Sara, Kuba i rozróba. Czytam, bo lubię

Okładka książki Sara, Kuba i rozróba. Czytam, bo lubię Rafał Witek
Okładka książki Sara, Kuba i rozróba. Czytam, bo lubię
Rafał Witek Wydawnictwo: Harperkids Seria: Czytam, bo lubię literatura dziecięca
literatura dziecięca
Czytam, bo lubię
Harperkids
2023-03-08
2023-03-08

Trochę czasu mi zajęło przeczytanie tej książki. I wcale nie dlatego, że była nudna czy mało interesująca. To pierwsza "gruba" książka przeczytana razem z córka na głos. Trochę ja, trochę ona. Mozolnie nam szło bo Liwia jest w pierwszej klasie. Umie już czytać ale pojemność ją przerażała.

Wracając do książki, to świetna przygoda Sary, Kuby i pewnego tajemniczego zwierzaka.
Cały świat myśli, że tajemniczy Bubołów nie istniej. Aż do momentu, kiedy znajdują odbicie dziwnych łap w piaskownicy. Wszyscy podejrzewają, że to Bybołów, no ale on nie istnieje. Czy na pewno? Czy tajemniczej zwierzątko pokaże się i czy będzie bezpieczne? A może znajdzie się pewien pan, który będzie chciał za wszelką cenę odnaleźć i porwać zwierzątko?

Przygody Sary i jej przyjaciela Kuby przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Liwia z niecierpliwością czekała na zakończenie.

Pełna emocji, tajemnic. Wątek kryminalny świetny. Książka napisana zupełnie pod scenariusz filmowy. Z każdą stroną wyobrażaliśmy sobie przygody Sary i jej ekipy. Powiem Wam w tajemnicy, że zwiedziła kawał świata. Misja odbywała się kilka tysięcy kilometrów od domu.

Polecam 👏👏👏👏

Wracając do książki, to świetna przygoda Sary, Kuby i pewnego tajemniczego...

Pewnego dnia w mieście pojawia się zwierzę, którego nikt wcześniej nie widział, większość ludzi czuje zagrożenie i chce się go pozbyć. Z pewnością tak nie uważa Pan Berek, jego córka Sara Szczęściara i przyjaciel dziewczynki Kuba Rozróba, którzy postanawiają pomóc nieznanemu dotąd im zwierzakowi. Do misji uratowania Bybołowa dołącza się również klasowej sławy Profesor Janina Gładkostópka i pilot Fiołek. Postanawiają obmyślić plan, dzięki któremu zwierzę trafi w bezpieczne miejsce. Jednak nie jest to łatwe, bo cały czas zagraża im złowroga organizacja FOBIA. Czy uda im się ocalić zwierzę? Czy Bybołów będzie bezpieczny?
🐉🐉🐉🐉🐉🐉🐉
„Podobno w okolicy grasuje Bybołów. W jakiej okolicy? Zachodzi obawa, że w najbliższej. Jest na to coraz więcej dowodów - i to nie byle jakich.”
Pierwsze słowa książki „Sara, Kuba i rozróba” wzbudziły moją ciekawość, a Waszą?
Oczywiście jakim stworzeniem jest Bybołów dowiecie się już z pierwszych stron książki. Ja tylko napiszę jedno: ta pozycja jest kapitalna 😁
„Sara, Kuba i rozróba” Rafała Witka to książeczka przygodowa przeznaczona dla dzieci powyżej 8 roku życia, ale myślę, że większość starszych czytelników może przy niej ciekawie spędzić czas. Przyznam Wam się szczerzę, że ja jako dorosła (w wieku 16x2😅) nie mogłam się oderwać od tych barwnych przygód. Pozycja ta jest grubaskiem, podzielonym na rozdziały i liczy 300 stron więc czytania jest w niej sporo, ale zapewniam, że czyta się ją ekspresowo. Super umilaczem są zamieszczone na niektórych stronach śmieszne ilustracje.
Barwne postacie, intrygujące przygody zawierające zwroty akcji, ciekawe opisy, niezwykle nazwy to z pewnością to co wyróżnia tę książkę.

