Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Media Rodzina
Castor snickrar
kastor, lars klinting
Indianka

Bohaterem historyjek jest praktyczny i pomysłowy bóbr Kastor. W każdej z nich robi coś nowego: buduje, uprawia fasolkę, piecze... Wszystkie te czynności są w książeczkach wspaniale zilustrowane i szczegółowo opisane, co na pewno pomoże dziecku w samodzielnym ich wykonaniu. Książki przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia.

źródło opisu: Media Rodzina, 2015

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/1177/Kastor-majsterkuje

Izabela Straszewska | 2018-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2018
Kiti | 2015-06-07

Lars Klinting nie dość, że stworzył jak na razie dwie książeczki o bobrze Kastorze, przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia,to jeszcze je zilustrował. Myślę, że młodzi czytelnicy będą zachwyceni, gdyż te książeczki to coś nowatorskiego.

Kastor postanowił zbudować swoją skrzynkę na narzędzia. Strona po stronie mamy ukazane, jak to robi oraz jakich narzędzi używa (wszystkie są podpisane i osobno przedstawione na ilustracji). Nie zabrakło także krótkich 2-3 linijkowych dopowiedzeń tekstowych, które dopełniają ilustracje.

Pierwszy raz spotkałam się z książką typu ,,zrób to sam" w takim wydaniu. Na końcu książeczki zostały podane dokładne materiały oraz wymiary na skrzynkę do narzędzi, którą wykonał Kastor. Myślę, że rodzice z czynną pomocą dzieci, angażując je w ten projekt, mogą wykonać coś podobnego i przy okazji miło spędzić czas we własnym towarzystwie.

,,Kastor majsterkuje" to książeczka prostokątna, w dużym formacie, w twardej oprawie z ciekawymi i uroczymi ilustracjami....

gratymena | 2016-07-13

Recenzję serii książek o Kastorze zamieściłam na blogu: https://szesnastapestka.wordpress.com/2016/07/13/kastor-czyli-diy-dla-najmlodszych/

Indianka | 2015-06-11
Przeczytana: czerwiec 2015

Ślicznie zilustrowana, pomysłowa książeczka dla ciekawych świata maluchów- krok po kroku mogą śledzić, jak Kastor samodzielnie wykonuje... no właśnie, co takiego? Czy takie czekanie nie jest intrygujące?
Super wstęp do zaznajomienia dzieci z narzędziami majsterkowicza i bajeczne zaproszenie do świata wyobraźni razem z tatą w jego królestwie- piwnicy =)
Polecam!

Maciek_M | 2018-08-23