Byliśmy łgarzami

Wydawnictwo: YA!
We Were Liars
9788328020054
Ag2S

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura młodzieżowa. Byliśmy łgarzami to współczesna, wyrafinowana i trzymająca w napięciu powieść, która przebojem wdarła się na listy bestsellerów „New York Timesa”. Polecana przez Johna Greena, autora bestsellera Gwiazd naszych wina. Szacowna i bogata rodzina spędza wakacje na prywatnej wyspie. Dwóch braci i...

Polecana przez Johna Greena, autora bestsellera Gwiazd naszych wina.
Szacowna i bogata rodzina spędza wakacje na prywatnej wyspie. Dwóch braci i ich piękna siostra zaprzyjaźniają się z charyzmatycznym rówieśnikiem o politycznych ambicjach. Łącząca ich relacja niebawem zmieni się w destrukcyjną więź. Wypadek. Tajemnica. Kłamstwo. Wielka miłość. Prawda.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

"Zrób to, co boisz się zrobić."

Zupełnie nie wiedziałam, czego się po tej książce spodziewać. Na pewno jednak nie przypuszczałam, że będę sobie wypłakiwać oczy jeszcze godzinę po jej zakończeniu, aż w końcu zabraknie mi łez... Ta książka po prostu mnie zmiażdżyła.

Tutaj nic nie jest tym, czym się wydaje. To, co w końcu okazuje się być prawdą, po wszystkich kłamstwach i złudzeniach, było dla mnie szokiem, który wręcz pozbawił mnie tchu. Wciąż nie mogę się pozbierać, boli mnie serce i nie mogę myśleć o niczym innym.

Autorka przez cały czas prowadzi czytelnika w kierunku, który okazuje się kompletną zmyłką. A to jeszcze pogłębia wstrząs. Nie będę pisać nic więcej o fabule,żeby niechcący czegoś istotnego nie zdradzić - sami musicie się z tym zmierzyć. W ciemno, tak jak ja. Przeżyjecie ogromne zaskoczenie, na które nic Was nie przygotuje.

"Byliśmy łgarzami" to cudowna, bolesna, wstrząsająca powieść, która wyrwała mi serce i zmieliła je na papkę. A ja wreszcie znalazłam książkę,...

Przebudzona | 2015-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Jedno słowo: MEGA! ;)

Takiej powieści jeszcze nie dane mi było spotkać - swoją tajemniczością i intrygującym tytułem "Byliśmy łgarzami" na samym starcie czytelnik ma jakieś tam tezy o czym ona będzie.

Nie chcę zdradzać o czym jest, bo popsuję całą frajdę, ale jedno powiem, jeśli ktoś się zastanawia nad tym czy po nią sięgnąć ze swojego stosiku książek to mówię tak: BIERZ się za nią ŚMIAŁO, ale zarezerwuj sobie czas, bo jak zaczniesz czytać to wsiąkniesz i nie będziesz mógł się oderwać, póki nie skończysz :). Ja sama ją odkładałam i nawet przedłużyłam w bibliotece i od czasu do czasu otwierałam i nie zaglądając za bardzo przeglądałam - kusiła mnie i w końcu się skusiłam i jak najbardziej nie żałuję ;). Jedyne czego mogę żałować, to że wcześniej się za nią nie zabrałam i tylko tyle :).

POLECAM w 200% :)

mclena | 2017-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2017 ✔
Przeczytana: 05 stycznia 2017

"Dobrze być kochanym, nawet jesli ta miłość nie będzie trwała wiecznie."

Jedna z lepszych Young Adult jakie czytałam - ale zanim się na nią zdecydujesz drogi czytelniku - nie czytaj recenzji. Im mniej o niej wiesz tym lepiej.

Czyta sie błyskawicznie, nawet nie wiem kiedy minął mi ten czas. Byłam poruszona, wstrząśnięta i tak bardzo chciałabym, by to się inaczej skończyło. Wyraźne i ważne przesłanie, z którym nawet dorośli powinni ponownie się zmierzyć, by zrozumieć co w życiu jest najważniejsze.

Nawet nie wiem jak mam tę powieść zrecenzować, bo naprawdę ciężko by było nie zdradzić najważniejszych elementów, dlatego niech w tym wypadku wystarczy wam, że jest szokująca, piękna i diabelnie smutna, warta każdej poświęconej sekundy. Gorąco polecam.

Natalia-Lena | 2015-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2015

[http://room6277.blogspot.ie/2015/02/we-were-liarsbylismy-garzami-e-lockhart.html]

Ależ ja byłam zafascynowana tym tytułem! Że tajemniczy, że niezwykły, że wyróżnienia takie a owakie zdobył, że intryga, wyspa, bogata rodzina… Destrukcyjne więzi i trzymanie w napięciu. Czego chcieć więcej?

Tego, żeby to była prawda, bo w moim przypadku – nie jest.

Teraz kłamię? Mówię prawdę? Jestem łgarzem czy nie?

Przekonajcie się sami.

Piękna i wybitna rodzina.
Prywatna wyspa.
Genialna, zraniona dziewczyna; pełen pasji chłopak, mający w sobie polityczne zacięcie.
Grupa czterech przyjaciół – Kłamców – których przyjaźń staje się źródłem destrukcji.
Rewolucja. Wypadek. Sekret.
Kłamstwa, mnóstwo kłamstw.
Prawdziwa miłość.
Prawda.
„We Were Liars” to nowoczesna, wyrafinowana i pełna napięcia powieść.
Przeczytaj ją. Jeśli ktokolwiek zapyta, jak się kończy.
SKŁAM!

Źródło: wyd. Delacorte Press, opis: tłumaczenie własne.

Gorące lato na prywatnej wyspie należącej do bogatej rodziny. Czas...

