Uniesienie

Wydawnictwo: Mag
Rapture
anioły, upadli
Aleksandra

„Uniesienie”, czwarta i ostatnia powieść z cyklu „Upadli”, to powieść Lauren Kate, na którą czekał świat. Niebo jest ciemne od skrzydeł... Niczym piasek w klepsydrze, Luce i Danielowi ucieka czas. Aby powstrzymać Lucyfera przed wymazaniem przeszłości, muszą odnaleźć miejsce, w którym aniołowie upadli na Ziemię. Za nimi podążają mroczne siły, a Daniel nie wie, czy uda mu się to przetrwać –...

Niebo jest ciemne od skrzydeł...
Za nimi podążają mroczne siły, a Daniel nie wie, czy uda mu się to przetrwać – przeżyć jedynie po to, by znów raz za razem ją tracić. Razem jednak muszą wziąć udział w epickiej bitwie, która skończy się martwymi ciałami... i anielskim pyłem. Jej skutkiem są wielkie ofiary i złamane serca.
A Luce nagle wie, co musi się wydarzyć. Ponieważ jej przeznaczeniem było życie z kimś innym niż Daniel. Ich przekleństwo zawsze dotyczyło tylko jej – i miłości, którą odrzuciła. Wybór, jakiego teraz dokonuje, jest jedynym, który się liczy. Kto zwycięży w walce o Luce?
Oszałamiające zakończenie serii „Upadli”. Niebiosa nie mogą dłużej czekać.

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2012.

źródło okładki: http://mag.com.pl/

wiejskifilozof | 2016-06-02

Czy to koniec,cóż przygoda była super.Tyle tu przeżyłem fajnych chwil.
Mamy Włochy,anioły i Lucyfera.
Walkę,może mnie nie wciągało tak jak poprzedni tom.
Lecz,też było na czym oko czytelnicze zawieść.
Książka,jak przystało na dobry paranormal romans.
Jest fajnym połączeniem romansu i fantasty.
Istot w stylu anioły,Lucyfer było sporo.
Stąd moja dobra ocena.Ale niższa,niż w tomie trzecim.

MarCyśka | 2012-09-30
Na półkach: Mam! 😍🤓, Przeczytane
Przeczytana: 30 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie spodziewałam się takiego zakończenia..
Wspaniałe!!!
Ostatnie rozdziały i "17 lat później" - Boskie!
Polecam 10/10

"(...)a poniżej Luce i Daniel zakochali się po raz pierwszy - i ostatni."

lucy | 2012-10-26
Przeczytana: 25 października 2012

Ostatnia część słynnego cyklu "Upadłych" Lauren Kate i wciąż nie zmieniam zdania o tych pozycjach. "Uniesienie" nie zawiodło mnie choć w pewnych momentach czułam niedosyt. Cała oprawa książki była znakomita i tak naprawdę nie mogę nic dodać nic ująć.Myślę że nie nudzi lecz jeszcze bardziej ciekawi.Najbardziej spodobał mi się koniec, trochę zaskoczył i zadziwił. W końcu również Lucy usamodzielniła się i nie była zależna od Daniela. Myślę że tą serie można zaliczyć do udanych, gdyż nie wiele jest właśnie takich serii, które od pierwszej do ostatniej książki jest dobra.
Miłość Lucy i Daniela przetrwała wszystko. Nawet największe przeszkody. A ta książka to potwierdza.
Polecam!

"- Przeszłość jest ważna ze względu na informacje i mądrość, jakie się w niej kryją. Ale można się w niej zagubić. Musisz nauczyć się zachowywać wiedzę z przeszłości, żyjąc chwilą obecną."
"Jedynym sposobem, by doświadczyć tak głębokiej miłości, było wchodzenie w każdą nową chwilę razem, jakby czas był z...

Sherry | 2012-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Skończyłam czytać wczoraj i... nadal mam dreszcze. Nie wiem jak po tym wszystkim mam zabrać się do recenzji jednak spróbujmy. Od początku...

Uniesienie to czwarta i ostatnia część jednej z moich ulubionych serii. ''Upadłych'' pokochałam od pierwszego tomu. Co prawda ''Udręka'' mi nieco nie pasowała, ale i tak ta saga jest warta uwagi.

W tej części Luce, Daniel i ich przyjaciele muszą powstrzymać Lucyfera we własnej osobie. Pragnie od wymazać cały bieg historii, a nasze aniołki nie mogą do tego dopuścić. Muszą znaleźć miejsce Upadku i ocalić świat. W tym celu rozdzielają się na grupki by odnaleźć trzy relikwie, które mają doprowadzić ich do właśnie tego miejsca.

Luce i Daniel lecą do Wenecji, Arianne, Anabelle i Ronald do Wiednia, a Cam, Molly i Gabbe do Avalonu. Co czeka ich na miejscu?
Wagi. Wredne stworzenia, które uważają się za swego rodzaju sądy, które mogą karać i zabijać bez większego powodu.
Starcy, których nic nie cieszy bardziej niż śmierć anioła.
Wygnańcy, w...

