Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Media Rodzina
Castor odlar
kastor, lars klinting
Indianka

Bohaterem historyjek jest praktyczny i pomysłowy bóbr Kastor. W każdej z nich robi coś nowego: buduje, uprawia fasolkę, piecze... Wszystkie te czynności są w książeczkach wspaniale zilustrowane i szczegółowo opisane, co na pewno pomoże dziecku w samodzielnym ich wykonaniu. Książki przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/1178/Kastor-uprawia-fasolke

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/1178/Kastor-uprawia-fasolke

bibi | 2015-10-22
Przeczytana: październik 2015

delikatnie zilustrowany proces uprawy fasolki, ciepło i troska emanują z książki. Szczegółowe proste opisy mogą posłużyć dziecku do samodzielnego dbania o roślinę, zachęcić do uprawy i praktykowania cierpliwości, żeby potem skosztować ze smakiem swoje zbiory. Sympatyczny i kreatywny zwierzak sprawia, że mały czytelnik z pewnością nie będzie się z nim nudził.

Rydzynianka | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Książka pięknie wydana - ilustracje bardzo szczegółowe można z dziećmi je omawiać dodatkowo, tekstu mało na stronie więc starszak może sam przeczytać i nie znudzić się ;) Kastor porusza kwestie które następnie można z dzieckiem dla zabawy przeprowadzić samodzielnie w domu np . zasadzić fasolkę

Izabela Straszewska | 2018-07-21
Przeczytana: 19 lipca 2018
katecz | 2017-10-05
Przeczytana: 05 października 2017

Dla dzieci ok. 3+

Mało tekstu. Proste zdania. Piękne, nastrojowe ilustracje. Książka edukacyjna. Założę się, że prawie każde dziecko po lekturze, zechce uprawiać swoją fasolkę w doniczce ;-)Dlatego książkę najlepiej czytać na wiosnę, kiedy sadzi się fasolę ;-)

Kiti | 2015-06-07

Lars Klinting to twórca nietuzinkowy. Jako pewnie jeden z niewielu sam zajął się oprawą graficzną i treścią swojej bajki. Napisał do niej tekst, a także wykonał ilustracje i projekt okładki.

Kastor wraz z Maciusiem postanowili zasadzić fasolę. Potrzebne im były do tego doniczki, łopatka, ziemia, nasiona tego warzywa. Następnie zrobili dołki w ziemi, wsadzili fasolę, podlewali i patrzyli, jak pięknie rośnie im to nasiono, które tam umieścili.

O ile skrzynkę na narzędzia pewnie nie zrobi każdy, o tyle wyhodować fasolę może nawet maluch. Wystarczy trochę chęci, niewielki nakład pracy i pomoc małego hodowcy i wszystko musi się udać. A gdy już wyjdą warzywa można je wspólnie zjeść. Na końcu znajduje się kilka porad na temat fasoli od Kastora. W tej książeczce bardziej podoba mi się tematyka, jednak ilustracje w ,,Kastor majsterkuje" były o wiele bardziej, moim zdaniem, ujmujące. Warto mieć więc obie książeczki, aby oglądać je naprzemiennie.

Bajka została wydana w dużym formacie, w...

gaczewska | 2017-02-17

Fantastyczna przygoda z tą książką. Połączenie ciepłej, przyjemnej opowieści o bobrach z książką ogrodniczą. Zasadziliśmy oczywiście fasolki zgodnie z opisem, tylko nie zawiązały się owoce, bo rosły w domu i nie miał kto zapylić kwiatków, a stary sposób z pędzelkiem nie zadziałał niestety. Niemniej, emocji pełne garście

gratymena | 2016-07-13

Recenzję serii książek o Kastorze zamieściłam na blogu: https://szesnastapestka.wordpress.com/2016/07/13/kastor-czyli-diy-dla-najmlodszych/

Indianka | 2015-06-11
Przeczytana: czerwiec 2015

Wspaniale zilustrowana, ciekawa książeczka o Kastorze, który razem z Maciusiem postanawia uprawiać fasolkę. Czy jest to trudne zadanie? Czy im się uda?
Należy wykazać się cierpliwością i sprawdzić samemu, o czym również opowiada ta książeczka =)
Piękne obrazki, niewielka ilość tekstu i zaproszenie do samodzielnej hodowli fasolek- i bestseller dla maluchów gotowy.
Polecam!

książek: 2077