Księżniczki nieco zakręcone

Tłumaczenie: Anna Michalczuk
Wydawnictwo: Finebooks
Teistmoodi printsessilood
Turlot

Wyobraźnia dzieci, ich pomysłowość i poczucie humoru nie znają granic. Dzieciom potrzeba jednak inspiracji, by te cechy rozwijać. Taką inspirację mogą stanowić zawarte w książce opowiadania. Są one wyjątkowe: krótkie i precyzyjne; zaskakujące, a nawet trochę zwariowane. Pozwalają dziecku w nowy sposób spojrzeć na siebie i najbliższe otoczenie, zachęcają do rozmowy, kształtują spostrzegawczość i refleksję. A przy tym są pełne ciepła, pogody, akceptacji dla świata i jego różnorodności.

Bohaterki tych opowiadań to księżniczki, ale niekoniecznie w różowych sukienkach i ze złotą koroną na głowie. Nawet dżdżownica może być księżniczką. Każda księżniczka ma też inne kłopoty. Inne ma księżniczka dżdżownica, inne księżniczka o krzywych nogach, inne księżniczka zanadto piękna, a jeszcze inne księżniczka mumia. Zawsze znajdzie się jednak jakieś wyjście z kłopotu, a przynajmniej jakiś morał.

Każde opowiadanie stanowi samodzielną całość. U młodszych dzieci może stanowić doskonałą lekturę na dobranoc. Starsze z pewnością będą do tych opowiadań wielokrotnie wracać.

źródło opisu: www.empik.pl

źródło okładki: www.empik.pl

iwt27 | 2015-10-26
Przeczytana: 2015 rok

Miałam ogromną przyjemność w czytaniu tych opowiadań. Moja córka bardzo lubiła słuchać. Dowcipne, świetnie napisane, zaskakujące. Polecam!!!

KingaB | 2015-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Bajki nieco ekscentryczne, ale odjazdowe! Czasem złośliwe, ale bajecznie komiczne. Działają kojąco na skołatane nerwy rodziców i uspokajająco na dzieci. Postaci i zdarzenia są absurdalne, ale fantastyczne. Genialna pozycja!

Rybaczka | 2015-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2015

Zadziwiająca galeria charakterów, niesamowite połączenia: księżniczka, która szczekała, księżniczka Mumia, księżniczka Dżdżowniczka i wiele, wiele innych zaskakujących postaci, a wszystkie zrealizowane z rozmachem i pomysłowością, brawo!

tomdra | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Księżniczki nieco zakręcone to bestsellerowa książeczka estońskiej pisarki z zestawem bajek dla wszystkich zakręconych i nieco nietypowych księżniczek, aby pozostały wyjątkowe i pogodne każdego dnia. Polecam.