Wyzwanie czytelnicze LC

Lena. Kłopoty ze zwierzakami

Seria: Lena
Wydawnictwo: Debit
emik84

Lena ma chomika, którego bardzo kocha. Jej mały braciszek Kubuś także upodobał sobie tego zwierzaka, ale mimo ich wspólnej miłości do niego powstaje nie lada problem. Rodzeństwo nieustannie spiera się o zwierzaka, szczególnie o prawidłową opiekę nad nim. Lena martwi się, bo Kubuś karmi Fikołka nieodpowiednim jedzeniem np. kawałkami gumki, małymi kamykami i innymi nieodpowiednimi i nie dającymi się strawić przedmiotami. Lena jest przekonana, że braciszek stanowi poważne zagrożenie dla jej ukochanego chomika. Dziewczynka postanawia rozwiązać problem i za wszystkie zaoszczędzone pieniądze kupuje rybkę i małe akwarium, które przekazuje braciszkowi w prezencie. Wydaje jej się, że to świetny pomysł: Kubuś powinien teraz zająć się swoim pupilem: wpatrywać się w niego z zachwytem i być cicho. Ale sytuacja wcale nie idzie ku lepszemu: problemy są już teraz z dwoma zwierzakami, a nie z jednym, jak do tej pory.

Agacha | 2015-09-07
Przeczytana: 05 września 2015

Książeczki o Lence, bardzo przypadły do gustu córeczce. To bardzo mądre i pouczające, a przy tym zabawne, perypetie Lenki i jej braciszka Kubusia. Momentami obawiałam się, że aż za mądre, bo słownictwo czasem dość "dorosłe", ale książka została przyjęta z entuzjazmem. Polecam.

bibi | 2015-09-03
Przeczytana: wrzesień 2015

Tyle tu ważnych spraw dziecięcych, ich emocji, odczuć, radzenia ze złością i radością. Tyle obserwacji i nauki starszego rodzeństwa wobec młodszego. Lena czuje się naprawdę ważna i odpowiedzialna w tym wszystkim, co robi. Silną więź widać w opiece, we wspólnym pocieszaniu po stracie myszki. Dom Leny pełen jest wrażeń, niespodziewanych przygód, aktywności braciszka. A tematyka w zabawny sposób porusza kwestię empatii, opieki nad zwierzętami. Kolorowe ilustracje są bardzo dziecięce i urocze. Duża czcionka ułatwia czytanie początkującym czytelnikom.

emik84 | 2015-06-01

Lena to pięcioletnia rezolutna dziewczynka, która mieszka razem z młodszym braciszkiem i rodzicami. W pierwszej z książeczek młodzi czytelnicy poznają zwierzaka Leny, którym jest mała myszka Fryszka. Kubuś, jej braciszek, opiekuje się nią zdecydowanie zbyt nachalnie. Lena postanawia kupić mu rybkę, ale czy to rozwiąże problem. Jak to w końcu jest z tymi zwierzakami, są z nimi tylko kłopoty czy może to sama frajda dla dzieci? A może jedno i drugie? Zajrzyjcie do lektury i przekonajcie się jak skończyła się ta historia.
Książeczki, mimo iż tak małe i niepozorne, poruszają ważne dla dzieci tematy. Dzięki Lenie i jej bądź co bądź zabawnym pomysłom czyta się je bardzo przyjemnie. Nie znajdziemy tu co prawda fantazyjnych baśniowych stworów ale i tak uważam, że książeczki są ciekawe i warto przeczytać je dzieciom. Takie przyziemne historie, których bohaterami są zwyczajne dzieci skłaniają nasze maluchy do wnikliwszej analizy treści i rozmowy na dane tematy. W końcu starsze rodzeństwo...

kiedymamaniespi | 2016-01-19

Świetna, choć niepozorna książeczka dla dzieci pokazująca plusy i minusy posiadania w domu zwierzątka. Uczy odpowiedzialności, konsekwencji związanych z podejmowaniem decyzji, empatii i opiekuńczości. Świetna już dla 1,5-2-letniego dziecka. Książka do której się wraca. Zresztą jak do wszystkich z tej serii.

Shirin | 2016-07-24
Przeczytana: 2016 rok