W imię miłości

Okładka książki W imię miłości
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Trylogia jabłoniowa (tom 2) Seria: Książki pełne emocji literatura piękna
literatura piękna
Trylogia jabłoniowa (tom 2)
Książki pełne emocji
W imię miłości
Wydawnictwo Literackie
2015-01-01
2015-01-01

więcej Więcej

Życie bywa pełne dramatów, ale dla dziecka może to być katastrofalne w skutkach. Jedna tragedia może odmienić ich całe życie. Ania - zaradna dziesięciolatka, straszny dziadek, tajemniczy nieznajomy Ned oraz jej chora matka. Mieszkanka wybuchowa emocjonalnie, nie powiem trochę mnie ta książka przeciągnęła po falach emocji. Strach, rozpacz, nadzieja, radość, nienawiść -...

Uwielbiam Katarzynę Michalak. Każda jej książka jest dla mnie wyjątkowa. Każdą czytam z zapartym tchem...to się nazywa prawdziwa przyjemność.
Polecam serdecznie, jeżeli szukasz czegoś lekkiego, czegoś co wywoła u ciebie masę emocji.

Nie jest aż tak lajtowa jak część pierwsza, ale za to więcej w niej nadziei w ludzi. Szczerze mówiąc podziwiam autorkę, że ma tyle wiary w nas. Bo ja raczej wątpię.
Opowieść wciągająca bez reszty

Drugi tom owocowej serii ,trylogii jabłoniowej,ale ale całkiem inna historia od poprzedniej.Smutna i wzruszająca.Ania główna bohaterka szybko musiała dorosnąć,życie jej nie szczędziło ,tak samo jak przed laty jej mamę,oraz babcię.Historia potrafi się powtarzać.Warta oczywiście przeczytania.

Klasyczny przykład pisarstwa Katarzyny Michalak, wzruszająca historia z happy endem (ale jednak z łyżką dziegciu, żeby nie było aż tak różowo). Chociaż mam wrażenie, że czegoś w niej brakuje, to jednak czytało się dobrze. Byłam bardzo zaskoczona, że jako druga część cyklu nie nawiązuje zupełnie do pierwszej części - być może to ten brakujący element. Niewymagająca lektura...

Jest to bardzo lekka książka, która z wielką łatwością opowiada o rzeczach trudnych. Pokazuje ile jesteśmy w stanie zrobić w obliczu wielkiej tragedii, praktycznie dla osób obcych. Wtedy to właśnie człowiek ma taką silną moc, która potrafi czynić cuda, a każdy dzień życia jest więcej wart niż piękny mustang.

Jest to historia małej Ani Kraski, która wraz z jednym wynikiem...

Historia Ani - dziewczynki , której los nie oszczędził. Od zawsze żyła skromnie z mamą u boku, ale los postanowił im rzucić kłody pod nogi. Dziewczynka dawała sobie radę, była dosyć przedsiębiorcza i pomysłowa. Udała się w drogę tam, gdzie jej kiedyś zamknięto drzwi, po drodze spotyka tajemniczego mężczyznę, który staje się Aniołem? Ania udaje się do Jabłoniowego Dworku,...

Dwa dni i przeczytana ;) Wciąga już od samego początku, ale jest okropnie smutna, już od pierwszych stron miałam łzy w oczach... i jak tu czytać? I oczywiście pod koniec łzy w oczach też muszą być, ale zakończenie już o wiele weselsze ;)

Ta część była już w zasadzie tylko dopełnieniem informacji, bo "Dla ciebie wszystko" przeczytałam rok wcześniej. Cóż, wtedy nie wiedziałam, że przed tamtym tomem jeszcze coś było :))
Hej, przecież "Wiśniowy Dworek" to pierwszy tom serii! Smh... znowu trzeba będzie nadrabiać.
W każdym razie nic z tego co napisałam wcześniej nie zmienia faktu, że lektura bardzo mi się...

Przyjemnie i lekko się czyta. Historia nieco wyimaginowana Ale i takie są potrzebne :)

2 240
  • 2013