Góra Bogów Śmierci

Wydawnictwo: Amazon, CreateSpace, Self Publishing , Wyczerpane
9788394197490
horror

Do prowincjonalnego miasteczka przyjeżdża człowiek piszący pracę o sudeckich legendach. Zaprzyjaźnia się z córką właścicieli hotelu, w którym nocuje. Dziewczyna opowiada historię o chłopcach wywołujących duchy w górach, którzy zginęli w tajemniczych okolicznościach. Sceptyczny bohater zagłębia się w stare górskie historie, mało dostępne miejsca owiane legendami i sekrety lokalnej społeczności. Odkrywa, że na tajemniczej górze śmierć spotkała także innych. Tymczasem w pobliskiej wsi kamienny krzyż zaczyna płakać krwawymi łzami…

„Góra Bogów Śmierci” to oparta na historycznych wydarzeniach mroczna powieść grozy, nawiązująca do starej legendy. To powieść skrywająca wiele tajemnic, obfitująca w zjawiska paranormalne, a jej lektura sprawi, że czując dreszcze na plecach wreszcie uwierzysz. Bo, skoro istnieje dobro, gdzieś się musi także czaić zło.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: http://www.wydawca.net/foto/gora-big.jpg

Matylda Saresta | 2017-03-27

Dość szybkie czytadełko:) Bawiły mnie postaci, wyskakujące na stronach jak małe Filipki z konopi:) Staruszka bez psa - paf, staruszka z psem:)

Można poczytać dla relaksu do herbatki:)

macin_gal | 2015-09-04
Przeczytana: lipiec 2015

Z autorem zetknąłem się pierwszy raz czytając zbiór opowiadań lotniczych pt. „Powietrze jest zimne”. Przyznaję, że byłem sceptycznie nastawiony do self-publiszingów. Tamta lektura jednak mnie mile zaskoczyła. Dlatego, otrzymawszy wiadomość o nowej powieści Pana Sowy, kupiłem ją. I nie ukrywam, że nie zawiodłem się. „Góra Bogów Śmierci” to świetna powieść, w której – ku mojej uciesze – pojawia się dość obszerny wątek lotniczy. Zresztą wątków jest sporo, przeplatają się i są bardzo ciekawe. Całość czyta się szybko i z niecierpliwością. Książka jest opowieścią z różnych perspektyw o wierze w Boga, tajnych badaniach III Rzeszy, zbrodniach hitlerowców, tajemnicach ukrytych w Sudetach i kilku niewielkich miejscowościach. Mniej więcej w trzech czwartych historia zaczyna przeradzać się w naprawdę niezły horror. Więcej nie zdradzę, bo nie chcę zabierać zabawy. Wiem jedno – budowanie akcji, styl autora, bohaterowie – Panu Sowie naprawdę to dobrze wychodzi. Książka jest po prostu świetna....

tomdra | 2016-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2016

Rasowy horror! Wszyscy, którzy lubią dreszczyk emocji związany ze straszeniem czytelnika będą zadowoleni. Już sam początek jest klimatyczny, a potem atmosfera grozy tylko się pogłębia. Autor znakomicie opowiedział tę historię, polecam.

Andrzej | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Nawiedzony szczyt, złe miejsce. Klątwa, która czyni ziemię przeklętą. Ciekawość jako pierwszy stopień do piekła. Wyjątkowo atrakcyjny w odbiorze Horror o wojnie i wywoływaniu duchów. Bestseller!

Rybaczka | 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016

Sekretne linie kolejowe, kamienny krzyż płaczący krwawymi łzami, nieustraszony naukowiec podążający śladem tajemniczych zdarzeń, opowieści niczym u H.P. Lovecrafta, który jest moim kultowym pisarzem. Kto wie, może i Aleksander Sowa nim się stanie dla przyszłych pokoleń?

Redaktorka | 2015-09-15

Czytałam w wersji ebook. Kawał dobrego horroru.8/10