W mieście pojawia się bardzo rzadkie zwierzę – Bybołów. Co to takiego? Nikt tak naprawdę do końca nie wie. Jedni uważają, że jest zagrożeniem dla ludzi, a innych znów są bardzo ciekawi tego okazu. Z pomocą do rozwiązania zagadki przychodzi Sara Szczęściara i Kuba Rozróba! Ale muszą się spieszyć. Na horyzoncie pojawia się organizacja FOBIA, która chce również odnaleźć zwierzątko. Kto będzie pierwszy?

Jak to mój brat powiedział ; przeczytałem najlepszą książkę w ostatnim czasie. Dobrze się bawiłem, a nawet się uśmiałem. Nie mogłem się od niej oderwać.
I bez dwóch zdań zgadzam się z jego słowami. Lektura jest rewelacyjna!

Na rynku wydawniczym można znaleźć mnóstwo tego typu książek. Jedne zachwycają mniej lub więcej. „Sara, Kuba i rozróba” zachwyciła nas bez dwóch zdań. Tutaj dostaliśmy ciekawych i fantastycznych bohaterów oraz przygodę pełną zagadek i tajemnic. Między bohaterami dochodzi do spięć, ale po wszystkim potrafią wysunąć wnioski.

Książka nie tylko na odprężenie , ale i na głębsze zastanawianie się i przemyślenie pewnych spraw.
Bardzo polecamy.

Książka pochodzi z serii " Czytam, bo lubię. "

Hej!
Jak rozpoczął się ten kwiecisty wiosenny miesiąc u was? U nas niestety raz letnia, raz zimowa pogoda zaowocowała ponownym gilem u Juniora także duuuużo wolnego czasu przed nami w domu i już się pogodziła, że świateczne porządki zrobię za tydzien :D

Chciałabym dziś pokazać Wam kolejną bardzo ciekawą książkę od @harperkids_polska @harpercollinspolska dla nieco starszyk dzieci z serii Czytam, bo lubię. Mowa o
,,Sara, Kuba i rozróba. Czytam, bo lubię'' autorstwa Rafała Witek, która swoją premierę miała na początku marca.

Jest to kolejna już bardzo ciekawa książka z serii, w której mamy do czynienia z .... no wlaśnie nie do końca wiem z czym! Bybołów to dziwne zwierzę, które ostatnio pojawiło się w okolicy miasteczka. Niektórzy twierdza, że zostawia po sobie egzotyczne bobki i śldy łapek w kształcie litery B. Inni z kolei słyszeli dziwne dźwięki, które z siebie wydawał i widzieli jego cień... Bybołów zwany jest nocnym szkodnikiem i wywołuje nie tylko zaciekawienie wśród mieszkanców lecz również budzi strach u wielu osób...

Kuba Rozróba oraz Sara Szczęściara postanawiają rozwikłać zagadkę i odnaleźć zwierzaka!

Pełna humoru, zabawna i dynamiczna książka która potrafi wciągnąć na kilka godzin! Polecamy i chętnie się dowiem, co sądzicie o poprzednich książkach z tej serii?

Wydawca: @harperkids_polska
Seria: Czytam, bo lubię
Data premiery: 08.03.2023
Wiek: 8+

#harper #czytam #czytambolubie #sarakubairozróba #ksiazkidladzieci #dladzieci #mlodziezoweksiazk

Hej!

To mógł być zwykły dzień, jak każdy inny. Ale taki nie był. W jednej chwili reporter Berek, jego córka Sara oraz jeszcze kilka osób zostało wpakowanych w niezłą awanturę!

A wszystko za sprawą dziwnego stworzenia, co do którego nikt nie wiedział czy istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą - bybołowa.

Kiedy zaczęły krążyć pogłoski, że w okolicy może grasować ten drapieżnik, od razu pojawili się jego wrogowie, FOBIA, organizacja, która za wszelką cenę postanowiła go unicestwić.

Jednak w skutek niesamowitego splotu wydarzeń, bybołów znalazł drogę do pokoju Sary i tam się zadomowił, a rodzina reportera postanowiła go uratować.

Wraz z pilotem wojskowym Fiołkiem, profesor Gładkostópką (specjalistką od badań nad bybołowem),przyjacielem Sary Kubą, udali się w tajną misję wyswobodzenia drapieżnika w miejscu najlepszym dla jego rozwoju.

Jednak ktoś cały czas depcze im po piętach! Śledzi każdy ich krok i próbuje odbić zagrożone zwierzę.

