Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Cykl: Lux (tom 1.5)
Wydawnictwo: Filia
Sherry

Wyczułem kłopoty z chwilą, gdy Katy Swartz wprowadziła się do domu obok. Dużo kłopotów. Tak, tego właśnie brakowało. Zwłaszcza, że i tak jestem tu obcy. Moi ludzie przybyli na Ziemię z Lux, planety oddalonej o trzynaście miliardów lat świetlnych. Poza tym ludziom nie można przecież ufać. Boją się nas. Potrafimy dokonywać rzeczy, o których oni mogą tylko pomarzyć i, szczerze mówiąc, wyglądają...

Tak, tego właśnie brakowało. Zwłaszcza, że i tak jestem tu obcy. Moi ludzie przybyli na Ziemię z Lux, planety oddalonej o trzynaście miliardów lat świetlnych. Poza tym ludziom nie można przecież ufać. Boją się nas. Potrafimy dokonywać rzeczy, o których oni mogą tylko pomarzyć i, szczerze mówiąc, wyglądają przy nas jak banda cieniasów. Cóż, taka prawda.

Ale Kat ma na mnie zupełnie niespodziewany wpływ i nie mogę przestać jej pragnąć. Ciągle chcę ją chronić. Przez nią staję się słabszy, a przecież jestem najsilniejszy pośród swoich i nakazano mi chronić resztę. A ta dziewczyna… Może oznaczać naszą zagładę. Ponieważ Luxen ma jeszcze większego wroga – Arum. I właśnie dlatego muszę być w formie.

Jeżeli zakocham się w Katy – ludzkiej dziewczynie – zagrozi to nie tylko jej życiu. Wszyscy możemy przez to zginąć. A na to nie mogę pozwolić…

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/153

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Z pewnością nie będę obiektywna bo pokochałam tego faceta a raczej kosmitę po pierwszym zdaniu jakie wypowiedział w ,,Obsydianie". Mam wrażenie że z zapartym tchem czytałabym nawet instrukcję obsługi gdyby tylko to on o niej mówił. ,,Oblivion" to oczywiście opowieść Daemona i jeśli jeszcze się w nim nie zakochaliście to gwarantuję że po tej książce to uczynicie. Nie wiem czemu ale historie opowiadane z punktu widzenia mężczyzn zawsze bardziej mi się podobają. Może w poprzednim wcieleniu byłam facetem? :D Zabierając się za tą książkę miałam swoje drobne obawy. Zastanawiałam się czy nie będą to zwykłe odgrzewane kluski ale na szczęście nie! Daemon opowiada swoją historię i powiem Wam szczerze że na prawdę udało mu się mnie zaskoczyć. Byłam zaskoczona tym jak wiele dzieje się w jego głowie. Jestem absolutnie oczarowana nim jako narratorem i zapewniam że przez większą część ksiązki będziecie siedzieć z rozdziawioną buzią tak jak ja :) Nie jestem nawet w stanie opisać swojego zachwytu!...

Jabłuszkooo | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

,,Oblivion'' wywołało we mnie dość mieszane odczucia. Nie należę do fanów serii Lux, szczerze powiedziawszy nie lubię jej, a jednak coś mnie skłoniło do przeczytania tego tomu. Sama już nie wiem czy to głupota czy ciekawość, ale wyszło dość dziwnie. Okazało się, że ten tom jest całkiem w porządku. Za Daemonem nie przepadam, oczywiście, lubię jego riposty, arogancję i pewność siebie, ale samego w sobie już nie. Jak to się stało nie wiem? Ale teraz mam za sobą całą serię plus ten tom i ,,Obsesję''. Sama się sobie dziwię. Czy polecam? Ten tom tak. Serię? Nie.

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

AngelFire | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

"...Była problemem,który mi się podobał"

Oblivion to ta sama historia,która zachwyciła fanów serii Lux,z punktu widzenia Daemona.Czyli wszystkie jego myśli,odruchy.I ten moment kiedy "przeciętna" dziewczyna wprowadza się do domu naprzeciwko.Zaburzyło to cały jego wszechświat.A możliwość oglądania tych przekomarzań z Kat bezcenne.I to co działo się w jego głowie,te emocje bijące się ze sobą.Bardzo dobre dopełnienie tej opowieści.Bo dzięki temu mamy dwa punkty widzenia..Po raz kolejny zakochałam się w tym aroganckim kosmicie i jego Kotku.I LOVE IT !!!

Dzika_Róża | 2015-09-19
Przeczytana: 19 września 2015

Fani Jennifer L. Armentrout oraz jej serii Lux, będziecie zachwyceni! „Oblivion” to książka, na którą na pewno czekacie. To właśnie w niej Daemon Black opowiada swoją wersję historii. Powieść ta umożliwia nam poznanie na nowo wydarzeń z pierwszego tomu serii, jakim był „Obsydian”, jednak teraz narratorem będzie nie Katy, a Daemon. To daje nam zupełnie nowe spojrzenie nie tylko na rasę Luksjan, ale również pozwala nam wniknąć głęboko w umysł gorącego kosmity, który podbił serce nie jednej czytelniczki. Dlatego też z pewnością nie oderwą one oczu od hipnotyzującej okładki…
Wiedziałem, że moment, w którym Katy Schwarz wprowadziła się do domu obok, będzie oznaczał kłopoty. Wielkie kłopoty. A kłopoty to ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje, ponieważ nie do końca jestem stąd. Moja rasa przybyła na Ziemię z planety Lux oddalonej o trzynaście miliardów lat świetlnych. Dodatkowo, jeżeli czegoś jestem pewien to tego, że ludziom nie wolno ufać. Przerażamy ich. Możemy robić rzeczy, o których oni...

