Góra Bogów Śmierci

Powiem tak szczerze, że nie wiem co napisać o tej książce. Przeczytałam ją całą tylko dlatego, że miałam nadzieję, że coś mi się rozjaśni a tu klops. Niby to było takoe horrorowate chociaż jak dla mnie to było jakieś takie nijakie jakby autor sam nie do końca wiedział o co mu chodzi. Jakieś dziwne zniknięcia, góra owiana złą sławą, jakieś wstawki z wojny kto tam co robił i Jakub który chce rozgryźć tajemnicę. No taki misz masz. Mi się książka średnio podobała jakos ją męczyłam bardziej niż czytałam, chociaż z początku mnie wciągnęła to później już szło mi jak po grudzie. Ja osobiście nie polecam, ale jak ktoś chce niech czyta na własną odpowiedzialność😅

Krzyż płaczący krwawymi łzami przyciąga do miasteczka nie tylko turystów. Okazuje się jednak, że to nie jest jedyna atrakcja- Góra Bogów Śmierci, tajemniczy szczyt owiany złą sławą, miejsce nagłych zgonów, z którego nie wrócisz żywy, jeśli wybierzesz się tam nocą- to dopiero intrygujące.

Legenda o złu zamieszkującym górę, zaczyna się od historii czterech harcerzy, którzy poszli tam wywoływać duchy. Ale czy na pewno? Mieszkańcy miasteczka nie chcą rozmawiać na ten temat. Góra jest zła, nie powinno się tam chodzić, tyle.
Oprócz prastarego zła, znajduje się tam też wspomnienie ogromnego zła dokonanego przez ludzi na ludziach.

Książka jest dobra, nie ma co ukrywać. Jedyne, co utrudnia jej odbiór, to nagłe przeskoki w czasie- jesteśmy tu i teraz, a nagle trwa druga wojna światowa i niemieccy naukowcy próbują w naszych górach stworzyć broń, która ma im pomóc wygrać wojnę. Kiedy już przyzwyczaiłam się do tych skoków, lektura była już czystą przyjemnością.

To moje drugie spotkanie z twórczością pana Aleksandra Sowy i jeszcze bardziej udane niż pierwsze. Dobry kryminał ocierający się o elementy historii II Wojny Światowej, odrobiną paranormalności, tajemnicami, wieloma zgonami, ciekawym głównym bohaterem i miejscem rozgrywania akcji.
Odpowiada mi także styl pisania autora. Z przyjemnością sięgnę po dalsze jego pozycje.

Sekretne linie kolejowe, kamienny krzyż płaczący krwawymi łzami, nieustraszony naukowiec podążający śladem tajemniczych zdarzeń, opowieści niczym u H.P. Lovecrafta, który jest moim kultowym pisarzem. Kto wie, może i Aleksander Sowa nim się stanie dla przyszłych pokoleń?

Z autorem zetknąłem się pierwszy raz czytając zbiór opowiadań lotniczych pt. „Powietrze jest zimne”. Przyznaję, że byłem sceptycznie nastawiony do self-publiszingów. Tamta lektura jednak mnie mile zaskoczyła. Dlatego, otrzymawszy wiadomość o nowej powieści Pana Sowy, kupiłem ją. I nie ukrywam, że nie zawiodłem się. „Góra Bogów Śmierci” to świetna powieść, w której – ku mojej uciesze – pojawia się dość obszerny wątek lotniczy. Zresztą wątków jest sporo, przeplatają się i są bardzo ciekawe. Całość czyta się szybko i z niecierpliwością. Książka jest opowieścią z różnych perspektyw o wierze w Boga, tajnych badaniach III Rzeszy, zbrodniach hitlerowców, tajemnicach ukrytych w Sudetach i kilku niewielkich miejscowościach. Mniej więcej w trzech czwartych historia zaczyna przeradzać się w naprawdę niezły horror. Więcej nie zdradzę, bo nie chcę zabierać zabawy. Wiem jedno – budowanie akcji, styl autora, bohaterowie – Panu Sowie naprawdę to dobrze wychodzi. Książka jest po prostu świetna. Polecam wszystkim.

Czytałam w wersji ebook. Kawał dobrego horroru.8/10

Czytałam w wersji ebook. Kawał dobrego horroru.8/10

Rasowy horror! Wszyscy, którzy lubią dreszczyk emocji związany ze straszeniem czytelnika będą zadowoleni. Już sam początek jest klimatyczny, a potem atmosfera grozy tylko się pogłębia. Autor znakomicie opowiedział tę historię, polecam.

Nawiedzony szczyt, złe miejsce. Klątwa, która czyni ziemię przeklętą. Ciekawość jako pierwszy stopień do piekła. Wyjątkowo atrakcyjny w odbiorze Horror o wojnie i wywoływaniu duchów. Bestseller!

1947

Dość szybkie czytadełko:) Bawiły mnie postaci, wyskakujące na stronach jak małe Filipki z konopi:) Staruszka bez psa - paf, staruszka z psem:)

Można poczytać dla relaksu do herbatki:)

Można poczytać dla relaksu do herbatki:)

Mix powieściowy. Połączenie wątków sensacyjnych, horroru, fantasy i historycznych stworzyło całkiem interesującą powieść. Dostałam więcej niż się spodziewałam:)

Aleksander Sowa Góra Bogów Śmierci Zobacz więcej
Aleksander Sowa Góra Bogów Śmierci Zobacz więcej