Wyzwanie czytelnicze LC

Tajemnice Świstakowej Polany

Wydawnictwo: BIS
Dorota_1988

Kolejna część przygód małych detektywek, które tym razem spędzają ferie zimowe w górach, w Świstakowej Polanie. I tutaj jest mnóstwo zagadek do rozwiązania, dziewczynki nie nudzą się więc ani chwili. Udaje im się wyjaśnić tajemnice piszczącego śniegu, tajemnicę znikających jabłek ze sklepu z warzywami i znikających orzechów z cukierni, a także tajemnicę wędrującego bałwana.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1093

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1093

Na półkach: Przeczytane, BIS

To moje drugie spotkanie z twórczością Magdy Podbylskiej. Za pierwszym razem miałam przyjemność polecić Wam fantastyczną książkę detektywistyczną dla dzieciaków pt. "Tajemnice Zatoki Delfinów". A dziś mam dla was bardzo dobrą wiadomość. Wydawnictwo Bis ma w swojej ofercie kontynuacje wyżej wymienionej książki. A w zasadzie jej drugą część. Bo teraz nasze małe detektywki nie spędzają czasu nad Zatoką Delfinów, lecz na Świstakowej Polanie. Poza tym skończyło się już gorące i piękne lato. Wakacje pozostało tylko miłym wspomnieniem. Teraz mamy zimę, a dziewczynki wraz z ciocią spędzają ferie zimowe w górach :)

Hm... sporo Wam już napisałam w tym wstępie. Wiecie już, że Świstakowa Polana jest w górach i, że nasze bohaterki postanowiły spędzić tam ferie. Wiecie także, że obie kochają zagadki i tajemnice. Możecie zatem domyślić się jak wygląda odpoczynek w ich wykonaniu. Obie dziewczynki prowadzą dziennik w poszukiwaniu kolejnych zagadek do rozwikłania. Codziennie mają dyżury przy oknie...

Magda MS | 2018-09-03
Izabela | 2017-12-28