W imię miłości

Okładka książki W imię miłości Katarzyna Michalak
Okładka książki W imię miłości
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Trylogia jabłoniowa (tom 1) Seria: Książki pełne emocji literatura piękna
Trylogia jabłoniowa (tom 1)
Książki pełne emocji
W imię miłości
Wydawnictwo Literackie
2015-01-01
2015-01-01

Pierwszy tom Trylogii Jabłoniowej z miejsca wciągnął mnie w historię bohaterów.

Mała, 10 letnia Ania Karska, wsiada do pociągu i tak zaczyna się jej historia... Z dnia na dzień musiała porzucić miejsce, w którym do tej pory mieszkała i wyruszyć w drogę w nieznane... Dzielna dziewczynka opiekowała się przez bardzo długi czas ciężko chorą mamą, bojąc się o jej życia, a także o swój los.
Pojechała do dziadka, którego nie znała, którego nigdy nie widziała... Jednak wiedziała, że jest on jedynym ratunkiem dla niej i dla jej matki.
Edward Jabłonowski mieszka samotnie na Jabłoniowym Wzgórzu. Jego życie zostaje wywrócone do góry nogami przez -jak się okazuje - jego wnuczkę, która przybywa do jego posiadłości w towarzystwie obcego mężczyzna, który przedstawia się jako Ned.
Edward przed laty popełnił ogromny błąd, który dopiero po przyjedzie Ani zaczyna mu przeszkadzać i postanawia go naprawić. Jednak obawia się, że niestety, ale może nie mieć wystarczająco dużo czasu...

Czy Edward odzyska córkę? Czy Ania będzie miała szczęśliwą rodzinę? Czy dziewczynka będzie miała jeszcze szansę, by przeżyć szczęśliwe dzieciństwo? Kim jest Ned i jaką rolę odegra w całej tej historii?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej książce. Bardzo Wam ją polecam!❤️

Pierwszy tom Trylogii Jabłoniowej z miejsca wciągnął mnie w historię bohaterów.

Nie wiedziałam że to romansidło siegajac po audiobooka. Wszystkie Panie lecą na stajennego. Serio?
Seks w aucie w momencie gdy córka nie wiadomo czy przeżyje. Ech gdyby nie te tanie romansowe zagrania dałabym więcej bo sama historia atrakcyjna.

Napisana naprawdę przyjemnym stylem, przeczytałam w chwilę z przyjemnością. Historia tragiczna i ciekawa ale trochę za dużo tu nieprawdopodobnego zamieszania które o skończeniu czytania naprawdę mnie zakłuło w oczy.

Jak to jest- mieć 10 lat i z dnia na dzień porzucić beztroskie dzieciństwo, drżąc o życie ukochanego rodzica i swoje własne? Tego wszystkiego doświadczyła Ania Kraska w obliczu śmiertelnej choroby wychowującej ją samotnie mamy.

Życie brutalnie zmusiło Anię do przyjęcia na siebie ,,dorosłych” obowiązków i wejścia w rolę opiekunki umierającej matki. Nie potrafiąc zarobić na utrzymanie ich obu, dziewczynka postanawia wyruszyć w samotną podróż do Koniecdrogi, by odszukać i poprosić o pomoc swojego dziadka. Właściciel Jabłoniowego Wzgórza nigdy jednak nie interesował się swoją córką i wnuczką.

Czy Edward przyjmie Anię pod swój dach? Czy gasnące życie Małgosi i ufność, jaką pokłada w nim Ania, skłonią go do rozliczenia się z przeszłością?

Wraz z Anią, do Koniecdrogi przybywa także tajemniczy Ned. Kim jest? Jaki sekret skrywa? Czy można mu zaufać...?

