Uniesienie

2012-06-27
2012-06-27
Anna Studniarek-Więch
anioły upadli

Bałam się że zakończenie będzie kiepskie nic bardziej mylnego. Sensownie zakończona książka.
Zdecydowanie najciekawsza książka w końcu Lucy przestaje tak irytować

Zdecydowanie najciekawsza książka w końcu Lucy przestaje tak irytować

Świetnie zakończenie serii. Śledziłam losy głównych bohaterów z zapartym tchem. Polecam.
Przyznam, że domyśliłam się możliwego zakończenia sporo wcześniej, jednak nie odebrało mi to przyjemności z lektury.
Idealna powieść młodzieżowa.

Idealna powieść młodzieżowa.

Bardzo ciekawe zakończenie, jestem wielką fanką tej serii i podoba mi się jak się rozkręca. Szanuję też, że nie występuje zjawisko znane z innych serii - autorka się nie spieszy żeby skończyć serię i poświęca dużo czasu na rozwój bohaterki.

🪽UNIESIENIE🪽

7/10 ⭐️

🪽Niebo jest ciemne od skrzydeł...
Niczym piasek w klepsydrze, Luce i Danielowi ucieka czas. Aby powstrzymać Lucyfera przed wymazaniem przeszłości, muszą odnaleźć miejsce, w którym aniołowie upadli na Ziemię.
Za nimi podążają mroczne siły, a Daniel nie wie, czy uda mu się to przetrwać – przeżyć jedynie po to, by znów raz za razem ją tracić. Razem jednak muszą wziąć udział w epickiej bitwie, która skończy się martwymi ciałami... i anielskim pyłem. Jej skutkiem są wielkie ofiary i złamane serca.
A Luce nagle wie, co musi się wydarzyć. Ponieważ jej przeznaczeniem było życie z kimś innym niż Daniel. Ich przekleństwo zawsze dotyczyło tylko jej – i miłości, którą odrzuciła. Wybór, jakiego teraz dokonuje, jest jedynym, który się liczy. Kto zwycięży w walce o Luce?
Oszałamiające zakończenie serii „Upadli”. Niebiosa nie mogą dłużej czekać.🪽

🪽Re-riging

🪽Bardzo podobał mi się ten tom. Dzieję się bardzo dużo, a nasi bohaterowie chcą poznać prawdę.

______________________________

#oczamiksiazki #recenzja #uniesienie # katelauren #fallen #bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkadobranawszystko #ksiazkimojamilosc #ksiazkawszystkozaczynasiewglowie #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

🪽UNIESIENIE🪽

7/10 ⭐️

🪽Niebo jest ciemne od skrzydeł...

Czwarta część Cyklu Upadli.
Luci i Daniel zrobią wszystko żeby powstrzymać Lucyfera przed wymazaniem całej przeszłości. Muszą w tym celu doszukać artefakty i dowiedzieć gdzie było miejsce upadki. Niestety nie będzie to takie proste jak przypuszczali. Są siły, które za wszelką cenę będą chcieli ich powstrzymać. Czy im się powiedzie? Czy zdążą powstrzymać Lucyfera przed wymazaniem całej przeszłości?

Czwarta część Cyklu Upadli.

Uważam, że ta część była najnudniejszą ze wszystkich. Ledwo zdołałam przebić się przez połowę i dotrzeć do końca, który z resztą nie należy do najgorszych, jakie czytałam. Jednak dotarcie do tych ostatnich rozdziałów kosztowało mnie naprawdę sporo samozaparcia. Historia była melodramatyczna i raczej płytka, a przemiana Lucindy wcale nie zaskakiwała. Szkoda, bo saga miewała dobre momenty. Miło będę ją wspominać, głównie przez tonę nostalgii z lat nastoletnich.

Cóż, autorka ma wyobraźnię, w pozytywnym sensie oczywiście. Moim zdaniem wszystko fajnie się układa w całość w tej historii. Przede mną ostatni tom i zastanawiam się, czy jest potrzebny po tej części.

Jest ostatnim tomem zamykającym cykl „Upadli”.
Długo zabierałam się za dokończenie tej serii ale przyszedł wreszcie czas by zakończyć tę przygodę. Trochę żałuję, że tyle czekałam, przez to za bardzo pozacierały się w mojej pamięci pewne wydarzenia.
Książka zaczyna się w miejscu poprzedniego tomu. Grupa przyjaciół musi powstrzymać Lucyfera przez zagładą całego dotychczasowego świata. Czasu zostało bardzo mało. Mają tylko osiem dni by próbować wygrać.
Lucinda oraz Daniel muszą odnaleźć trzy artefakty by odnaleźć miejsce upadku. Lecz nie tylko oni tego chcą. Niektórzy chcą zniszczyć je by pomóc Lucyferowi zwyciężyć. Kto wygra walkę z czasem?
Czemu Lucinda jest taka ważna? I jak zakończy się ten cykl?

Książkę czytało mi się szybko i przyjemnie. Wreszcie dowiedziałam się jak zakończyła się ta historia. Nie powiem, zaskoczył mnie pomysł tego jak to się wszystko rozwiązało. Książka może nie jest szczególnie wymagająca ale, dostarczyła mi tego czego potrzebowałam chwili rozrywki.
Podobało mi się w tej książce jak bardzo bohaterka na przestrzeni całości rozwinęła się i wydoroślała. To jest ogromny plus całej historii.
Spokojnie można po nią sięgnąć by się chwilę zrelaksować i oderwać od codzienności.

Jest ostatnim tomem zamykającym cykl „Upadli”.

Zdecydowanie najlepsza ze wszystkich czesci. Pierwszy tom do połowy bardzo zniechęcał był nudny i nic się w nim nie działo później historia zaczęła nabierać tempa. Warto przeczytać cała serie.

,,Uniesienie'' jest jedną z moich ulubionych części tej serii. Bardzo podobał mi się motyw poszukiwań tajemniczych relikwii ,a także zakończenie wszystkich wątków opowieści.
Dużym plusem jest piękne i niezwykle wzruszające zakończenie.
Seria niestety nie jest bez wad , a jedną z nich jest przewidywalność . Bardzo niewiele rzeczy zaskoczyło mnie , co negatywnie wpływa na mój odbiór tej serii. Seria zawiera również wiele absurdów i nieścisłości.
Upadłych uważam jednak za dobrą fantastykę młodzieżową , która może być rozrywką , bądź odpoczynkiem od ,,cięższych " książek.

Dużym plusem jest piękne i niezwykle wzruszające zakończenie.