Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek

Wydawnictwo: Literatura
Iwona Cała
Ag2S

Jeśli zwiedzać krakowski rynek, to tylko z Michałem Rusinkiem. Przechadzkę okrasi żartem, poczęstuje obwarzankiem i nie pominie w opisie gołębia na Mickiewiczowskiej głowie. Przedstawi znane postaci, budynki nakreśli z wdziękiem, wysłucha hejnału na nowo, wskaże pobliską studzienkę. I najważniejsze – odda nastrój tego miejsca. I to tak, że każde dziecko będzie ciągnąć tam mamę i tatę na rodzinną przechadzkę, żeby dotknąć, usłyszeć, zobaczyć te cuda i dziwy na własne oczy!

Zbiór wierszy rozbierający na części pierwsze, drugie i trzecie najsławniejszy rynek w Polsce. Dzięki ilustracjom Iwony Całej czytelnik nie tylko poznaje rynek poprzez skupienie uwagi na poszczególnych jego elementach, lecz także uczestniczy w gwarnym życiu, obserwując stale zmieniające się otoczenia.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Lena | 2015-05-12

Obowiązkowa pozycja dla małych krakowian. Mój 3-letni synek bardzo polubił tę książkę. Zwiedzając krakowski rynek często powtarza słowa autora. Cala rodzinka ma wtedy niezły ubaw. Książka spełniła zadanie bo trafiła do najmłodszego czytelnika. Polecam

Adrian | 2015-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2015

Bajki dla dzieci powinny uczyć i bawić - to właśnie możemy doświadczyć przy okazji czytania Krakowskiego rynku dla chłopców i dziewczynek. Pięknie ilustrowana książka na pewno zachwyci każdego małego szkraba, tak jak to miało miejsce z moim synkiem.

Cała opinia na blogu: http://przeczytali.blogspot.com/2015/11/krakowski-rynek-dla-chopcow-i.html

Narmo | 2019-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2019