Czy uda im się wypełnił misję? Czy dowiedzą się kto donosi ich wrogowi? Czy bybołów odzyska wolność?

"Sara, Kuba i rozróba" to totlanie niesamowita i zakręcona książka, pełna ciekawych splotów zdarzeń i komizmu sytuacyjnego rodem z kosmosu. Czyta się ją jednym tchem z uśmieszkiem w kącikach ust, do którego przyczyniają się głównie reporter Berek i pilot Fiołek - niezwykle barwne postaci.

Jeśli lubicie mrożące krew w żyłach przygody i dobre awantury, ta książka z pewnością przypadnie Wam do gustu! Polecamy ❤️

Kiedy zaczęły krążyć pogłoski, że w okolicy może grasować ten...

Lubię czytać moim chłopcom długie książki. Lubię ten ich wieczorny pośpiech, by szybko znaleźć się w łóżku i posłuchać „co dalej”. Lubię toczące się dyskusje, gdy opowieść już się skończy. Dlatego, coraz częściej sięgamy po dłuższe formaty. Pokażę Wam dzisiaj książkę, z którą spędziliśmy ostatnie siedem wieczorów. Należy do cyklu „Czytam, bo lubię” Wydawnictwa Harperkids, która jest kontynuacją serii „Czytam sobie”. I chociaż, w teorii i praktyce, mój starszy syn mógłby przeczytać ją już samodzielnie, bo skierowana jest do dzieci w wieku 9-12 lat, ale nie mogliśmy sobie odmówić wspólnego, bliskiego czytania.

W rodzinnym mieście Sary Szczęściary i Kuby Rozróby emocje sięgają zenitu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują bowiem, że pojawił się w nim Bybołów. I, dla jasności, Bybołów wcale nie jest drapieżnym ptakiem, przekręconym przez usłużny słownik. Bybołów to niezwykle rzadkie zwierzę, po którym można spodziewać się… wszystkiego. Jedni są go bardzo ciekawi, drudzy winią go za wszelakie, mniejsze i większe, klęski oraz problemy. W dodatku poluje na niego FOBIA - tajna organizacja o charakterze międzydzielnicowym, której cechą charakterystyczną są szare ortaliony i niechęć wobec wszystkiego, co nieznane i nietutejsze.

Bybołów może jednak liczyć na pomoc osób, które uważają, że należy chronić go, nawet jeśli nie istnieje. Wśród nich są Sara i Kuba, reporter Berek (prywatnie tata Sary),pilot wirolotu Fiołek i dozorca pilnujący parkingu, Pan Pręcik. Do miasta przyjeżdża także światowej sławy profesor Gładkostópka, która na uniwersytecie Wyspy Poka-Poka stworzyła Katedrę Bybołoznawstwa. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Kto dotrze do Bybołowa pierwszy? Oczywiście jeśli istnieje. I co stanie się później? Jaką rolę odegrają w tym wszystkim brokatowe lakiery do paznokci? I co ustali profesor Gładkostópka?

Ta książka aż kipi od humoru, często abstrakcyjnego. Autor świetnie zrównoważył w ten sposób temat przewodni książki, czyli strach przed nieznanym i nietolerancję.

Jeśli szukacie niebanalnej, zabawnej książki dla starszaka, zdecydowanie mogę polecić.

"Sara, Kuba i rozróba" Rafaf Witek z cyklu
Czytam bo lubię Książkosfera HarperKids oraz HarperCollins to pełna zwrotów akcji, przygód i humoru książka dla dzieci. Choć muszę się Wam przyznać dorosły czytelnik wyrusza dzięki niej w podróż do krainy dzieciństwa i bawi się świetnie. Można polecić ją każdemu, kto chce oderwać się od rzeczywistości i chce przeżyć przygodę, przekraczając granice świata dziecięcej fantazji.

Kto z Nas nie lubi przeżywać przygód i odkrywać tajemnic. Otóż w pewnym mieście, grasuje tajemniczy stwór. BYBOŁÓW bo o nim mowa, spędza sen z powiek mieszkańcom. Jedni się go boją, drudzy chcieliby go spotkać. Są i tacy, którzy na niego polują. Tylko Sara Szczęściara, Kuba Rozróba, reporter Berka, znana profesor Gładkostópka, pilot Fiołek i wtajemniczone osoby postanawiają odnaleźć Bybołowa - uratować go i odstawić w bezpieczne miejsce. Czy im się to uda? Czy tajemniczy "stwór" da się schwytać? Czy organizacja FOBIA osiągnie cel i przechwyci zwierzaka? Jakie przygody czekają bohaterów? Czy BYBOŁÓW wróci do domu?

