W pogoni za życiem

Okładka książki W pogoni za życiem Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Okładka książki W pogoni za życiem
Emilia DziubakPrzemysław Wechterowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop literatura dziecięca
56 str. 56 min.
literatura dziecięca
Wydawnictwo Ezop
2012-02-09
2012-02-09
56 min.
opowiadanie dziecięce polskie

Okładka książki Wanda szuka miłości Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Wanda szuka mi... Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Oskar Pazurek Marcin Minor, Przemysław Wechterowicz
Oskar Pazurek Marcin Minor, Przem...
Okładka książki Gdzie jesteś, Mamo? Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Gdzie jesteś, ... Emilia Dziubak, Prz...

Okładka książki Książę w cukierni Marek Bieńczyk, Joanna Concejo
Książę w cukierni Marek Bieńczyk, Joa...
Okładka książki Noc bez księżyca Shira Gefen, Etgar Keret
Noc bez księżyca Shira Gefen, Etgar ...
Okładka książki Nie trzeba słów Armando Quintero, Marco Somá
Nie trzeba słów Armando Quintero, M...
Okładka książki Wierszyki domowe Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Wierszyki domowe Joanna Rusinek, Mic...

Ostatnio nakładem Wydawnictwa Ezop ukazała się edycja specjalna książki „W pogoni za życiem” w nowej szacie graficznej. To książka autorstwa Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak, która przyciąga czytelników oryginalną fabułą i szatą graficzną. Bohaterką książki jest malutka Jętka, która dopiero przyszła na świat i wyrusza na jego podbój. Jeszcze nie wie, że ma czas tylko do zachodu słońca, bo jej życie kończy się o zmierzchu. W dodatku musi poznać Nowy Jork w jeden dzień, co stanowi nie lada wyzwanie. Jętka jest ciekawa otoczenia i żądna wrażeń, a jej przewodniczką jest Mucha, która zna miasto jak własną kieszeń. Razem zaczynają więc przygodę życia. 📚 Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2024/02/w-pogoni-za-zyciem.html

Jak pięknie przeżyć jeden dzień, gdy jeden dzień to wszystko co macie do przeżycia. Historia Jętki Jednodniówki i jej przyjaciółki Muchy Łucji z przepięknymi, jak zawsze, ilustracjami Emilii Dziubak.
O odnajdowaniu przyjemności z życia w perspektywie przemijania, baśń dla dzieci od lat 5 do 105, do wielokrotnego czytania i odkrywania nowych sensów.

Ta książka, choć przecież objętościowo tak niewielka, to jednak – w mojej ocenie – skarbnica inspiracji. Nie dość, że sama historia piękna, to w jej tle pojawia się przecież tyle emocji, zwierzaków, źródeł rozrywki/modelu spędzania czasu wolnego itp. Można z niej czerpać i czerpać (zabawy, rozmowy, kreatywne zajęcia)!

Więcej: http://dajprzeczytac.blogspot.com/2021/05/przemysaw-wechterowicz-ksiazki-dla.html

Więcej:...

Smutno radosna historia. Smutna, bo wiadomo jaki będzie jej koniec, a radosna bo Jętka przed śmiercią doświadcza mnóstwa dobrych przeżyć i pozytywnych wrażeń. Historia jest ciekawa i bardzo urozmaicona, momentami zabawna. Trochę jednak rozczarowało mnie wydanie. Ilustracje odbiegają od tych, do których przyzwyczaiła nas Emilia Dziubak w innych publikacjach. Z całej książki podobało mi się pięć ilustracji. Nie oznacza to, że reszta ilustracji była tragiczna. Po prostu inna i nie w moim guście. Liternictwo średnie, zbyt udziwnione. Wolałabym tradycyjny szeryfowy krój pisma.

2062

Przecudownie ilustrowana opowieść, ale to nie dziwi nikogo zwłaszcza wtedy, kiedy ilustratorką jest Emilia Dziubak.
Błyskawiczna opowieść o umieraniu i o przeżywaniu życia w cudowną prawie sekundę!

Refleksyjna, głęboka w swoim minimalizmie, smutna, prawdziwa, nie tylko dla dzieci.

1957

Świetna!

Króciutkie życie małej jętki stało się tu pretekstem do opowiedzenia o życiu i o realizowaniu swoich marzeń. Może i cały świat trzeba czasem ograniczyć do dwóch przecznic. Ale warto próbować, warto smakować życia, korzystać z jego uroków, cieszyć się nim. Bo życie jest przecież krótkie...

Przyznam szczerze, że finałowa scena pożegnania mnie wzruszyła. A to niby tylko opowieść dla dzieci o robaczkach...

Świetna!

Przyznam szczerze, że finałowa scena pożegnania mnie wzruszyła. A to niby...

Chciałam przeczytać książkę "W pogoni za życiem" Przemysława Wechterowicza,
ale najpierw zachwyciłam się okładką, a potem zaczęłam oglądać kolejne ilustracje Emilii Dziubak
i dopiero, gdy dotarłam do ostatniej, mogłam zająć się treścią ;-)

Cudowne ilustracje, piękna treść.
A to opowieść o zwykłej jętce.

Wiecie co to jest jętka?
To niewielki owad, nazywany jętką jednodniówką.

"- Wy, jętki, żyjecie tylko jeden dzień. Tylko jeden i ani chwili dłużej."

Co byście zrobili wiedząc, że macie tylko jeden dzień życia?
Można w strachu czekać na koniec owego dnia.
Można spędzić ten dzień na przyjemnościach.
Albo w pośpiechu szukać ratunku.

Jętka chce poznać świat, chce zobaczyć i przeżyć jak najwięcej.
Za przewodnika ma... muchę.

Piękna, nastrojowa opowieść,
wcale nie łzawa ;-)

Polecam młodszym i starszym :-)

Chciałam przeczytać książkę "W pogoni za życiem" Przemysława Wechterowicza,
i dopiero, gdy dotarłam do ostatniej, mogłam zająć się treścią ;-)

Cudowne ilustracje, piękna treść.
A to opowieść o zwykłej jętce.

Wiecie co to jest jętka?
To niewielki owad, nazywany jętką...

Piękna opowieść o śmierci i przemijaniu oraz przyjaźni. Cudowne ilustracje.

Piękna opowieść o śmierci i przemijaniu oraz przyjaźni. Cudowne ilustracje.

Recenzja:http://ewakruchowska.pl/polecane-ksiazki/w-pogoni-za-zyciem-przemyslaw-wechterowicz/

Dowiedziałam się z tej książki co to jest jętka:) Fajna książka do poznania Nowego Jorku w niestandardowy sposób, choć trochę trudno może być dziecku wytłumaczyć dlaczego jętki żyją tak krótko:D

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Książki dla dzieci

Dodaj cytat z książki W pogoni za życiem