Góra Bogów Śmierci

Okładka książki Mroczne dziedzictwo. Antologia w hołdzie Jamesowi Herbertowi Tomasz Czarny, Piotr Ferens, Norbert Góra, Dawid Kain, Anna Klejzerowicz, Kazimierz Kyrcz jr, Krzysztof Maciejewski, Anna Musiałowicz, Jacek Piekiełko, Marek Ścieszek, Marek Świerczek, Flora Woźnica, Marek Zychla
Mroczne dziedz... Tomasz Czarny, Piot...
Okładka książki Maszyna. Antologia horroru industrialnego Dagmara Adwentowska, Agnieszka Biskup, Piotr Borlik, Tomasz Czarny, Piotr Ferens, Wojciech Gunia, Przemysław Karbowski, Kazimierz Kyrcz jr, Kornel Mikołajczyk, Anna Musiałowicz, Michał J. Walczak, Flora Woźnica, Marek Zychla
Maszyna. Antol... Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Hardboiled. Antologia nowel Neo-Noir Kornel Mikołajczyk, Juliusz Wojciechowicz, Robert Ziębiński, Marek Zychla
Hardboiled. An... Kornel Mikołajczyk,...

2004

Świetna historia trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Cały czas coś się dzieje, tajemnice, niedomówienia , motyw drugiej wojny światowej , styl pisania który jest świetny. Polecam

Powiem tak szczerze, że nie wiem co napisać o tej książce. Przeczytałam ją całą tylko dlatego, że miałam nadzieję, że coś mi się rozjaśni a tu klops. Niby to było takoe horrorowate chociaż jak dla mnie to było jakieś takie nijakie jakby autor sam nie do końca wiedział o co mu chodzi. Jakieś dziwne zniknięcia, góra owiana złą sławą, jakieś wstawki z wojny kto tam co robił i Jakub który chce rozgryźć tajemnicę. No taki misz masz. Mi się książka średnio podobała jakos ją męczyłam bardziej niż czytałam, chociaż z początku mnie wciągnęła to później już szło mi jak po grudzie. Ja osobiście nie polecam, ale jak ktoś chce niech czyta na własną odpowiedzialność😅

Krzyż płaczący krwawymi łzami przyciąga do miasteczka nie tylko turystów. Okazuje się jednak, że to nie jest jedyna atrakcja- Góra Bogów Śmierci, tajemniczy szczyt owiany złą sławą, miejsce nagłych zgonów, z którego nie wrócisz żywy, jeśli wybierzesz się tam nocą- to dopiero intrygujące.

Legenda o złu zamieszkującym górę, zaczyna się od historii czterech harcerzy, którzy poszli tam wywoływać duchy. Ale czy na pewno? Mieszkańcy miasteczka nie chcą rozmawiać na ten temat. Góra jest zła, nie powinno się tam chodzić, tyle.
Oprócz prastarego zła, znajduje się tam też wspomnienie ogromnego zła dokonanego przez ludzi na ludziach.

Książka jest dobra, nie ma co ukrywać. Jedyne, co utrudnia jej odbiór, to nagłe przeskoki w czasie- jesteśmy tu i teraz, a nagle trwa druga wojna światowa i niemieccy naukowcy próbują w naszych górach stworzyć broń, która ma im pomóc wygrać wojnę. Kiedy już przyzwyczaiłam się do tych skoków, lektura była już czystą przyjemnością.

Mix powieściowy. Połączenie wątków sensacyjnych, horroru, fantasy i historycznych stworzyło całkiem interesującą powieść. Dostałam więcej niż się spodziewałam:)

To moje drugie spotkanie z twórczością pana Aleksandra Sowy i jeszcze bardziej udane niż pierwsze. Dobry kryminał ocierający się o elementy historii II Wojny Światowej, odrobiną paranormalności, tajemnicami, wieloma zgonami, ciekawym głównym bohaterem i miejscem rozgrywania akcji.
Odpowiada mi także styl pisania autora. Z przyjemnością sięgnę po dalsze jego pozycje.

2062

Dość szybkie czytadełko:) Bawiły mnie postaci, wyskakujące na stronach jak małe Filipki z konopi:) Staruszka bez psa - paf, staruszka z psem:)

Można poczytać dla relaksu do herbatki:)

Można poczytać dla relaksu do herbatki:)

Nawiedzony szczyt, złe miejsce. Klątwa, która czyni ziemię przeklętą. Ciekawość jako pierwszy stopień do piekła. Wyjątkowo atrakcyjny w odbiorze Horror o wojnie i wywoływaniu duchów. Bestseller!

Sekretne linie kolejowe, kamienny krzyż płaczący krwawymi łzami, nieustraszony naukowiec podążający śladem tajemniczych zdarzeń, opowieści niczym u H.P. Lovecrafta, który jest moim kultowym pisarzem. Kto wie, może i Aleksander Sowa nim się stanie dla przyszłych pokoleń?

Rasowy horror! Wszyscy, którzy lubią dreszczyk emocji związany ze straszeniem czytelnika będą zadowoleni. Już sam początek jest klimatyczny, a potem atmosfera grozy tylko się pogłębia. Autor znakomicie opowiedział tę historię, polecam.

Czytałam w wersji ebook. Kawał dobrego horroru.8/10

Czytałam w wersji ebook. Kawał dobrego horroru.8/10