Kolejna kosmiczna książka o losach Daemona i Katy. Cudowna, jak wszystkie poprzednie. Jestem bardzo zadowolona, że autorka zgodziła się na napisanie jeszcze jednej części z perspektywy Daemona. Może jeszcze "Onyks"? :)
POLECAM!

książek: 2085
bookish | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

czy wspominałam już, że kocham tę serię książek? nie? to właśnie się powtórzę, kocham tę opowieść bardzo mocno,
a Daemon jest jednym z moich ulubionych bohaterów. ta sama historia tylko opowiedziana z jego perspektywy.
to wszystko sprawia, że wszystko jest bardziej ekscytujące.

slammed | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Wreszcie mogłam się dowiedzieć, o czym myślał Daemon, podczas tych wszystkich zdarzeń, które miały miejsce w "Obsydian"
Powiem tak, książka, napisana z jego perspektywy super tłumaczy nam, dlaczego zachowywał się wobec Katy tak, a nie inaczej.
Poznajemy jego myśli...
Co naprawdę myślał, kiedy po raz pierwszy zobaczył Katy w swoich drzwiach?
Dlaczego ją odtrącał... a jednocześnie spędzał z nią czas?
Emocje Daemona nie są takie proste. Są sprzeczne. Czasami sam się nie rozumie, ale ma prioritety, wie co dla niego w życiu jest najważniejsze. Także wobec Kat, które nie są czasami sprawiedliwe.
Jednak tutaj, dowiadujemy się, co naprawdę czuł. Wypierał się swoich uczuć, lecz miłość nie wybiera :) Czasami po prostu nie mamy nad sobą kontroli.
Polecam, absolutnie warta przeczytania. Musowo! :)

gosia | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

Poprostu KOCHAM tę serię :)) Jeśli jeszcze nie pokochaliście Daemona w ,,Obsydianie,, to z pewnością po przeczytaniu ,,Oblivion,, stracicie dla niego głowę tak jak ja :)

Historia ta sama co w pierwszej części ,,Obsydian,, tylko że opowiedziana przez Daemona,możemy poznać jego punkt widzenia na całą sytuację...

Jeśli tak jak mieliście co do niego i jego zamiarów jakiekolwiek wątpliwości po pierwszej części opowiedzianej z perspektywy Katy to teraz zmienicie zdecydowanie zdanie :) - jestem poprostu oczarowana jego osobą i... czy mówiłam już że KOCHAM tę serię ?? :) koniecznie przeczytajcie..

TheAdam93 | 2018-04-07

Cykl: Lux (tom 2)

Cykl: Lux (tom 1.5)

Obsydian
Cykl: Lux (tom 1)

Opowieść wciąga od pierwszej strony, na początku nie wiesz co kompletnie się dzieje.

Z czasem zdobywasz nowe ślady i okazuje się że wiesz już więcej... Ale jeżeli już się dowiesz pewnych rzeczy nie jest już bezpiecznie i wtedy zaczna się zarazem prawdziwa przygoda (coś nowego, fascynującego, rewelacyjnego) chciało by się powiedzieć... Ale "każdy kij ma dwa końce" - Przekonaj się czy na prawdę chciałbyś ponzać pewne sekrety czy jednak pozostać szarym człowiekiem.

Seria jest przepełnioną: Wieloma NIESAMOWITYMI DYNAMICZNYMI zwrotami akcji, pełno w niej tajemniczości, Wystawiania przyjaźni na próbe oraz wątków bliższych relacji bohaterów w których można zobaczyć, żę nie które niby zwyczajne i normalne emocje nie dla każego są łatwe w okazywaniu.

"Na SZACUNEK i ZAUFANIE pracuje się...

BookParadise | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

"Ludzie widzieli tylko to, co chcieli widzieć, a nie to, co się przed nimi znajdowało."

Powrót do pierwszego tomu oraz przedstawienie wydarzeń z perspektywy mężczyzny może okazać się dobrym pomysłem, jeśli zabiera się za to Jennifer L. Armentrout.
Wielokrotnie zdarzało się, że taki dodatek był nudny, nic nie wnosił i generalnie wszystko powtarzało się, bo autor nie potrafił wnieść świeżości. Tym razem jednak Jennifer (jak to ona ma w zwyczaju) zaskakuje już od samego początku. Zdystansowany, opryskliwy, chamski Daemon nadaje tej książce mocy.
Tak naprawdę mamy tutaj dwie strony medalu. Jedna, to ta, którą zna świat, czyli Daemon dupek, a druga jest ukrywana przez niego. Tak naprawdę ten kosmiczny przystojniak ani trochę nie jest dupkiem, no może czasami tak, ale robi to w obronie. Pragnie chronić siebie i swoją rodzinę, bo przeżył stratę brata i to dotkliwie.

"Czy okropne byłoby gdybym tylko, no nie wiem, spalił doszczętnie ten cholerny dom? Przecież, nie...