W dworku na Jabłoniowym Wzgórzu pojawi się też Eliza i Marlenka, a ich obecność (zwłaszcza tej drugiej) nieźle namiesza w codzienności mieszkańców. Dość powiedzieć, że dostarczą one wielu inspiracji przebywającej na wakacjach dziennikarce Weronice. Czy zdecyduje się ona opowiedzieć pokręconą historię rodziny Jabłonowskich?

Ile my sami bylibyśmy w stanie zrobić w imię miłości...?

Wzruszająca opowieść o rodzinnych sekretach i zranieniach, które pewnego dnia wychodzą na jaw. Czy bohaterowie ,,W imię miłości” będą potrafili zapomnieć o przeszłości i wybaczyć sobie błędy sprzed lat?

Jak dla mnie momentami ta historia była absurdalna . Kilka razy wywracałam oczami. Rozmieszali mnie ci bohaterowie, którzy byli dość typowi. Ciekawa historia, jedynie piękna była miłość rodzica i dziecka, aczkolwiek ma ta książka mnóstwo minusów i stereotypów. Poza tym nie sądzę, aby ktoś się zmieniał od tak z dnia na dzień, a w tej książce właśnie tak się stało.
Ogólnie nie polecam, chyba że serio lubicie ten gatunek książek, jeśli nie, a macie ochotę, to sięgnijcie po coś innego.

Ogólnie...

Dokładnie jak w opisie z tyłu okładki. Próba skopiowania "Ani z Zielonego Wzgórza".

Pewnego dnia 10-letnia Ania Kraska pojawia się pod drzwiami starego domu na Jabłoniowym Wzgórzu w Koniecdrodze, należącego do jej dziadka Edwarda. Mężczyzna kilka lat wcześniej zerwał kontakt z jej matką (i swoją córką zarazem) Małgorzatą, nie interesując się jej życiem. Dowiaduje się od Ani, że kobieta żyje w biedzie i choruje na nowotwór, zaś dziewczynka próbując jej pomóc wyprzedaje swoje rzeczy w sklepie internetowym. Tragedia Małgorzaty i Ani zmusza Edwarda do zmiany swojego postępowania względem córki. Postanawia jej pomóc i odbudować z nią swoje relacje. Między nim, a Anią nawiązuje się nic sympatii. Ponadto dziewczynka zaprzyjaźnia się ze stajennym Nedem, który ukrywa przed nią fakt, że tak naprawdę jest jej ojcem i porzucił Małgorzatę przed jej porodem.

"W imię miłości" jest to pełna wzruszeń powieść o odbudowywaniu zerwanych więzi, naprawianiu błędów, poświęceniu dla drugiej osoby, mierzeniu się z trudną przyszłością oraz poszukiwaniu miłości. Główna bohaterka Ania pragnie pomóc swojej mamie, by mogła wrócić do zdrowia. Wykazuje się przy tym niezwykłą dojrzałością i odwagą. Mimo trudnych doświadczeń nie poddaje się i wierzy, że jeszcze kiedyś jej los się odmieni, a ona sama będzie mogła być znowu z mamą. Zdobywa również sympatię i życzliwość mieszkańców domu, a także lubi spędzać z nimi wspólnie czas.

Książka ta mocno chwyciła mnie za serce i poruszyła do głębi swoją treścią. Powieść ta niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny i zmusza do przemyśleń. Cieszę się, że mogłem po nią sięgnąć.

