Niewypowiedziana

Okładka książki Niewypowiedziana C.C. Hunter
Okładka książki Niewypowiedziana
C.C. Hunter Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Wodospady cienia: Po zmroku (tom 3) fantasy, science fiction
Wodospady cienia: Po zmroku (tom 3)
Unspoken
Feeria Young
2016-05-12
2016-05-11
2015-10-27
Joanna Lipińska
paranormal romance wampirzyca zjawiska nadprzyrodzone Joanna Lipińska wampiry literatura amerykańska

Książka wywołuje bardzo dużo emocji. Wszystkie wydarzenia przeżywam razem z główna bohaterką. Wodospady Cienia są najlepszą serią jaką kiedykolwiek czytałam.

Najgorszy tom z cyklu. Della mnie silnie wkurzała.

Najgorszy tom z cyklu. Della mnie silnie wkurzała.

Super zakończenie. Na prawdę fajna fantastyka.

Super zakończenie. Na prawdę fajna fantastyka.

„Wciąż jestem. Wciąż tęsknię. Wciąż kocham” – Chase Tallman

Autorka bestsellerów New York Timesa C.C. Hunter – Christie Craig funkcjonuje na zagranicznym rynku czytelniczym, przebojem wdarła się na polski rynek i niezmiennie od kilku lat podbija serca czytelniczek.

Istnieją takie powieści, do których wraca się tylko pamięcią. Istnieją też takie, po które na powrót się sięga, bo nie można o nich zapomnieć. „Niewypowiedziana” zalicza się do tej drugiej kategorii.

Książki C.C. Hunter z serii Wodospady Cienia oraz Wodospady Cienia. Po Zmroku czytałam już kilka lat temu. Obie serie wywarły na mnie ogromne wrażenie. Aczkolwiek bliższa memu sercu okazała się historia Delli Tsang. Z wypiekami na twarzy śledziłam losy młodej wampirzycy, jej przyjaciółek oraz chłopków i innych bohaterów należących do ich paczki. Szczególnie zapadła mi w pamięci 3 część, którą wzięłam na warsztat. Po latach wróciłam do niej z ogromnym sentymentem i rozrzewnieniem, jednak emocje które wywarła w moim wówczas młodzieńczym umyśle nadal żyją i odżywają na nowo za każdym razem, kiedy odtwarzam w myślach przeczytaną historię.

Nieczęsto sięgam po powieści z gatunku fantasty, jednak od czasu do czasu lubię zrobić sobie pauzę i właśnie przeczytać coś, co pozwoli mi całkowicie odpocząć, zresetować się, poukładać rozbiegane myśli – a udaje mi się to dzięki takim pozycjom jak ta.

Dla osób które jeszcze nie czytały nic spod pióra autorki polecam najpierw zapoznać się ze wcześniejszymi tomami: Odrodzona – Wierna- Niewypowiedziana. Tę serię można czytać w oderwaniu od poprzedniej, ale polecam również, a może przede wszystkim sięgnąć po Wodospady Cienia – tam główne skrzypce grają Kylie i Lucas. To pozwoli uniknąć Wam chaosu związanego z następującymi po sobie wydarzeniami. Nie zabraknie tam nierozwikłanych zagadek, tajemnic, przyjaźni i pierwszych porywów serca, a także takiej dawki śmiechu, że Benny Hill by się nie powstydził ;-) Niech Was nie przestraszy to, że jest aż 5 części. Zapewniam, że czas spędzony przy książkach zleci bardzo szybko, nim się spostrzeżesz, będziesz już na finiszu…

Della w tej części ma trudny orzech do zgryzienia. Musi wyjaśnić, czy jej ojciec jest uwikłany w morderstwo wuja Fenga. Wiele wskazuje na to że tak. Dziewczyna robi wszystko, aby doprowadzić sprawę do końca i w tym może jej pomóc nie kto inny jak Chase. Dziewczyna niechętnie zgadza się na współpracę, gdyż tylko on wie coś, co może doprowadzić ją do prawdy. Jednakże sprawy nie ułatwia tajemnicze związanie pomiędzy nimi. Della jest rozdarta: z jednej strony czuje się zdradzona przez chłopaka, który to wykradł jej sekrety, z drugiej zaś zaczyna jej na nim zależeć. W tej całej historii jest jeszcze Steve, któremu Della nie jest obojętna.

