Niewypowiedziana

Tłumaczenie: Joanna Lipińska
Cykl: Wodospady cienia: Po zmroku (tom 3)
Wydawnictwo: Feeria Young
Unspoken
Marcelina

Della Tsang musi stawić czoła największemu wyzwaniu swojego życia. Po znalezieniu się w elitarnej grupie zajmującej się śledzeniem zjawisk nadprzyrodzonych zostaje przydzielona do rozwikłania zagadki morderstwa sprzed dwudziestu lat. I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że oskarżonym jest… jej ojciec. Wszystko komplikuje dodatkowo związanie Delli z tajemniczym i irytująco doskonałym Chase’em Tallmanem. Wampirzyca nadal czuje się zdradzona po tym, jak Chase wykradł jej sekrety, ale potrzebuje jego pomocy, aby dowiedzieć się prawdy o swoim ojcu. A w tym wszystkim jest jeszcze Steve, przystojny zmiennokształtny, któremu najwyraźniej Della nie przestała być obojętna.

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria Young, 2016

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl

Laura | 2019-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Bohaterką Wodospadów cienia po zmroku jest Della współlokatorka Kylie znana z wodospadów cienia. Della chce ochronić ojca przed skazaniem za morderstwo, którego jej zdaniem nie popełnił. W tej części narratorami są dwie osoby. Zabieg ten mi się spodobał. Ogólnie książka przypadła mi do gustu. Jednak nie radzę czytać nie znając wcześniejszych części. Ostatnia część zaczyna się tam gdzie kończy druga.

CzarnaRosa | 2018-01-14
Przeczytana: 27 września 2017

Szczerze - najgorszy tom z cyklu ''Wodospady Cienia - Po Zmroku''. Okropnie mi się dłużył. Czytałam go chyba dwa miesiące, co w moim przypadku jest po prostu dziwne.
Książka zaczynała się bardzo niezrozumiale - okazało się, iż przed nią występowała nowela, która miała ogromny wpływ na dalszą fabułę. Polecam sięgnąć po nią, aby nie zgubić się w całej akcji.

tombraiderka009 | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

"Niewypowiedziana" kręciła się wokół uniewinnienia ojca Delli oraz złapania mordercy. Również sprawy sercowe męczyły naszą główną bohaterkę, lecz spadały one na drugi plan - Della była skupiona na rodzinie i swoich uczuciach, które wypierała, by nie przeszkadzały jej w śledztwie. Było dużo gonitw, walk, zdenerwowanej Delli i pułapek.
Trzecią część przygód wampirzycy Delli czytało mi się dobrze, choć liczyłam na więcej momentów z Chase'em, ale nie było źle. Książkę się pochłania, jest ciekawie i czasem zabawnie. Jestem bardzo ciekawa kolejnego tomu Wodospadów Cienia po Zmroku.

wwprost_123 | 2017-01-22
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Książka jest doskonałym zakończeniem całej serii o przygodach Delli i jej przyjaciół. Ostatecznie są tu wyjaśnione wszystkie wątki, na które nie otrzymaliśmy odpowiedzi we wcześniejszych częściach.

Bliżej została nam przedstawiona więź pomiędzy Dellą i Chasem, motywy wuja Fenga - jak też jego postać, którą polubiłam od pierwszego zdania w którym się pojawiła.

Jeżeli już mam się do czegoś przyczepić to zbyt bajkowe zakończenie w związku z rodziną Delli. Chociaż lubię Happy End-y to zabrakło mi odrobimy "równowagi".

Mamy również długo wyczekiwanie przyznanie się Delli przed samą sobą do miłości do Chase'a. Zastanawiałam się, w którym momencie przestanie sama do sobą walczyć.

Niemniej jednak, nie potrafiłam oderwać się od książki. Gorąco polecam całą serię Wodospady Cienia. Jeżeli jesteś fanem powieści fantasy, niebanalnych bohaterów, ciągłej akcji i zagadek to jest to książka dla Ciebie!

