Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Amber
The Gruffalo's Child
Gruffalo
jagarkar

Gruffalo zabronił dziecku po wsze czasy
wchodzić do ciemnego, głębokiego lasu.
- Dlaczego? - Nie wolno tam chodzić, a kysz!
Bo w lesie dopadnie cię Wielka Zła Mysz.

Ale Gruffalonek nie posłuchał taty i w ciemną zimową noc wyszedł do lasu. Wiał straszliwy wicher, sypał gęsty śnieg, ale on się niczego nie bał. Przecież tak naprawdę Wielka Zła Mysz nie istnieje. Prawda?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2005

źródło okładki: http://www.empik.com/synek-gruffala-donaldson-julia,349571,ksiazka-p

Mimju | 2015-01-29

Druga część naszych ulubionych książek o Myszce i Grufallo. W tej części myszka okazuje się być "Wielką Złą Myszą" :). Obowiązkowa pozycja, nigdy jej nie zapomnicie. Koniecznie przeczytajcie ją swoim dzieciom. A dla fanów myszki moja chyba trochę nieudolna próba odtworzenia jej, chętnych do przygarnięcia zapraszam na http://pl.dawanda.com/product/76279367-Myszka-bohaterka-Grufallo-kolekcjonerska-filc

Maya | 2014-11-03
Przeczytana: 25 października 2014

Fascynująca kontynuacje Gruffalo - tym razem role się odwróciły, i dziecko Gruffalo boi się Wielkiej Złej Myszy z lasu :)
Żal, że wydawnictwo nie dogadało się z BBC i nie można było spolszyczyć Gruffalo na Grufołaka - brzmiało by o niebo lepiej!

renia68 | 2013-10-26

Wspaniała książka dla dzieci, razem z synkiem uwielbiamy ją czytać.

Mors | 2018-01-12
Na półkach: Emilka, Przeczytane