Książkomania | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Kłamstwo vs. Prawda

Kłamstwo czy prawda? Prawda czy kłamstwo? Złudzenie czy rzeczywistość? Intryga czy podstęp? Obłęd czy choroba? Cierpienie czy współczucie? Dużo tego prawda? Lecz zapewniam, że „Byliśmy Łgarzami” dysponuje niekończącą ilością pytań, na które nie łatwo jest znaleźć odpowiedź, a może łatwo? Może to jedynie magiczne złudzenie, które kiełkuje w naszej głowie, by pokazać swój owoc w zakończeniu. Ufacie mi na tyle, żeby przeczytać tę recenzję? Bo wiecie.. każdy może być Łgarzem.

Czworo dzieci, potem nastolatków, każde wakacje spędza na prywatnej wyspie. Troje z nich są rodziną, Johnny, Mirren i Cadence, szanowanymi i bogatymi Sinclairami, jeden, Gat, przyjacielem rodziny. Przyjaźń, która łączy tytułowych Łgarzy jest nieskończona, wielka, prawdziwa, nieustająca, silna. Tak silna, że sięga granic obłędu.

„Milczenie to warstwa ochronna, zabezpieczająca przed cierpieniem.”

Tak wiem, skąpe to streszczenie fabuły. W sumie żadne, nie zachęcające do przeczytania. Ale...

lacerta | 2016-01-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Tytuł, opis książki i spore zainteresowanie jakie wzbudziła sprawiają, że po książkę chce się sięgnąć. I tak właśnie było ze mną - ciekawość sprawiła, że w końcu sięgnęłam po "Byliśmy łgarzami". I co? Rozczarowanie.
Przez książkę naprawdę ciężko było mi przebrnąć. Autorka, w moim odczuciu, ma koszmarny styl - przynajmniej w tej książce. Może jest to celowy zabieg, ale powieść wiele przez to traci. Zdania są krótkie często jakby pourywane. Dziwne rozbicia zdań na kilka linijek, jakby autorka pisała wierszem. Strasznie mnie to irytowało i sprawiło, że czytania było straszną przeprawą.
Sama historia nie zainteresowała mnie - była przewidywalna i nie odznaczała się niczym wyjątkowym. Postacie były nudne i naprawdę nie widzę, żadnych plusów w "Byliśmy łgarzami".

Pomimo początkowej ekscytacji, książka strasznie mnie znudziła i nie była niczym wyjątkowym. Kończąc czytać poczułam niesamowitą ulgę.

Octopus | 2018-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2018

Już wiem dlaczego ta książka zachwyciła moją nastoletnią córkę.
Ale mimo to nie czuję się mądrzejsza, jak pomóc jej w poszukiwaniu własnego "ja", a może nie pomagać, nie przeszkadzać....

Weronika | 2016-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2016

"Dobrze być kochanym, nawet jeśli ta miłość nie będzie trwała wiecznie."

"Byliśmy Łgarzami" autorstwa E.Lockhart ma wiele różnych opinii.Zarówno pozytywnych tak jak i negatywnych.Moja będzie ta pozytywną. Na razie powiem wam,że skończyłam ją czytać niedawno oraz ,że moje oczy nadal są mokre.Jest to moja pierwsza książka przy której łzy spływały po policzkach niczym krople deszczu.Jeszcze żadna książka tak bardzo mnie nie wzruszyła.Każdy inaczej zinterpretuje tę historię, jeśli chcecie przeczytać moja to Serdecznie zapraszam ! :) Najpierw jednak napiszę o czym jest ta książka i czym się wyróżnia z pośród innych.

Pokolenie Sinclairami jest idealne.Każdy jest tam wysoki,mądry,inteligentny,przystojny oraz ambitny.Główna bohaterka mieszka tylko z matką,gdyż zostawił ich jej ojciec. Mężczyzna nie mógł już wytrzymać w tej rodzinie...Candence jest wnuczką idealną dla swoich dziadków Sinclairami.Odkąd pamięta w każde wakacje przyjeżdżała na wyspę Beechwood do dziadków wraz z...

Młodzi, piękni,wysportowani i inteligentni takie ma być nowe pokolenie i rodzina Sinclairów. Mają dorównywać innym Nie! Mają być ponad nimi. Dla niż ważne są wielkie pieniądze, bogactwo, pieniądze i wyspa.
Wyspa dla nich to rodzinny azyl, każdego upalnego, gorącego lata przypływają na swoją wysepkę spędzają wakacje razem.Wysoko postawieni dziadkowie,piękne ich córki ze swoimi dziećmi. Spędzają czas na korcie tenisowym,na produkcji lodów, czy na wygrzewaniu się na leżakach na słońcu. Czwórka najlepszych, prawdziwych przyjaciół łgarzy to są:Cady, Mirren, Gat i Johnny wspólnie spędzają wakacje.W piętnastym lecie Cady ma wypadek nie pamięta żadnych zdarzeń przed wypadkiem i po.Skutkiem tego poważnego wypadku są jej bolące, nie przechodzące bóle głowy. Ojciec Cady zabiera ją w podróż po Europie.

Bardzo dobra fabuła rozpoczynająca się w lecie,akcja zdecydowanie szybko się rozwija,styl pisania autora lekki, przyjemny. Krótkie, ciekawe rozdziały czytałam powoli ze zrozumieniem w...

kryminalnakuchnia | 2015-10-06
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam

Nie lube marnować swojego czasu, a już w szczególności na tego typu książki.
Dobrnęłam do trzeciej części i szczerze powiedziawszy znudziłam się, bo autentycznie nic się w niej nie działo.
Ta książka zdecydowanie skierowana jest do młodszych czytelników.
Ja mówię jej zdecydowane N I E!!!!