Jak potoczą się ich losy?

Kogo wybierze Della: Steve czy Chase?

Czy mordercą naprawdę jest jej ojciec? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w lekturze.

Z mojej strony mogę tylko dodać, że historia warta jest przeczytania. Z pewnością jeszcze nie raz do niej wrócę.

„Wciąż jestem. Wciąż tęsknię. Wciąż kocham” – Chase Tallman

Kontynuacja przygód Delli młodej wampirzycy. Nareszcie zostają sprawy wyjaśnione.... Nastaje zgoda...

Bohaterką Wodospadów cienia po zmroku jest Della współlokatorka Kylie znana z wodospadów cienia. Della chce ochronić ojca przed skazaniem za morderstwo, którego jej zdaniem nie popełnił. W tej części narratorami są dwie osoby. Zabieg ten mi się spodobał. Ogólnie książka przypadła mi do gustu. Jednak nie radzę czytać nie znając wcześniejszych części. Ostatnia część zaczyna się tam gdzie kończy druga.

Szczerze - najgorszy tom z cyklu ''Wodospady Cienia - Po Zmroku''. Okropnie mi się dłużył. Czytałam go chyba dwa miesiące, co w moim przypadku jest po prostu dziwne.
Książka zaczynała się bardzo niezrozumiale - okazało się, iż przed nią występowała nowela, która miała ogromny wpływ na dalszą fabułę. Polecam sięgnąć po nią, aby nie zgubić się w całej akcji.

"Niewypowiedziana" kręciła się wokół uniewinnienia ojca Delli oraz złapania mordercy. Również sprawy sercowe męczyły naszą główną bohaterkę, lecz spadały one na drugi plan - Della była skupiona na rodzinie i swoich uczuciach, które wypierała, by nie przeszkadzały jej w śledztwie. Było dużo gonitw, walk, zdenerwowanej Delli i pułapek.
Trzecią część przygód wampirzycy Delli czytało mi się dobrze, choć liczyłam na więcej momentów z Chase'em, ale nie było źle. Książkę się pochłania, jest ciekawie i czasem zabawnie. Jestem bardzo ciekawa kolejnego tomu Wodospadów Cienia po Zmroku.

Trzecią część przygód wampirzycy Delli...

Książka jest doskonałym zakończeniem całej serii o przygodach Delli i jej przyjaciół. Ostatecznie są tu wyjaśnione wszystkie wątki, na które nie otrzymaliśmy odpowiedzi we wcześniejszych częściach.

Bliżej została nam przedstawiona więź pomiędzy Dellą i Chasem, motywy wuja Fenga - jak też jego postać, którą polubiłam od pierwszego zdania w którym się pojawiła.

Jeżeli już mam się do czegoś przyczepić to zbyt bajkowe zakończenie w związku z rodziną Delli. Chociaż lubię Happy End-y to zabrakło mi odrobimy "równowagi".

Mamy również długo wyczekiwanie przyznanie się Delli przed samą sobą do miłości do Chase'a. Zastanawiałam się, w którym momencie przestanie sama do sobą walczyć.

Niemniej jednak, nie potrafiłam oderwać się od książki. Gorąco polecam całą serię Wodospady Cienia. Jeżeli jesteś fanem powieści fantasy, niebanalnych bohaterów, ciągłej akcji i zagadek to jest to książka dla Ciebie!

Jeżeli już...

Nie jest to taka świetna seria jak Wodospady Cienia, ale także warta przeczytania! Te dylematy sercowe, problemy rodzinne i samotność jaką czuje Della tylko jeszcze bardziej podsycają do przeczytania książki w jeden dzień! Świetna książka jak i całe dwie serie <3

• 2016