Dotyk Julii. Trylogia

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel
Cykl: Dotyk Julii (tom 1-3)
Wydawnictwo: Otwarte
Shatter Me; Unravel Me; Ignite Me; Unite Me
_Agnes_

Julia jest przeklęta. A może obdarowana? Na pewno jest kimś więcej niż zwykłym człowiekiem. Jej dotyk zabija, dlatego od wielu dni żyje w izolacji. Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem, ale Julia nie ma zamiaru im pomagać. Co więcej – postanawia się im przeciwstawić. W tej walce nie będzie sama. W jej życiu pojawi się ktoś, kogo pokocha. Tylko czy będzie mogła mu zaufać?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6543,Dotyk-Julii-Trylogia

źródło okładki: http://s.znak.com.pl/files/covers/card/b3/dotyk_trylogia_500px.jpg

Nina | 2016-10-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook
Przeczytana: 15 października 2016

Dar czy przekleństwo? Julia nie może nikogo dotknąć, Julii nikt nie może dotknąć. Dotyk Julii zabija. Rodzice ją odrzucili, nikt jej nie kochał, ba, nikt nawet nie lubił. Czy uda jej się odmienić swoje życie? Czy uda jej się wygrać z Komitetem Obrony? Czy uda jej się przeżyć? Ja wam tego nie powiem, przeczytajcie sami.
Dla mnie rewelacja, chociaż niezbyt często sięgam po tego typu literaturę tym razem się skusiłam, zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami. Nie zawiodłam się. Powiem więcej, nie mogłam oderwać się od lektury i byłam zła, kiedy moje oczy chciały już spać a moja głowa błagała o więcej :)

Kotkad | 2015-12-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Trylogia "Dotyk Julii" to jak połączenie "Kosogłos" Suzanne Collins, "Wybranych" C.J. Daugherty i "Niezgodnej" Veronici Roth.
Ta książka nie pozwalała mi spać, każdy rozdział rozpoczynany miał być tym ostatnim na dziś, i każdy kończył się słowami "jeszcze jeden, ostatni na dziś"
Jestem oczarowana. Niby książka o 17-latce, niby znów oklepane wątki miłość, dwóch chłopaków i ona, niemniej wciągnęła mnie. Autorka nie poskąpiła akcji, ciągle coś się działo, ciągle nowe moce, zdolności, ucieczki, walki, nadprzyrodzone zdolności. Nie nudziłam się a prawie 1000 stron minął jakby było ich zaledwie 100

Artopolosis | 2015-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2015

Jak już wspominałam we wcześniejszych wypowiedziach uwielbiam motyw dystopii. Mimo, że w tej trylogii sam opis świata w jakim znajdują się bohaterowie nie jest bardzo rozbudowany, to jednak sama historia głównej bohaterki przyciąga jak magnes.
Od całej trylogii ciężko jest się oderwać. Autorka skupia się głównie na tym co przeżywa Julia, a w opowiadaniach uchyla rąbka tajemnicy z jakimi uczuciami zmagali się Adam i Warner. Sama historia opiera się w szczególności na przemianie jaka zachodzi w głównej bohaterce od momentu, gdy stała się wolna oraz jej uczuciach do dwóch mężczyzn. "Smakowitym" dodatkiem jest próba obalenia Komitetu Odnowy oraz walka z jego głównym dowodzącym Andersonem.

Mimo obszerności książki ( blisko 1000 stron), czyta się ją szybko i czytelnik z bólem serca odkłada ją na półkę, żałując że skończyła się tak szybko.

Zakładka | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

DOTYK JULII:
Książka jest tak dobra, jak się tego spodziewałam. Nawet dlatego, że czyta się ją bardzo szybko Takie rozpoczęcie serii, stawia poprzeczkę bardzo wysoko. Już samo rozpoczęcie książki, tajemnicze i mroczne, ogromnie mnie zachęciło do kontynuowania czytania. Akcja rozwija się bardzo ciekawie, a jej konstrukcja była dla mnie oryginalna, gdyż nie spotkałam się jeszcze, aby w książce tekst był przekreślony, a jego styl w takim stopniu przypominał artystyczny. Bohaterowie, jacy pojawili się na jej stronach, okazali się bardzo tajemniczy, co wpłynęło pozytywnie na mój odbiór tej historii. W szczególności Julia wywołała u mnie najwięcej emocji. To, co przeżywa główna bohaterka, jest po prostu nieziemsko opisane, wszystko zostało rozłożone na części pierwsze i pomimo ogromu tych emocji i opisów ja jako osoba nieznosząca długich „opisówek”, po prostu zatopiłam się w „Dotyku Julii”. Charakter dziewczyny przypadł mi do gustu i bardzo ją polubiłam. Mimo tego, że w niektórych...