Jeśli chcecie się przekonać co wydarzyło się na ulicy Małowąskiej oraz jakie kroki podjęto aby uratować Bybołowa koniecznie sięgnijcie po książkę. Przygotujcie się na przygodę pełną zwrotów akcji i emocji. Już od pierwszych stron zostaniecie wciągnięci do świata bohaterów. I uwierzcie mi nie odłożycie książki nie poznając jej zakończenia.
Trzymająca w napięciu historia niejednokrotnie doprowadzi Was do śmiechu, zdziwienia i szoku. Ja osobiście polecam tą historię dzieciom oraz dorosłym. Fascynująca podróż, która pobudzi wyobraźnię, ciekawość świata a przede wszystkim przekazująca ważne wartości.

"Sara, Kuba i rozróba" Rafaf Witek z cyklu

Głowa puchnie od zawirowań w tej książce, brzuch boli od śmiechu, a ręce nie chcą oderwać się od kolejnych stron tej zakręconej, jak słoik z barszczem Gosi Gosposi, historii. "Sara, Kuba i rozróba", czyli najnowsza część serii "Czytam sobie" (dla tych, co już samodzielnie czytają),wciąga niczym popcorn w kinie. A ponieważ to historia nieprawdopodobna jak jajecznica bez jaj w wykonaniu Sary Szczęściary, to na kinowym ekranie z pewnością byłaby bardzo efektowna (zgłaszam wniosek do netflixa).

Co więc tym razem (po rewelacyjnych "Zapiskach szczęściarza") zgotował nam Rafał Witek? Otóż opowieść o wielu smakach. Jest tu słodycz dziecięcej przyjaźni i Bybołów, co wygląda jak słodka maskotka (jednak to tylko pozory, toż to dzikie zwierzę). Jest też gorycz ludzkich lęków przed nieznanym i troska o zapachu placków ziemniaczanych. Wszystkie te smaki przenikają się i uzupełniają, aby finalnie dać soczystą opowieść z wyrazistymi bohaterami.

A opowieść bynajmniej nie jest kulinarna, jak mogą sugerować poprzednie akapity. (Choć pieczenie pizzy jest w tej książce czynnością nad wyraz częstą). "Sara, Kuba i rozróba" to historia pewnego egzotycznego zwierzaka, który dziwnym trafem znalazł się w okolicach ulicy Małowąskiej. I choć nikt go jeszcze nie widział (niektórzy nawet wątpią w jego istnienie),to o efektach jego bytności każdy już słyszał. Otóż z balkonu ginie kurczak, który się właśnie rozmrażał, rowery mają przegryzione dętki, a kwiatki w ogródkach są połamane. Zatem dowody na istnienie Bybołowa są niepodważalne.

Ci, którzy boją się nieznanego zwierza, chcą go złapać i wywieść (a może nawet przeprowadzać na nim eksperymenty). Na szczęście są też tacy, którzy się o niego zatroszczą i zrobią wszystko, aby pomóc mu wrócić na rodzinną wyspę.

"Sara, Kuba i rozróba" to czytelnicza uczta. Jest tu tajemnica, podejrzani bohaterowie, dynamiczna akcja i dialogi, które mogą stać się kultowe. Jest nawet morderstwo. A przede wszystkim rozkładający na łopatki żart i fenomenalna zabawa słowem. Takie książki to czysta przyjemność i rozrywka na najwyższym poziomie!

"Sara, Kuba i rozróba" to powieść dla dzieci z serii Czytam, bo lubię autorstwa Pana Rafała Witka. Została wydana przez Wydawnictwo @harperkids_polska.

W pewnej miejscowości pojawiło się rzadkie zwierzę. Nikt go wcześniej nie widział, przez co wzbudza w mieszkańcach wiele różnorodnych emocji.
BYBOŁÓW - bo to o nim mowa - jest niezwykle rzadkim osobnikiem 😊 Na pomoc zwierzęciu przychodzą Sara Szczęsciara i Kuba Rozróba. Chcą uratować zwierzę przed schwytaniem przez organizacje FOBIA. Kto pierwszy odnajdzie zwierzaka? Czy ktoś pomoże Sarze i Kubie? A kto będzie działał na ich szkodę?

