Dorota_1988

Kolejne sny Bartka, znanego z książki "O czym nie śniło się dorosłym", jak zwykle barwne i pełne niesamowitych przygód. Tym razem w życiu chłopca następują duże zmiany - mama na kilka dni wybiera się do szpitala, a on w tym czasie mieszka u cioci i wujka, którzy nie mają dzieci. Gdy wróci do domu, czeka go niespodzianka tak niesamowita. że Bartkowi przychodzi do głowy: Ja chyba śnię!

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1011

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1011

AnnaSikorska | 2016-09-05

„Ja chyba śnię” to książka dość sprytnie skonstruowana przy pomocy wykorzystania motywu snu. Nie wszystko da się dzieciom wyjaśnić w prosty sposób, a sny są jak bajki z udziałem przedszkolaka Bartka (czasami innych osób) i pomagają mu lepiej zrozumieć świat. Zastanawiałam się, która z opowieści – snów jest najlepsza, aby Wam ją opowiedzieć i po długim zastanowieniu się nad plusami wszystkich doszłam do wniosku, że u mnie wygrała „Fioletowa owca”.
Bartek, jak każdy przedszkolak, chce być lubiany. Co robią dzieci, aby przypodobać się rówieśnikom? Nagle zmieniają wszelkie upodobania, albo ukrywają własne, a wszystko po to, by inni ich lubili. Jak kilka dzieci ma „super” sprzęt czy zabawkę to opowiadają o nich takie bajki, że inni też koniecznie chcą posiadać tą niezwykłą rzecz. W większości przypadków nie są one ani ładne, ani pożyteczne, ani takie wymarzone, jak się dzieciom wydaje, a rodzice muszą być cierpliwi i ciągle od nowa tłumaczyć, dlaczego nie kupią nowej konsoli do gier,...

ilo99 | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017

Dość sympatyczne opowiadania, których maluch słucha z uwagą i łatwo identyfikuje się z narratorem. Opowieści te przenoszą nas w świat snów, dziecko przekonuje się, że to co przeżywamy w realnym świecie, potrafi do nas powrócić w marzeniach sennych. Czasami jest śmiesznie, czasami strasznie, a najczęściej niesamowicie i kolorowo. Szkoda tylko, że większość żartów w tej książce znakomicie bawi dorosłego czytelnika, a ten młody po prostu ich nie zauważa. Chociaż tym starszym też się coś od książki należy, prawda?

Matylda | 2018-04-09
Basia | 2016-09-26