Tyśka97 | 2016-09-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Rok 2016
Przeczytana: 05 września 2016

Nie jest to taka świetna seria jak Wodospady Cienia, ale także warta przeczytania! Te dylematy sercowe, problemy rodzinne i samotność jaką czuje Della tylko jeszcze bardziej podsycają do przeczytania książki w jeden dzień! Świetna książka jak i całe dwie serie <3

monishka90 | 2016-08-25
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Della od trzech tygodni przebywa w swoim rodzinnym domu. Niestety atmosfera w domu nie jest najlepsza, ojciec ją ignoruje, matka snuje się po domu, a jej siostra oskarża ją o pozostawienie jej samej. Jej poczucie winy potęguje fakt, że to ona jest winna znalezieniu dowodów świadczących o tym, że Bao Yu została zamordowana przez jej ojca. DNA na nożu może wskazywać na jej stryja, ale Eddie pozostaje nieuchwytny. Zresztą jak miała by wyjaśnić jego zmartwychwstanie?

Nadal prześladuje ją duch jej ciotki, która chce by jej morderca został ukarany. Podczas spotkania z koleżanką natyka się na Chasa, nie jest to miłe spotkanie. Della nadal czuje się zdradzona przez ukrywanie przez niego istotnych faktów dotyczących jej rodziny. Wampirzyca nie może mu wybaczyć jego kłamstw, poza tym nie jest pewna swoich uczuć wobec niego. Ten ze zdwojonym wysiłkiem chce jej udowodnić, że może mu zaufać i jest gotowy na wszystko by to osiągnąć. Jej rozterki sercowe potęguje ponowne pojawienia się Stevena,...

Cuki | 2016-08-04
Na półkach: Przeczytane, 2016, Lekkie

Cała trylogia jest przesiąknięta problemami nastolatek, niestety powtarzających się w książkach o Kylie... Tak jak w przypadku Wodospadów Cienia, tutaj też miałam swoich faworytów i mimo, że treść jest przewidywalna, zrobiła co zrobić miała - odwróciła uwagę od moich spraw osobistych. Pogrążyłam się w lekturze, lekki styl pisania typowy dla autorki, typowe problem z chłopakami, typowe słodkie zakończenie. Pewnie jak coś nasza autorka wyda, przeczytam z czystej ciekawości. Czy wciągnęła mnie w stu procentach? No nie, przecież przewidywalność...

Jednak polecam, jest to typowa powieść dla nastolatek łaknących młodzieńczego romansu.

Lidia | 2016-07-17

Nie wiem dlaczego, ale ta część strasznie mi się dłużyła. Lecz nawet fajnie się to czytało, ponieważ:
W tej części poznajemy powieść z perspektywy, oczywiście Delli i (to jest nowe) Chase-a. Przynajmniej jakieś urozmaicenie :)
Bardzo podobało mi się to, że mogłam poznać myśli Chase, bo bardzo mało było o nim w poprzedniej części.
Przynajmniej nie było już tak wiele pytań, a za to rozwiązały się wszystkie zagadki. Na szczęście :D
I to zakończenie: brakowało mi jeszcze bajkowego zakończenia, czyli tego "I wszyscy żyli długo i szczęśliwie". Ale przeżyłam ;D
Mimo wszystko wspaniale się bawiłam przy "Niewypowiedzianej".
Polecam fanom autorki.

AngelFire | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Niewypowiedziana jest ostatecznym końcem nowej serii autorki C.C Hunter,która po raz kolejny przedstawiła silną dziewczynę,która musi walczyć ze złem do okoła,ale także musi walczyć o siebie i swoich bliskich.A także rozważyć swoje życie uczuciowe,wliczając w to kłamstwa i sekrety i co sama czuje.

Della Tsung,czyli główna bohaterka przeszła już tak wiele.W jej pracy niebezpieczeństwo to codzienność.A teraz przyszło się jej zmierzyć z zagrożeniem jakich mało.Jej siła jest imponująca.Wampirzyca nie podda się przez byle co.Jednak aby wygrać będzie potrzebowała zaufanych osób.Tylko czy komuś kto wykradł jej sekrety można zaufać?

Myślę,że jest to godne zakończenie serii.Wszystko zostało wyjaśnione.Della jest niezwykle silną bohaterką i cieszę się,że autorka poświęciła jej całą serię.Każda książka była bardzo dobra i pokazywała talent pani Hunter.Czekam czym jeszcze zaskoczy swoich fanów,może kolejny członek wodospadów cienia otrzyma swoją historię,albo poznamy kogoś zupełnie innego.

Bunia123101 | 2016-06-26
Przeczytana: 22 maja 2016

O MÓJ JEZU!
Czekałam (w moim odczuciu) całą wieczność na tę książkę. Nie zawiodłam się.
Jest c-u-d-o-w-n-a !
Bardzo, bardzo mi się podobała.
Polecam wszystkim, nawet tym, którzy nie przepadają za fantasy.