Dziewczyna z pociągu

Okładka książki Dziewczyna z pociągu Paula Hawkins
Logo plebiscytu Książka Roku Książka Roku 2015
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dziewczyna z pociągu
Paula Hawkins
6,6 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Książka Roku 2015
Wydawnictwo: Świat Książki Ekranizacje: Dziewczyna z pociągu (2016) kryminał, sensacja, thriller
328 str. 5 godz. 28 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Tytuł oryginału:
The Girl on the Train
Wydawnictwo:
Świat Książki
Data wydania:
2015-10-21
Data 1. wyd. pol.:
2015-10-21
Liczba stron:
328
Czas czytania
5 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380310650
Tłumacz:
Jan Kraśko
Ekranizacje:
Dziewczyna z pociągu (2016)
Tagi:
alkoholizm tajemnice pociąg Jan Kraśko suspens literatura brytyjska literatura angielska
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Na właściwych torach



932 55 94

Oceny

Opinia

avatar
328
24

Na półkach:

Co mówi Dziewczyna z pociągu?

„– Rano wsiadam do podmiejskiego o ósmej cztery i wracam tym o siedemnastej pięćdziesiąt sześć. To mój pociąg. Innym nie jeżdżę. No i tyle.”

Powieść opiera się więc na takich codziennych, powtarzalnych czynnościach wykonywanych przez Rachel, związanych z jej dojazdem do pracy, z tymi samymi, zmęczonymi twarzami współpasażerów, z niezmiennie identycznym widokiem za oknem pociągu. Wydawałoby się, że to materiał na najnudniejszą powieść wszechczasów. Tyle, że widok za oknem nagle się zmienia. Zmienia się diametralnie. Czy to, co Rachel dostrzegła za oknem to tylko zdrada małżeńska, a może zapowiedź czegoś jeszcze gorszego? Prędko się tego nie dowiemy. Napięcie będzie narastać stopniowo, ale potem już nie odpuści. Okaże się, że opowieści Rachel nie są w pełni wiarygodne. Współczujemy jej. Jest 32-letnią alkoholiczką, której życie osobiste i każde inne się posypało. Ale czy możemy ufać jej całkowicie? Przecież jak się upije, to nic nie pamięta. Nawet, jak jest trzeźwa, to zazwyczaj fantazjuje. Czy to, co widziała Rachel, rzeczywiście tak wyglądało? Możemy się tylko domyślać. Rozwiązaniu zagadki nie pomagają relacje dwóch innych kobiet Anny i Megan. One nie są alkoholiczkami, ale notorycznie kłamią, kłamią ich partnerzy, wszyscy w tej powieści kłamią. Czytelnik sam musi się połapać, oddzielić fantazję od rzeczywistości, kłamstwo od prawdy, sprawcę od ofiary. I to jest to, co daje prawdziwą przyjemność z lektury.

Bardzo dobra pozycja rozrywkowa, jednak tylko rozrywkowa. Język raczej nieskomplikowany, szybki, dużo równoważników zdań. Prosty pomysł wykorzystany mistrzowsko, chociaż im bliżej końca tracił na prawdopodobieństwie. Moim zdaniem, Rachel trochę zbyt mało „namieszała” w okresach swojej nieświadomości. Bardzo lubię, gdy powieść jest właściwie ustrukturyzowana, gdy autor nie wdaje się w poboczne wątki, które nie będą wykorzystane w przyszłości. Tu powieść ma logiczną strukturę, trzeba się tylko pilnować, kto jest akurat narratorem: Rachel, Anna, czy Megan i, jak ich relacje są umiejscowione w czasie. Idealny materiał na scenariusz filmowy. Zresztą prawa autorskie do sfilmowania zostały już kupione przez DreamWorks. Rola Rachel ma być powierzona angielskiej aktorce Emily Blunt.

Co mówi Dziewczyna z pociągu?

„– Rano wsiadam do podmiejskiego o ósmej cztery i wracam tym o siedemnastej pięćdziesiąt sześć. To mój pociąg. Innym nie jeżdżę. No i tyle.”

Powieść opiera się więc na takich codziennych, powtarzalnych czynnościach wykonywanych przez Rachel, związanych z jej dojazdem do pracy, z tymi samymi, zmęczonymi twarzami współpasażerów, z niezmiennie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    45 924
  • Posiadam
    9 822
  • Chcę przeczytać
    8 916
  • Teraz czytam
    689
  • Ulubione
    687
  • Chcę w prezencie
    373
  • 2016
    224
  • Kryminał
    223
  • 2018
    191
  • 2017
    181

Cytaty

Więcej
Paula Hawkins Dziewczyna z pociągu Zobacz więcej
Paula Hawkins Dziewczyna z pociągu Zobacz więcej
Paula Hawkins Dziewczyna z pociągu Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także