Okładka książki Kastor naprawia rower Lars Klinting
Okładka książki Kastor naprawia rower
Lars Klinting Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kastor (tom 5) literatura dziecięca
40 str. 40 min.
2017-03-25
2017-03-25
40 min.
Magdalena Landowska
kastor literatura dziecięca lars klinting

Czy wiecie jak naprawić dziurę w dętce, zrobić praktyczna skrzynie na narzędzia albo upiec coś pysznego?

Jeśli nie, a chcielibyście w prosty sposób zdobyć wiedzę teoretyczną, spróbować praktycznie i do tego nauczyć czegoś pożytecznego Wasze dzieci sięgnijcie po siwetme książeczki:
Kastor majsterkuje
Kastor piecze
Te trzy części, autorstwa Lars Klinting wydane przez mediarodzina.wydawnictwo opowiadają o pewnym, bardzo zaradnym i samodzielnym bobrze.

Na wstępie zaznaczę, że żałuję braku wcześniejszych części w naszej biblioteczce bo książki są świetne.
W każdej części Kastor swoją pracą i pomysłowością, ale także wiedzą rozwiązuje swoje kłopoty, czy sytuacje które stanęły na jego drodze. Dzieci obserwują pracowitość Kastora, a dzięki świetnej historii mogą nauczyć się przydatnych umiejętności, cierpliwości i zaradności.
Każda sytuacja jest prosto opisana, autor wymienia jasno rzeczy których Kastor używa i co z nimi robi. Spodobał mi się fakt, że na końcu książeczek są informacje jak możemy z dziecmi zrobić w domu to samo co Kastor. Jest np przepis na babkę, która piekł Kastor lub schemat elementów z wymiarami, potrzebny do zbudowania skrzynki na narzędzia.

W tych jednej części Kastor stoi przed problemem kapcia w rowerze, podczas wyprawy na piknik z Maciusiem. W drugiej nie może znieść ciągle gubiących się narzędzi i postanawia zmajstriwac sobie skrzynie na narzędzia, a w ostatniej razem z Maciusiem, przygotowują urodzinową babkę.
Ciekawi całych historii?

Zapraszam do czytania 😍

Kastor majsterkuje
Kastor piecze
Te trzy części, autorstwa Lars...

To książki, w których bohaterem jest bóbr o imieniu Kastor, ale także pojawia się jego przyjaciel Maciuś. Historie są niedługie, w których jest dużo pięknych ilustracji i nie za wiele tekstu. Mają przyjemny średni format, czyta się je bardzo dobrze.

„Kastor naprawia rower” opowiada o wyprawie Kastora i Maciusia na piknik. Niestety Maciuś przebija dętkę i muszą wrócić ją naprawić. W książce poznacie krok po kroku jak się naprawia dętkę. A czy Kastor i Maciuś dotrą na piknik?

Serdecznie Wam je polecam, idealne książki dla młodszych dzieci do czytania przed snem!

Czasami wydaje nam się, że pewne rzeczy są trudne do zrobienia. Jednak wystarczy, że znajdzie się ktoś, kto nam pomoże, kto krok po kroku wszystko pokaże. Poznajcie Kastora, który pokaże Maciusiowi i waszym dzieciom, że nie wszystko jest tak trudne, jak na początku zakładamy.

Nasi bohaterowie wybierają się na piknik. Maciuś od Bożego Narodzenia czekał z niecierpliwością na tę rowerową wycieczkę. Niestety, przebita dętka uniemożliwia maluchowi jazdę. Obaj muszą wrócić do domu. Choć Maciusiowi wcale się to nie podoba, Kastor przekonuje go, że naprawa dętki wcale nie jest taka trudna i nie zajmie im dużo czasu. Krok po kroku pokazuje co należy zrobić, wyjaśnia każdą z czynności. Okazuje się, że wymiana i naprawa przebitej dętki może być ciekawym zajęciem.

Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się pomysł na serię książeczek o Kastorze. W prosty sposób, bez trudnych zwrotów i określeń pokazują one dzieciom, że z pozoru niewykonalne czynności, mogą okazać się proste, gdy ktoś nam pokaże wszystko krok po kroku. To taka swego rodzaju instrukcja, która stała się ciekawą opowieścią.

Niewielka ilość tekstu zawiera dokładnie to, co jest potrzebne do opisania danej sytuacji. Proste, nieprzerysowane ilustracje doskonale oddają charakter książki. Jeśli macie ochotę na dłuższą zabawę z dziećmi i sprawdzenie, czy też dalibyście radę, możecie spróbować kiedyś sami naprawić przebitą dętkę.

Ahh, jaka to cudowna seria! Nie mam pojęcia jakim cudem te książki się przede mną uchowały, ale teraz wiem jedno... Zmarnowałam sporo czasu nie znając tego bohatera.

Przepadłam całkowicie od kiedy tylko otworzyłam pierwszą stronę. Przedewszystkim: ilustracje. W mojej ocenie są bajeczne, przywodzą mi też na myśl wiekowe już bajki.

Po drugie to "życiowość" tych książek. Można je nieco przyrównać do pozycji DIY bo Kastor w zależności od tomu dokładnie pokazuje nam jak należy wykonać lub naprawić daną rzecz. Wszystko jednak przedstawiono w tak uroczej formie, że chyba nie da się koło nich przejść obojętnie.

W tej części razem z Kastorem uczymy się naprawiać dętkę i uwierzcie- po lekturze będziecie w stanie to zrobić :)

Pomysł połączenia historyjek dla dzieci z praktyczną i bardzo życiową wiedzą uważam za genialny i pozostaje mi tylko czekać na kolejne tomy.

Po drugie to "życiowość" tych książek....

Dużo mamy książek i bardzo dużo czytamy ale mimo wszystko nie każdą ksiażkę znamy i nie o każdej serii słyszeliśmy!

Jedną z takich naszych nowych serii jest Kastor - opowiastki o bobrze :) Seria się nam bardzo spodobała, zwłaszcza że za domem owe zwierzątka robią sobie u nas imprezę i czasami chodzimy na spacery ich obserwować.

Wśród naszych nowości od @mediarodzina.wydawnictwo zagościły:
👉Kastor majsterkuje
👉Kastor naprawia rower
👉Kastor piecze

Bohaterem tych książeczek jest symaptyczny Bóbr, który każdego dnia wymyśla sobie nowe ciekawe zadania.

Każda książczka zawiera liczne i wyraziste ilustracje, które krok po kroku przedstawiają działania zwierzaka. Jest wiele dokładnych i szczegółowych opisów żebyśmy wiedzieli jak krok po kroku Kastor naprawia dętkę, buduje skrzynkę na narzędzia czy przygotowuje pyszną babkę.

Książeczki są w formie zeszytowej.

Z serii ukazały się również Kastor uprawia fasolkę oraz Kastor szyje.

Wydawca: @mediarodzina.wydawnictwo
Seria: Kastor
Data premiery: 22.02.2023
Wiek: 2-4

#mediarodzina #wydawnictwomediarodzina #kastor #kastorpiecze #kastormajsterkuje #dladzieci #książkidladzieci #czytamdzieciom #czytambolubię #dzieci #bóbr #bajki #bajkiozwierzętach

Wśród naszych nowości od...

Parę słów o tym co zrobić, gdy złapiemy gumę w swoim ulubionym, dwukołowym pojeździe? Czyli coś dla pasjonatów rowerów, tych młodszych i trochę starszych. Piękne ilustracje. Klucz nastawny, łatki na dziurę i inne szmery bajery... Moc inspiracji! Dla mnie lektura prze genialna :)

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Dla dzieci 3-5 lat
  • E2) Podstawówka 1-3
  • Zuśka

Dodaj cytat z książki Kastor naprawia rower