Książka zaczyna się od losów małej, bo 10 letniej Ani Kraski, która przyjeżdża do dziadka.
Ania sukcesywnie opowiada o swojej samodzielności, kiedy to dowiedziała się o śmiertelnej chorobie swojej mamy. Dziadek, który kilka lat wcześniej pogonił swoją córkę wraz
z malutką wnuczką, nie chcąc ich znać.
Teraz nie mając wyjścia Małgosia - mama Ani - posyła swoją córkę na Jabłoniowe wzgórze, by oddać pod opiekę jedynej rodzinie jaką ma mała Ania. NA stację po wielogodzinnej podróży i to
z przesiadkami dociera sama Ania, niestety miał po nią wyjść Dziadek Edward Jabłonowski, jednak nie ma nikogo. Zauważa błąkającą się dziewczynkę Pani bileterka, których to wszystkich znała na wzgórzu nie mogła przejść obojętnie koło obcej, małej dziewczynki. Zagaduje do niej i dowiaduje się do kogo małą podróżniczka przyjechala.
Jednak podczas wykonywania telefonu do Edwarda, mała Ania umyka i wchodzi w leśną ścieżkę. na szczęście za dziewczynką podążą mężczyzna i pilotuje małą aż do dworku. Kim jest i co się okaże jeszcze jak skończy się ta podróż Ani, musicie przeczytać. Dodam jeszcze, że pojawia się w powieści jeszcze jedna dziewczynka Marlenka, jest ona córką brata. Nastolatka jest rozkapryszona i bez żadnych zasad, co dodatkowo daję popalić wszystkim dookoła, ale jak można się domyśleć najwięcej małej, rezolutnej Ani.
Polecam książkę, wzrusza, bawi i uczy życia,
a przede wszystkim uwrażliwia. Co stanie z mamą Ani czyli Małgosią i kim się okaże tajemniczy mężczyzna, trzeba przeczytać.

Książka 9 / 10 . Za ciut momentami naiwne podejście do tematu, może zbyt wyidealizowane oraz troszkę poplątanie dwóch faktów. Ale to się wybacza w takich powieściach.
data I wyd 15.08.2013
data wznowienia: 18.09.2019r.
ilość stron : 284
czas przewidziany czytania: 4h 40 min. czas słuchania: 6 h 38 min
lektorka - Anna Grochowska ( wszystkich tomów) 25/22
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

z malutką wnuczką, nie chcąc ich znać.
Teraz nie mając wyjścia Małgosia - mama Ani - posyła swoją córkę na...

Pierwszy tom trylogii jabłoniowej Katarzyny Michalak.
Ciepła saga o uczuciach, przyjaźni i miłości...

Pierwszy tom trylogii jabłoniowej Katarzyny Michalak.
Ciepła saga o uczuciach, przyjaźni i miłości...

Ciepła opowieść o losach dziesięcioletniej Ani Karakiej, którą samotnie wychowuję schorowana mama - Małgorzata. Pokazuje Nam jak ludzie mogą być okrutni i obojętni. Dziewczynka aby ratować matkę i siebie sprzedaje na allegro co tylko może. Anie, kiedy juz sobie nie radzi, matka wysyła do dziadka, który przed siedmioma laty nie chciał ich widzieć na oczy. Od tej pory, mała Ania wprowadza w Jabłoniowym Wzgórzu ogromne zamieszanie. W Koniecdroga wraz z Anią pojawia się nowy nieznajomy Ned, który w czasie drogi strzegł dziewczynkę i odrazu zdobył jej zaufanie. Jak się później okazuje Ned ma za sobą mroczna przyszłość i jest ojcem Ani, ta nieświadoma tego nazywa go wujkiem.
Czy Edward pozwoli zostać Ani i Nedowi pomimo jego przeszłości na Jabłoniowym Wzgórzu? Czy matka Ani przeżyje? Jakie nieszczęścia spadną jeszcze na mieszkańców Jabłoniowego Wzgórza? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania przeczytajcie koniecznie.
Jest to wspaniała, poruszająca, pełna emocji opowieść, która skłania do refleksji o przemyśleń jakimi wartościami chcemy się kierować. Swietna fabuła, moemntami jak z bajki mówiąca o przebaczaniu oraz o sile małej dziewczynki. Sposób w jaki pisze K.Michalak sprawia, że akcje czyta się z wielką zaciekłością i bardzo trudno jest się od książki oderwać.
Bardzo polecam tę książkę jak i jej kontynuację.

• Katarzyna Michalak
  • Przeczytane 2013