Ostatnia, a zarazem najlepsza część sagi "Upadli", dlatego wyróżnię tę pozycję dodatkową gwiazdką.

Daniel, Lucy, Cam i reszta wyruszają na poszukiwanie 3 artefaktów, które razem mają ukazać miejsce Upadku. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż posiadają dosłownie strzępy informacji.
Ponieważ bardzo ich lubię, od samego początku trzymałam kciuki, aby udało im się znaleźć te przedmioty. :)

Strasznie polubiłam bohaterów tej serii. Z każdą kolejną częścią zjednywali sobie coraz więcej mojej sympatii, a teraz kiedy wiem, że to koniec trochę mi smutno...

"Uniesienie" dostarcza odpowiedzi na wszystkie nagromadzone pytania. I to jakich odpowiedzi! Takiego rozwiązania cyklu się totalnie nie spodziewałam! Nie ukrywam, że wolałabym trochę inne zakończenie, ale to, które napisała autorka jest nieprzewidywalne i w sumie dobrze.
UWAGA! Wszystko się dobrze kończy i jest happy end! :)

"W każdym życiu wybiorę Ciebie."

Urmurmina | 2014-04-29

Wiedziałam, iż ostatnia część przyniesie ogromne emocje, ale nie sądziłam, że aż tak mnie będzie trzymać w napięciu przez całą lekturę! Lepszego zakończenia nie mogłam sobie wyobrazić. Seria "Upadli" jest dla mnie arcydziełem i cieszę się, że dzięki niej mogłam doświadczyć tak niesamowitych przygód, skrajnych uczuć i emocji z Luce, Danielem i całą resztą.

Mila | 2012-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2012

Podoba mi się koniec. Chociaż wyobrażałam go sobie zupełnie inaczej, spełnił moje oczekiwania. Książka bardzo dobra i trochę szkoda, że to już koniec.

młoda_pisarka | 2014-02-09
Przeczytana: 06 marca 2012

Uniesienie jest ostatnią częścią cyklu "Upadli". A w tej części... wszystko, co wiedzieliście i wszystko, co wydawało wam się, że wiecie okaże się kłamstwem. Luce nie spodziewała się, że jej historia może mieć w sobie jeszcze więcej nieodkrytych prawd. Skąd brało się to dziwne przyjemne uczucie, gdy leciała w przeztworzach, a Daniel trzymał ją w ramionach? Czemu czuła się tak, jakby... sama mogła latać? I o co chodzi Lucyferowi? Czemu tak bardzo zależy mu na Luce? Zakończenie jest niespodziewane, a książka jest najbardzią wzruszającą w całej serii.

Marthuu | 2016-02-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Tej książki nic nie pobije. Najlepsza, najpiękniejsza, najcudowniejsza, najbardziej wzruszająca. Jeszcze nigdy tak bardzo nie przeżywałam żadnej książki, jak tej. W sumie to jestem w takim szoku, że nawet nie wiem co mam napisać dalej. Przez łzy, ale dobra. Historia miłosna, wieczna. Miłość prawdziwa, trwała. Nie można było lepiej zakończyć historii Luce i Daniela, chociaż przez to nie mogłam spać, ani żyć. Za pomocą liter autorka stworzyła najbardziej romantyczną historię jaką widział świat. Nabiera ona sensu, szczególnie teraz kiedy prawdziwa miłość powoli zanika, ustępując kłamstwu, obłudzie i wojnom. Luce i Daniel, Daniel i Luce, tyle czasu czytałam książki o nich, płakałam nad ich uczuciem, tęsknotą i naprawdę nie wiem kto by to wytrzymał. Autorka po raz kolejny mnie zszokowała, aż przecierałam oczy ze zdumienia i darłam się na całe gardło " Nieeeeee!" Z perspektywy czasu, przypominam sobie dzień kiedy w bibliotece zauważyłam pierwszy tom Upadłych i myślę, że to była najlepsza...

Cassin89 | 2012-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2012

"Powstrzymać Upadek i przeżyć Uniesienie"

"Barwy trzęsienia czasu"
Czasem miewamy takie sny, których pamięć sięga znacznie dalej poza granice naszego czasu i zdolności pojmowania. Co jeśli okazałyby się prawdziwe ?
Jakim szokiem musi być odzyskana świadomość, że ma się za sobą siedem tysięcy lat wspomnień ? Jak wiele pamiętać może tak prastara dusza, a co najważniejsze, ile z tego i jak długo znieść będzie mogło jej obecne śmiertelne ciało ?

Powstrzymać Upadek i przeżyć Uniesienie
Lektura trzeciego tomu, "Namiętność", całkowicie zmieniła moje postrzeganie tej serii jako całości. Początkowo była to podobna do innych opowieść o nastoletniej miłości, z niewyjaśnionych powodów obciążonej klątwą. Ona śmiertelniczka, on upadły anioł, który nie opowiedział się za żadną ze stron konfliktu w niebie. Okazało się, że te dwie dusze odnajdywały się już więcej niż jeden raz. Ciężar takiego uczucia może okazać się zbyt wielki, a miłość z góry przypisana i narzucona. Dziewczyna musiała wyjść...