Oko w oko ze zwierzakiem

Wydawnictwo: BIS
Dorota_1988

Zbiór opowiadań o niezwykłych zwierzętach. O gwarku, który oświadczył się babci. O małpce, która pilnowała stada kóz. O psach, które podróżowały moskiewskim metrem. O gołębiu pełniącym służbę wojskową. O delfinach, które uratowały człowieka przed rekinem. O słoniach, które przeżywały żałobę po śmierci swego opiekuna. O małym koniku, który był przewodnikiem niewidomego. O śwince wietnamskiej, która potrafiła udawać groźnego dzika. O wydrze na królewskim dworze. Ciekawe historie dla wszystkich wielbicieli zwierząt.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1110

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1110

Agnieszka | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Każda książka to szansa na jakąś przygodę, czasem mniej lub bardziej dosłownie. Książka Renaty Piątkowskiej jest prawdziwą przygodą, bo autorka zabiera czytelnika w różne przestrzenie i klimaty.
W książce znajdują się opowieści z różnych obszarów geograficznych i z różnych dat na osi czasu. Czasami to opowieści, które oparte były na prawdziwych wydarzeniach. Czasem były to wspomnienia dziadka, czasem brata, taty lub znajomego. Opowiadania nie mają pozornie połączeń między sobą, niemniej jedno jest dla nich niezmienne, każde ma swojego zwierzęcego bohatera.

Bohaterowie są bardzo różni, bo znajdziemy w książce ptaka, konia, dzika, delfiny i rekina, niedźwiadki, słonie i wydrę. Plejada i różnorodność bohaterów stanowi wartość tej książki a dodatkowo jest napisana pięknym językiem. Dla mnie ciekawa, wciągająca a miejscami wzruszająca.

ZwykłaMatka | 2016-04-01
Przeczytana: 28 marca 2016

.....Jakże miło się jednak rozczarowałam! Nie wiem czy to kwestia tej konkretnej książki, czy miałam wtedy gorsze dni na czytanie, ale opowiadania o zwierzętach zamieszczone w najnowszej publikacji pani Piątkowskiej naprawdę mi się spodobały!
Zabrzmię może jak stara papuga w stwierdzeniu, że to kolejna książka Wydawnictwa BIS, która jest "miła w dotyku". Ale to najprawdziwsza prawda :) To był jeden z kilku powodów, dla których zdecydowaliśmy się na tę publikację. Innym była przyciągająca uwagę (naszą i córki) okładka. Skromna, aczkolwiek dość jednoznacznie informująca o zawartości książki. Opowiadania nie łączą się ze sobą w żaden sposób. Nie mają wspólnego mianownika jakim mógłby być chociażby jeden główny bohater, ale ma to swój duży plus. Mianowicie można śmiało czytać książkę bez obaw, że nawet jeśli na kilka dni odłożymy ją na półkę, zapomnimy co było w poprzednim rozdziale :) Jednak my jej nie odkładałyśmy. Nie było na to szans. Przeczytałyśmy ją z przyjemnością i w dość...

Monika Pawelec | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2016

"Oko w oko ze zwierzakiem" to zbiór opowiadań o niezwykłych zwierzętach i ich przygodach. Te krótkie historyjki stanowią ciekawy materiał edukacyjny. Z książki dziecko może dowiedzieć się na przykład o istnieniu gwarków, ptaków posiadających umiejętność naśladowania ludzkiej mowy.

Opowiadania posiadają także walor humorystyczny, czego najlepszym dowodem jest historia o śwince wietnamskiej, która potrafiła udawać groźnego dzika. Książkę ubarwiły ilustracje autorstwa Katarzyny Sadowskiej.

Ciekawy pomysł na prezent dla malucha ;)

źródło: www.czytamirecenzuje.blogspot.com

Na półkach: Przeczytane, BIS
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Opowiadania zawarte w tej książce są naprawdę bardzo ładne. Nie są one zbyt długie, więc spokojnie możemy się pokusić, by przeczytać je kilkulatkowi przed snem. Natomiast dzieciaki, które dopiero zaczynają czytać także spokojnie sobie z nimi poradzą. Bo poza tym, że każda zawarta tutaj historia to zaledwie 5-6 stron, to jeszcze czcionka wykorzystana przy projekcie tej lektury idealnie nadaje się dla początkującego czytelnika. Jest bowiem naprawdę duża i bardzo czytelnia. Zatem spokojnie możemy tę książkę podsunąć jakiemuś pierwszakowi. Jestem pewna, że będzie zadowolony. Tym bardziej, że opowiadania te są także bardzo ciekawe. Dzieciaki uwielbiają zwierzęta i uważają, ze to wyjątkowo mądre stworzenia. I powiem szczerze, że w 100% się z nimi zgadzam!