Jestem wesoła i smutna zarazem. Nie chcę opuszczać tego świata. Czułam, jakbym to ja przeżywała to wszystko z nimi. Kenji jest moją ulubioną postacią. Zaraz po Aaronie :)

Wioleta | 2016-08-01
Przeczytana: 28 lipca 2016

TOM 1 Główna bohaterka to siedemnastoletnia Julia, która ma nieco nietypowy dar. Swoim dotykiem potrafi zabić każdego, nawet dorosłego człowieka. Kiedy miała czternaście lat jej rodzice oddali ją w ręce władz. Teraz znajduje się w szpitalu psychiatrycznym. Codziennie przez okno wypatruje ptaka, ale w świecie, w którym mieszka Julia nie ma ptaków, roślin czy zwierząt. Po upływie 264 dni do celi dziewczyny zostaje przydzielony współlokator. Jak się okazało jest to Adam. Chłopak, którego dziewczyna pamięta z dzieciństwa. Ale co on tutaj robi?
Jak się okazuje bezwzględny przywódca Komitetu Odnowy - Warner chce wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Postanawia nie dać się zastraszyć i u boku chłopka, którego kocha walczyć o lepsze życie

Pierwszy tom był bardzo dobry (pomijając zachowanie Julii, o którym wspomnę później). Z początku myślałam, że ta część w ogóle mi się nie spodoba. Zastanawiałam się dlaczego w książce...

Przeczytałam tę serię z zapartym tchem i od razu umieściłam ją na półce ulubionych książek. Cudowna trylogia "Dotyk Julii" stała się nieodłącznym tematem moich rozmów i przemyśleń. Serią, którą czytam bez przerwy. Serią, która nigdy się nie nudzi.

Świat jest bezładem. Nie ma zwierząt, roślin. Powołany został Komitet Odnowy, w celu poprawienia sytuacji ludzi, którym zaczyna brakować jedzenia, którzy stają się smutni, zimni...Niestety okazuje się, że to tylko przykrywka. Celem ludzi rządzących Komitetem jest zdobycie władzy nad światem.
W takim to świecie przyszło żyć Julii.
Julia ma dar. Jej dotyk zabija. Jej siła potrafi wywołać trzęsienie ziemi. To ją przeraża. W wieku czternastu lat została odebrana rodzicom i przenoszona do kolejnych ośrodków. W ostatnim...psychiatryku...(?)...spędziła 264 dni. Akcja serii zaczyna się, gdy do jej celi trafia Adam, jej znajomy z klasy, gdy jeszcze chodziła do podstawówki. Wszystko się wtedy zmienia. A później zostaje przeniesiona do siedziby...

Olix | 2015-12-17

Boże, tak się cieszę, że ta trylogia powstała. Książkę kupiłam sobie ponad dwa miesiące temu, ale jakoś odwlekałam przeczytanie jej w nieskończoność. Któregoś dnia zapatrzyłam się na jakże prześliczną okładkę, aż w końcu postanowiłam ją przeczytać. Niesamowita książka! UWIELBIAM!
Tytułowa Julia początkowo była bardzo niepewna, skryta, lękliwa - oczywiście, nie dziwię się, że tak się zachowywała, jednak zdecydowanie lubiłam tę jej silną część osobowości, jej pewność w podejmowaniu określonych decyzji, jej miłość do bliźniego, mimo tego, że wielu naprawdę nie zasługiwało na jej dobroć.
Ma nietypowy dar, a mianowicie zabija dotykiem, później jednak dowiadujemy się, że jest to tylko niewielka część jej możliwości. Podziwiam ją, że mimo przykrych wspomnień z przeszłych lat nie załamała się.
Druga rzecz - Aaron Warner. Nie umiem nawet wyrazić, jak wielką sympatią go darzę. Jego miłość do Julii jest niesamowita i widać to już od niemal pierwszego spotkania naszych bohaterów. Warner...

Watter | 2015-08-01
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Kiedy tylko przeczytałam te kilka stron na internecie. postanowiłam, że muszę mieć tą książkę! Nie myliłam się, okazała się świetna. Mile zaskoczył mnie język jakim jest napisana, a kiedy ją czytałam, nie mogłam przestać i wprot zapierało mi dech w piersiach. Książka absolutnie znakomiata, świetna, doskonała i nie wiem co jescze można dodać. Kocham!!!

Agnieszka Michalska | 2015-09-30
Przeczytana: 02 września 2015

Kiedy byłam nastolatką, wyobrażałam sobie świat, w którym ludzie zostali obdarzeni nadnaturalnymi mocami. Uwielbiałam oglądać seriale takie jak „Herosi” czy „4400”, gdzie wizualizowały się moje marzenia. Dlatego też, gdy ujrzałam intrygujący opis na książce, który brzmiał: „Mój dotyk zabija. Mój dotyk to moja siła”, wiedziałam że koniecznie muszę sięgnąć po tę pozycję. Wszystkie tomy tej serii były już od dawna w sprzedaży, ale dzięki Wydawnictwu Otwartemu miałam możliwość przeczytania ich w jednym wydaniu.

Juliette Ferrars nie dotknęła nikogo przez 264 dni. Ostatnim razem, kiedy to zrobiła, zginął człowiek. To był wypadek, za który trafiła do zakładu psychiatrycznego. Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii jest śmiertelny. Świat rozpada się na kawałki i nie zwraca uwagi na 17-letnią dziewczynę. Choroby niszczą społeczeństwo, jedzenie jest trudne do zdobycia, ptaki nie latają, a chmury mają niewłaściwy kolor. Sytuację tę skwapliwie wykorzystał Komitet Odnowy, który pod hasłami...