkozaczynasiewglowie #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

🪽PRZEBACZNIE🪽

6/10 ⭐️

Przebaczenie jest piątym tomem cyklu „Upadli”. Przedstawia jednak już wydarzenia po ostatecznej rozgrywce. Dowiadujemy się więc co było dalej z innymi bohaterami książki.
Cam jest wolny i zastanawia się co robić gdy dowiaduje się, że jego miłość znajduje się w piekle. Niewiele myśląc dogaduje się z Lucyferem by odwiedzić swoją ukochaną. Przerażony tym co zobaczył zakłada się z diabłem. Jeśli wygra odzyska swoją ukochaną. Jeśli przegra stanie się niewolnikiem Luca.
Musi tylko na nowo rozkochać w sobie dziewczynę, która go tak nienawidzi, że skazała się na piekło. Czy mu się uda?

Książka jest ciekawym dopełnieniem całości serii. Nie wnosi ona niczego nowego do całości jednak zamyka historię Cama. Jest to całkiem przyjemna książka, którą szybko się czyta. Dzięki niej dowiadujemy się historii miłosnej tego upadłego anioła, który myślał , że miłość to nie dla niego.
Jak się to wszystko kończy, trzeba sięgnąć samemu.

Przeczytać. Odłożyć. Zapomnieć.

Tak najlepiej mogą podsumować tą książkę.

O ile sama seria jest znośna i ma swoje dobre momenty, tak Przebaczenie jest totalną porażką. Ale może zacznijmy od początku - od Cama.

Cam, bożyszcze nastolatek, bad boy, którego chce każda. Takiego go poznaliście? Otóż w Przebaczeniu to nic bardziej mylnego. Dostajemy ciepłą kluchę, która stała się bez wyrazu, jakby ktoś zapomniał posolić wodę. Rozumiem, że zależało mu na odzyskaniu Lilith, że chciał się jej przypodobać, ale... To nie jest Cam, którego znam i lubię. To obcy człowiek, który przypadkiem znalazł się w powieści. Nie ma nic, co miał Cam z podstawowej serii. Stał się Danielem 2.0, jak nie gorzej.

Lilith ma w życiu pecha. I rozumiem, że dziewczyna jest w piekle, więc tego pecha musi mieć, natomiast przez pierwsze parędziesiąt stron tego się nie dało czytać. Brzmiało to niczym historia z dennej komedii o nastolatce, w której reżyser chciał być na siłę śmieszny żeby przypodobać się młodej publiczności.

A czym jest piekło? Niekończącym się liceum, w którym pojęcie weekendu nie istnieje, a główna bohaterka jest szkolnym popychadłem. Bardziej sztampowo się nie dało.

3x nie, dziękujemy.

Książka jest obecnie białym krukiem i osiąga ceny z kosmosu. Cieszę się, że dorwałam ją po okazyjnej cenie, bo inaczej byłoby mi bardzo szkoda wydanych na nią pieniędzy.

Jeśli się zastanawiacie, czy warto przeczytać ten dodatek to nie, zdecydowanie nie. Lepiej skończyć na podstawowej serii, a dla spragnionych naszych upadłych aniołów lepiej zaopatrzyć się w Zakochanych.

Przeczytać. Odłożyć. Zapomnieć.

Tak najlepiej mogą podsumować tą książkę.

Ten jeden dodatek z osobną historią podobał mi się bardziej niż cała seria. Jakoś bardziej mnie urzekł, bardziej wyczekiwałam na zakończenie historii.

Bardzo fajna młodzieżówka, ale tradycyjnie jak to bywa u Kate Lauren zabrakło mi opisów emocji, miejsc , postaci i rozwinięcia dialogów. Sytuacja dzieje się i kończy jeszcze szybciej niż się zaczęła, skrojone historie bohaterów - cierpi na tym całość książki. Bardzo miło było wrócić do Cama i jego historii, myślę, że jego historia jest dobra, ale mogła być trochę lepiej napisana. Plus jest taki, że wszystko szybko się dzieje dzięki czemu nawet nie zauważyłam jak byłam już przy końcu książki. Wciąga i jest dobra, polecam. Daje 8/10 bo uwielbiam czytać o aniołach:)

Piąty tom serii ,,Upadli”. W gimnazjum była to moja ulubione seria, ale wtedy nie było tego tomu, aż do teraz..

Po kilku latach fajnie było powrócić do historii Cam’a, upadłego anioła który aby ocalić swoją miłość życia postanawia zawrzeć pakt z Lucyferem. Ma 15 dni, aby na nowo Lilith zakochała się w nim, ale nie będzie to wcale takie łatwe. Dziewczyna od samego początku nie dąży go sympatia, co utrudnia Cam’owi zadania, lecz on się nie poddaje.

Lucyfer za wszelka cenę chce niedopuści aby powiodło się jego zadanie. Ma plany wobec Cam’a. Już przygotował na dla niego specjalnie miejsce w piekle 😈

Tik-Tak Czas płynie 😯

Książkę bardzo szybko przeczytałam pomimo, że poprzednie tomy czytałam wiele lat temu. Żałuje, że tego tomu nie było wtedy bo bym go oceniła na 5/5. Niestety.. chodź historia piekna, to czegoś mi w niej brakowało 😞

Czytaliście sagę ,,Upadli” 🤔?
Jak wam się podobała 🤔?
Miłego dnia, a ja uciekam na zajęcia ❤️😍

Dlaczego cała seria "Upadłych" nie mogła być napisana w takim stylu jak ta książka , czytało się ją bardzo przyjemnie i szybko, a główna bohaterka bardziej przypada do gustu niż Luce, ale błędów też nie zabrakło
-w 3 części rozstanie Cama i Lilith wyglądało inaczej, rzuciła w niego bukietem i uciekła, on wybrał stronę Lucyfera i od leciał po sprzeczce z Danielem. Potem nie spotkali się już ani razu a on mieszkał na jakieś wyspie. W Przebaczeniu natomiast to Cam uciekł jak była mowa o tej świątyni, a później Lucyfer zaprowadził ją do niego gdzie ponownie uciekł a ona skoczyła z urwiska
-w 4 części kiedy Roland, Arriane, Annabelle i Schellby z Mailsem, obserwowali Luce i Daniela jak się w sobie zakochiwali ponownie jako ludzie nikt nie wiedział co stało się z Camem a Roland nawrócił się w stronę Nieba, w "Przebaczeniu" natomiast Roland i Arriane mu pod koniec pomogli a Roland dalej był po stronie piekła, no chyba że chodziło o to że nie wiedzieli co się z nim stało jak zniknął z Lilith ale trochę to nie pasuję i myślę że to kolejny błąd.
Co do zakończenia jest niezrozumiałe gdyż niby oboje są wolni ale w takim razie Lilith jest nieśmiertelna a Cam po stronie Nieba?, skoro ma białe skrzydła czy to przez "miłość"?
Ogólnie książka super gdyby nie te powyżej błędy, szkoda że poprzednie tomy nie były pisane takim stylem, plus też za to że można było poznać tajemniczego Cama od innej strony.

Osobiście uwielbiam całą serie książek. Historie buntowniczego Cama przeczytałam niemal z zapartym tchem. Cały cykl uważam za genialnie napisany. Jeżeli ktoś lubi tematykę aniołów i demonów, z całego serca polecam!

Historia o przemianie Cama jest bardzo ciekawa i wciąga aż do końca

Historia o przemianie Cama jest bardzo ciekawa i wciąga aż do końca