Ale to była fantastyczna lektura. Powieść skierowana jest do dzieci w wieku 8+, lecz myślę, że starsi też będą się świetnie bawić czytając o przygodzie Bybołowa 😊
Autor w ciekawy sposób prowadzi czytelnika przez powieść. Krótkie rozdziały powodują, że przez książkę się płynie, a ilustacje dodatkowo urozmaicają czytanie i przyciągają wzrok. Książka liczy sobie 300 stron, ale nie odczuwamy tego ponieważ dostajemy dużo akcji, która nie pozwala się nam nudzić. Przygoda z ratowaniem Bybołowa wywoływała momentami wielu śmiechu, a wszystko to przez fantastycznych bohaterów, którzy potrafili zaskoczyć pomysłami. Bardzo podobała mi się gra słów autora 😊

"Sara, Kuba i rozróba" to świetna powieść dla dzieci ukazująca wartość przyjaźni, pokazujaca jak ważna jest współpraca, co jest słuszne a co nie 😊 Polecam tę powieść dzieciom, które lubią przygodówki i świetną zabawę podczas czytania.

BYBOŁÓW - bo to o nim mowa - jest niezwykle rzadkim osobnikiem 😊 Na pomoc...

Dziwne, nieznane stworzenie, które pojawiło się w mieście, spędza sen z powiek wszystkim mieszkańcom. Kim jest Bybołów i dlaczego zjawił się właśnie tu? Nim schwyta go tajemnicza organizacja, w pościg za zwierzem ruszy cała plejada znakomitych bohaterów.

O tym, czy trzeba się go bać, dowiecie się z arcykomiczej powieści "Sara, Kuba i rozróba".

Najnowsza powieść Rafała Witka należy do serii "Czytam, bo lubię", która jest kontynuacją cyklu "Czytam sobie". Przeznaczona dla samodzielnych czytelników, proponuje książki przygodowe i fantasy dla dzieci w wieku 9-12 lat. Tu moja uwaga - górnej granicy wiekowej nie warto ustalać - nie mieszczę się w podanych widełkach, a podczas czytania, bawiłam się przednio!

Wróćmy do fabuły. Wiecie, że jest już Bybołów (choć to bardziej kwestia wiary, bo nikt nigdzie go nie widział). Jego śladem podąża równie tajemnicza organizacja FOBIA, którą przechytrzyć próbują redaktor Berek z córką Sarą Szczęściarą. Pomagają im Kuba Rozróba i dzielny pilot Fiołek. W tym celu do miasta przybywa prof. Gładkostópka, która na Wyspie Poka-Poka tworzy Katedrę Bybołowoznawstwa na tamtejszym Uniwersytecie. W tę tajemniczą misję angażuje się również Gosia Gosposia (dzięki, której Bybołów uzyska własną kuwetę),Sąsiadka z Naprzeciwka i Pan Pręcik - dozorca parkingu.

"Sara, Kuba i rozróba" to genialna powieść, która swoją tajemniczą narracją wciąga od pierwszej strony i rozbudza detektywistyczny instynkt. Wspaniale skrojona fabuła z wyśmienitymi bohaterami, zapewnia dynamiczną i pełną zwrotów akcję. Gwarantuje wybuchy śmiechu, a poziom żartu nie ma tu sobie równych. Mistrzowska zabawa słowem powala jak jajecznica bez jaj, którą serwuje Sara.

Będzie mnóstwo humoru i zakręconych akcji. I będzie sporo ukrytych prawd. Będzie o strachu przed nieznanym, który lotem błyskawicy zbiera swoje ofiary. O braku tolerancji, którą rodzi lęk. O sile plotki, która powtarzana przez wielu, staje się prawdą.

Komicznie, nieco absurdalnie z ukrytym przekazem.

Chapeau bas, Panie Rafale!

Najnowsza powieść Rafała...

• Dla dzieci
  • Samodzielne
  • Dzieciństwo W.
  • Do przeczytania literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Do biblioteki
  • Zuzi biblioteczka