Pierwszaki z kosmosu

Rafał Witek Wydawnictwo: BIS opowiadania, powieści
BIS
opowiadania, powieści
2014-10-03

Mojej 7-latce książka bardzo przypadła do gustu. Historia kosmicznego rodzeństwa Toto i Titi które dołączają do szkoły będą bohaterami wielu ciekawych sytuacji, które bawią zarówno dzieci jak i rodziców. Całość składa się z kilkunastu 3-4 str rozdziałów, wydrukowanych dużymi literami więc i dziecko nie będzie miało z samodzielnym czytaniem. Polecam

Na półkach: , , , , , , , ,

Książka jest bardzo przyjemna w czytaniu. Literki są duże i dziecku jest łatwiej śledzić tekst. Pamiętam, że gdy ja miałam jakieś lektury, to one miały dość małą czcionkę i były grube (jak "Dzieci z Bullerbyn") i nie chciało mi się ich czytać (jednakże tę lekturę wspominam miło). Czytałam "Pierwszaków z kosmosu" mojej siostrze i podobało się jej.

Dla Pierwszoklasistów na pewno, myślę, że 2-3-klasiści tez by nie pogardzili ;-)

Zabawne, ciekawe historyjki, krótkie rozdziały, duże litery. Książka idealna do treningu czytania lub samodzielnego czytania.

Oczywiscie, że mój 7-latek dalej uwielbia jak ja mu czytam. Samemu nie chce mu się męczyć. Ale mamy umowę. On czyta 1 str., ja 2 str. I tak w kółko. W ten sposób w 3...

Szkoła to wspaniałe miejsce, w którym można poznać inne dzieci, nawiązać nowe znajomości i dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy, a do tego jak ma się dużo szczęścia to można chodzić do jednej klasy z kosmitami jak Pola, do której klasy chodzą Titi i Toto:
Ich oczy przypominały wielkie, rozświetlone bursztyny, małe uszka poruszały się czujnie, a włosy zmieniały barwę przy...

• Dla dzieci
  • Poszukiwane
  • Lektura szkolna
  • Polskie
  • Moja mała biblioteczka
  • Z humorem
  • literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Pierwszaki z kosmosu