Kastor uprawia fasolkę

Lars Klinting Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kastor (tom 2) literatura dziecięca
Castor odlar
literatura dziecięca
Magdalena Landowska
kastor lars klinting

Dla dzieci ok. 3+

Mało tekstu. Proste zdania. Piękne, nastrojowe ilustracje. Książka edukacyjna. Założę się, że prawie każde dziecko po lekturze, zechce uprawiać swoją fasolkę w doniczce ;-)Dlatego książkę najlepiej czytać na wiosnę, kiedy sadzi się fasolę ;-)

Książka pięknie wydana - ilustracje bardzo szczegółowe można z dziećmi je omawiać dodatkowo, tekstu mało na stronie więc starszak może sam przeczytać i nie znudzić się ;) Kastor porusza kwestie które następnie można z dzieckiem dla zabawy przeprowadzić samodzielnie w domu np . zasadzić fasolkę

Fantastyczna przygoda z tą książką. Połączenie ciepłej, przyjemnej opowieści o bobrach z książką ogrodniczą. Zasadziliśmy oczywiście fasolki zgodnie z opisem, tylko nie zawiązały się owoce, bo rosły w domu i nie miał kto zapylić kwiatków, a stary sposób z pędzelkiem nie zadziałał niestety. Niemniej, emocji pełne garście

Recenzję serii książek o Kastorze zamieściłam na blogu: https://szesnastapestka.wordpress.com/2016/07/13/kastor-czyli-diy-dla-najmlodszych/

delikatnie zilustrowany proces uprawy fasolki, ciepło i troska emanują z książki. Szczegółowe proste opisy mogą posłużyć dziecku do samodzielnego dbania o roślinę, zachęcić do uprawy i praktykowania cierpliwości, żeby potem skosztować ze smakiem swoje zbiory. Sympatyczny i kreatywny zwierzak sprawia, że mały czytelnik z pewnością nie będzie się z nim nudził.

Wspaniale zilustrowana, ciekawa książeczka o Kastorze, który razem z Maciusiem postanawia uprawiać fasolkę. Czy jest to trudne zadanie? Czy im się uda?
Należy wykazać się cierpliwością i sprawdzić samemu, o czym również opowiada ta książeczka =)
Piękne obrazki, niewielka ilość tekstu i zaproszenie do samodzielnej hodowli fasolek- i bestseller dla maluchów gotowy.
Polecam!

Lars Klinting to twórca nietuzinkowy. Jako pewnie jeden z niewielu sam zajął się oprawą graficzną i treścią swojej bajki. Napisał do niej tekst, a także wykonał ilustracje i projekt okładki.

Kastor wraz z Maciusiem postanowili zasadzić fasolę. Potrzebne im były do tego doniczki, łopatka, ziemia, nasiona tego warzywa. Następnie zrobili dołki w ziemi, wsadzili fasolę,...

• Biblioteka
  • Dla dzieci
  • Dzieciowa
  • Skandynawia
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Na półce

Dodaj cytat z książki Kastor uprawia fasolkę