Okładka książki Kastor piecze Lars Klinting
Okładka książki Kastor piecze
Lars Klinting Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kastor (tom 3) literatura dziecięca
40 str. 40 min.
40 min.
Magdalena Landowska
kastor lars klinting

Okładka książki O zimie Kristina Digman, Görel Kristina Näslund
O zimie Kristina Digman, Gö...
Okładka książki Jak tata pokazał mi wszechświat Eva Eriksson, Ulf Stark
Jak tata pokaz... Eva Eriksson, Ulf S...
Okładka książki Myszka Dorota Gellner, Dobrosława Rurańska
Myszka Dorota Gellner, Dob...
Okładka książki Synek Gruffala Julia Donaldson, Axel Scheffler
Synek Gruffala Julia Donaldson, Ax...

Czy wiecie jak naprawić dziurę w dętce, zrobić praktyczna skrzynie na narzędzia albo upiec coś pysznego?

Jeśli nie, a chcielibyście w prosty sposób zdobyć wiedzę teoretyczną, spróbować praktycznie i do tego nauczyć czegoś pożytecznego Wasze dzieci sięgnijcie po siwetme książeczki:
Kastor majsterkuje
Kastor naprawia rower
Kastor piecze
Te trzy części, autorstwa Lars Klinting wydane przez mediarodzina.wydawnictwo opowiadają o pewnym, bardzo zaradnym i samodzielnym bobrze.

Na wstępie zaznaczę, że żałuję braku wcześniejszych części w naszej biblioteczce bo książki są świetne.
W każdej części Kastor swoją pracą i pomysłowością, ale także wiedzą rozwiązuje swoje kłopoty, czy sytuacje które stanęły na jego drodze. Dzieci obserwują pracowitość Kastora, a dzięki świetnej historii mogą nauczyć się przydatnych umiejętności, cierpliwości i zaradności.
Każda sytuacja jest prosto opisana, autor wymienia jasno rzeczy których Kastor używa i co z nimi robi. Spodobał mi się fakt, że na końcu książeczek są informacje jak możemy z dziecmi zrobić w domu to samo co Kastor. Jest np przepis na babkę, która piekł Kastor lub schemat elementów z wymiarami, potrzebny do zbudowania skrzynki na narzędzia.

W tych jednej części Kastor stoi przed problemem kapcia w rowerze, podczas wyprawy na piknik z Maciusiem. W drugiej nie może znieść ciągle gubiących się narzędzi i postanawia zmajstriwac sobie skrzynie na narzędzia, a w ostatniej razem z Maciusiem, przygotowują urodzinową babkę.
Ciekawi całych historii?

Zapraszam do czytania 😍

Kastor majsterkuje
Kastor naprawia rower
Kastor piecze
Te trzy części, autorstwa Lars...

To książki, w których bohaterem jest bóbr o imieniu Kastor, ale także pojawia się jego przyjaciel Maciuś. Historie są niedługie, w których jest dużo pięknych ilustracji i nie za wiele tekstu. Mają przyjemny średni format, czyta się je bardzo dobrze.

„Kastor piecze” opowiada o pieczeniu ciasta na urodziny wraz z przyjacielem. Na koniec dnia pojawiają się też kolejni goście. W książce znajdziecie przepis na babkę.

Serdecznie Wam je polecam, idealne książki dla młodszych dzieci do czytania przed snem!

Niektóre rzeczy wydają nam się zbyt trudne do zrobienia, jednak wystarczy, że znajdzie się ktoś, kto nam pomoże, kto krok po kroku wszystko pokaże. Poznajcie Kastora, który pokaże Maciusiowi i waszym dzieciom, że nie wszystko jest tak trudne, jak na początku zakładamy.

Kastor ma urodziny. Maciuś przychodzi do niego z życzeniami. Tylko czym poczęstować gościa? Obaj postanawiają zrobić babkę. Zanim jednak zabiorą się do pracy, muszą przeczytać przepis z zeszytu babci. Gdy składniki i rzeczy potrzebne do przyrządzenia ciasta są już gotowe, Kastor krok po kroku pokazuje Maciusiowi co należy zrobić. Wspólne pieczenie okazuje się być super zabawą. Kuchnia lśni, ciasto pięknie pachnie, a do drzwi pukają kolejni goście. Zapowiada się przyjemny wieczór.

Pomysł na serię książeczek o Kastorze okazał się niezwykle trafny i ciekawy. W prosty sposób, bez trudnych zwrotów i określeń pokazuje ona dzieciom, że z pozoru trudne czynności, mogą okazać się proste, gdy ktoś nam pokaże wszystko krok po kroku. To taka swego rodzaju instrukcja, która stała się ciekawą opowieścią.

Niewielka ilość tekstu otulona została prostymi i uroczymi ilustracjami. Bardzo nam się spodobało takie połączenie. Jeśli macie ochotę na ciekawe spędzenie czasu z dziećmi, spróbujcie upiec babkę Kastora - przepis znajdziecie na końcu książki.

Ahh, jaka to cudowna seria! Nie mam pojęcia jakim cudem te książki się przede mną uchowały, ale teraz wiem jedno... Zmarnowałam sporo czasu nie znając tego bohatera.

Przepadłam całkowicie od kiedy tylko otworzyłam pierwszą stronę. Przede wszystkim: ilustracje. W mojej ocenie są bajeczne, przywodzą mi też na myśl wiekowe już bajki.

Po drugie to "życiowość" tych książek. Można je nieco przyrównać do pozycji DIY bo Kastor w zależności od tomu dokładnie pokazuje nam jak należy wykonać lub naprawić daną rzecz. Wszystko jednak przedstawiono w tak uroczej formie, że chyba nie da się koło nich przejść obojętnie.

W książce pieczemy wraz z Kastorem i jego przyjacielem. Wyciągamy potrzebne przybory, podążamy za kolejnymi krokami, a w rezultacie wyciągamy wraz z bohaterami pachnące ciasto i przygotowujemy małe przyjęcie. Aż kusi, żeby zaraz wybiec do kuchni i odtworzyć przepis (który został podany także na końcu książki).

Pomysł połączenia historyjek dla dzieci z praktyczną i bardzo życiową wiedzą uważam za genialny i pozostaje mi tylko czekać na kolejne tomy.

Po drugie to "życiowość" tych książek....

Kolejna z przygód sympatycznego Kastora, znów nas autor nie zawiódł. Ciekawie zarysowana historia - z przepisem na ciacho na końcu ;) jutro pieczemy - rodzinnie ;) Z chęcią sięgamy po kolejne części!

Kastor ma urodziny, a jego przyjaciel jest jak zwykle głodny. Razem pieką babkę urodzinową. Zagłębiają się w zakamarki kuchni, przepisy babci, proces przygotowywania ciasta według wskazówek. Ciepło i przytulnie jest u Kastora, i pachnie babką:)

Recenzję serii książek o Kastorze zamieściłam na blogu: https://szesnastapestka.wordpress.com/2016/07/13/kastor-czyli-diy-dla-najmlodszych/

• Biblioteka
  • Dzieci
  • 1r) Czytane moim dzieciom ✿❀
  • Przeczytane 2023 Iga
  • Zuśka
  • Dla dzieci 3-5 lat

Dodaj cytat z książki Kastor piecze