Dzień, w którym umarłam

Wydawnictwo: HarperCollins
Mirror_of_soul

Nic nie jest takie, jakim się wydaje. Zdarza się, że koniec to dopiero początek. Dla Diletty Mair wszystko zmieniło się drugiego października dwa tysiące trzeciego roku. Wtedy zrozumiała, że naprawdę istnieje życie po śmierci. Że anioły mają niewiele wspólnego z jej wyobrażeniami, a zamieszkane przez demony piekło jest czymś jak najbardziej rzeczywistym. Drugi października dwa tysiące...

Nic nie jest takie, jakim się wydaje.
Zdarza się, że koniec to dopiero początek.

Drugi października dwa tysiące trzeciego roku okazał się dniem innym niż wszystkie.
Tego dnia Diletta Mair umarła.

Czasem niebo budzi strach, a wspólny język łatwiej znaleźć z demonami.
Szczególnie, gdy stajesz się jednym z nich.

źródło opisu: http://harlequin.pl/ksiazki/dzien-w-ktorym-umarlam

źródło okładki: http://harlequin.pl/ksiazki/dzien-w-ktorym-umarlam

WampirkaJustynka | 2015-05-20
Przeczytana: 20 maja 2015

Kiedy zaczęłam czytać zapowiadało się ciekawie. Niestety w miarę czytania zaczęło wiać nudą. Sytuację ratował jedynie Aloise. Choć Diletta była strachliwa i naiwna to polubiłam ją. Nie jest jakąś tam herold babą tylko zwyczajną nastolatką, która przedwcześnie umarła i trafiła do świata demonów. A ten świat demonów jakoś tak kojarzy mi się ze światem shinigami z anime/mangi Bleach. Może autorka na tym się wzorowała? Tak czy inaczej przyjemnie się czytało. Polecam na odstresowanie.

monishka90 | 2015-03-06
Przeczytana: 04 marca 2015

Diletta od zawsze wiedziała, że jest inna niż jej rówieśnicy. Nie wyróżnia jej tylko kolor oczu, ale również to, że widzi dusze zmarłych. I bez tego jej życie nie należy do najłatwiejszych. Rodzice rozwiedli się, straciła brata, a teraz jej mama ponownie chce wyjść za mąż. Nie ma zbyt wielu przyjaciół tylko Noah i bliźniaki - Febe i Hama, dla innych jest "tą nudną o niewidzącym spojrzeniu", bo bardziej pasjonuje ją kino niż imprezy. Pierwszego dnia nowego roku szkolnego wpada na kolegę ze szkoły – Aloisa. Nikt oprócz niej go nie widzi. Niechcący ją rani i jest to początkiem jej kłopotów. Do te pory stosowała się do reguły: zachowywać się tak, jakby nie istniały. Niestety dusze zaczynają ją ścigać co w ostatecznie prowadzić do jej przedwczesnej śmierci. Diletta nieświadomie znalazła się w centrum rozgrywki między Aniołami i Demonami. Co zrobi Diletta? Po czyjej stanie stronie, gdy fakty z jej przeszłości ujrzą światło dzienne?

Książka wciąga, porywa w fascynujący świat życia po...

SilverMoon | 2014-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Diletta jest młodą dziewczyną, która posiada niezwykłą zdolność widzenia duchów. Kiedy przypadkiem natrafia na tajemniczego chłopaka Aloisa Petersena, ten niechcący zawadza o nią swoim mieczem. Rana zrobiona magicznym floretem, która nie chce się zagoić, staje się przyczyną śmierci Diletty.
Jednak to nie wszystko..., ponieważ prawdziwe życie zaczyna się po śmierci.
Książka jest jak dla mnie wręcz idealna. Opowiada o życiu po życiu, o innym wymiarze niż nasz-ziemski. Dwoje młodych ludzi, którzy wzajemnie się nienawidzą, a jednak za wszelką cenę jeden drugiego ratuje. Opowiada ona o zagubionej dziewczynie, która dowiaduje się kim naprawdę jest. Uczy się kochać a zarazem nienawidzić.
Z lekkim sumieniem daję 8/10. Polecam!

StormWind | 2015-10-26
Przeczytana: 26 października 2015

''Mówi się, że umrzeć to zapomnieć, a jednak pierwszą rzeczą, o jakiej pomyślałem, kiedy otworzyłem oczy, był moment mojej śmierci.''

Diletta odkrywa, że kolega z klasy bardzo różni się od innych. Po skaleczeniu jej magicznym sztyletem Alois obserwuje ją bacznie, zanim dochodzi do tragedii. Dnia 02.10.2003r. Diletta po wypadku samochodowym trafia do świata demonów, a jedyną znaną jej osobą jest Alois. Czy życie po śmierci jest lepsze od tego na ziemi? Czy początkowa nienawiść między pozornie różniącymi się ludźmi ma szansę przeobrazić się w głębsze uczucie?
''Dzień, w którym umarłam'' to niezwykła opowieść, która poruszyła moje serce. Autorka w inny sposób przedstawia pojęcie miłości i życia po śmierci.
Polecam dla osób szukających mocnych wrażeń książkowych, ponieważ książka ta zmusza nie tylko do refleksji nad sensem życia ale daje czytelnikowi wielkie, mocne emocje.

wiolagg66 | 2015-01-19

To chyba najlepsza książka z tego gatunku,jaką w życiu czytałam :D

Historia Diletty Mair jest nie tylko bardzo wciągająca,ale i pełna napięcia,emocji i strachu... xD

Polecam ją wszystkim wielbicielom gatunku i nie tylko. ;D
Zachwyci wszystkich,bez wyjątku.

Cyrysia | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

Czy istnieje życie po śmierci? Jeśli tak, to jak wygląda niebo i piekło? Czy anioły rzeczywiście są dobre, a demony złe do szpiku kości? A może to tylko nasze wyimaginowane wyobrażenia? Belén Martínez Sánchez w swojej książce ''Dzień, w którym umarłam'' pokazuje, że nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Siedemnastoletnia Diletta Mair jest na pozór zwyczajną dziewczyną, jakich wiele. Ale pod fasadą normalności skrywa pewien sekret- widzi i słyszy duchy, choć skutecznie je ignoruje. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego coś się nagle zmienia, kiedy przez przypadek zostaje zraniona floretem (rodzaj broni) przez kolegę z klasy Aloisa Petersena. Od tego incydentu zjawy nie dają jej spokoju, co kończy się tragicznym wypadkiem. Drugiego października dwa tysiące trzeciego roku świat przestaje dla niej istnieć. Tego dnia Diletta umiera i przenosi się do Panteonu, czyli piekła, gdzie zostaje demonem zwanym Lilim. Jakby tego było mało, spotyka tam Aliosa. Kim tak naprawdę jest uczeń z...

książek: 1901
Amarisa | 2014-10-06
Przeczytana: 02 października 2014

Diletta Mair od zawsze była inna niż reszta jej rówieśników. Nie tylko ze względu na heterochromię, wadę genetyczną wywołującą różnobarwność tęczówek, ale głównie z powodu pewnego daru - choć ona uznaje go za przekleństwo. Od dziecka jest wrażliwa na obecność bytów niematerialnych. Nie tylko je widzi, ale również czuje i słyszy. Na co dzień zmuszona jest się pilnować, aby niczym nie zdradzić się przed bliskimi jej osobami, a także samymi duchami, które stają się dość nieprzyjemne, jeśli zauważą, iż żywa osoba potrafi je dostrzec. Do tej pory świetnie jej się to udawało, ale pewnego dnia wydarzyło się coś, co zapoczątkowało lawinę zdarzeń prowadzących do zaskakującego finału. Diletta umiera, lecz zamiast zaznać obiecanego wiecznego spoczynku, trafia do Panteonu będącego siedzibą demonów jako jedna z nich. Odtąd nic nie jest takie, jakie być powinno. Anioły, te cudowne, nieskalane istoty mające chronić ludzkość przed zakusami Szatana, okazują się być bezlitosne i brutalne, a...

Monika | 2016-06-02
Przeczytana: 30 maja 2016

Co to znaczy być inną? Czy to oczy w różnych kolorach czy może widzenie duchów i zjaw? Diletta coś o tym wie żyje jak kazda nastolatka spotyka się ze swoimi przyjaciółmi parą bliźniaków koleżanką i pewnym chłopakiem Noahem. Życie toczy się zwyczajnie do chwili gdy do klasy naszej bohaterki nie dołączy nowy Alois. Irytuje ją niemiłosiernie i trochę ciekawi. Pewnego dnia pojawia się w dwóch miejscach naraz rani dziewczynę minutą i przypieczętowuje jej los. Otóż biedaczka trafia do świata demonów po swojej śmierci przedwczesnej. I tu okazuje się że wiele znajomych twarzy to maski. Noah jest wrogiem z obozu aniołów a Alois to demon w pełnej krasie. I co z tego jak wciągnąć ją pociąga i coraz bardziej fascynuje. Przyjdzie jej wydorośleć bardzo szybko. Ćwiczyć sztukę walki poznawać Panteon należący do ciemnej strony.
By wygrać starcie z aniołami by utrzymać miłość by rozwiązać zagadki morderstw i odkryć kto jest po jej stronie a kto tylko gra przyjaciela. Jej los kryje mnóstwo...

Dzika_Róża | 2015-10-06
Przeczytana: 06 października 2015

Czytając tą książkę, pierwsze co mi się rzuciło był bogaty język, stylistyka, słowa ułożone przepięknie. Za co jestem strasznie wdzięczna, dawno nie czytałam tak bogato zdobionej książki pod kontem językowym, na pewno brawa dla tłumacza, jak i autora owej lektury. Na pewno warto po nią sięgnąć choćby z tego powodu:) Co do samej książki oki jest fajnie super się zaczyna na początku, natomiast brakuje mi tutaj czegoś, ciągle mi brakowało lepiej rozwiniętego wątku po między głównymi bohaterami, a ostatnie strony no cóż iście mi się dłużyły. Było trochę niedociągnięć przez autora i końcówka tak jakby dla mnie troszeczkę wymuszona, ale wszakże przyznaje się że polecam i zachęcam do przeczytania. a po mimo tylu stron czyta się ją zdecydowanie szybko .

Pośredniczka | 2019-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

„Dzień, w którym umarłam” w moim mniemaniu całkowicie zasłużył tytuł bestsellera. Powieść dedykowana dla młodzieży, mimo swoich rażących wad, potrafi zainteresować także starszych czytelników.
Bardzo przystępny styl pisania autorki, opisy ograniczone do niezbędnego minimum i realistyczna prostota stworzonego przez nią świata, sprawiają, że książkę czyta się błyskawicznie, a po skończonej lekturze ma się chęć na sięgnięcie po pozostałe książki autorki.