Byliśmy łgarzami

Data 1. wydania:
2014-05-13
9788328020054
Janusz Maćczak
Janusz Maćczak wakacje wyspa znajomość wypadek tajemnica kłamstwo wielka miłość prawda
Inne

Okładka książki Mój pierwszy bal Holly Black, Libba Bray, Rachel Cohn, Dan Ehrenhaft, John Green, David Levithan, E. Lockhart, Sarah Mlynowski, Ned Vizzini, Melissa de la Cruz, Cecily von Ziegesar
Ocena 5,6
Mój pierwszy bal Holly Black, Libba ...
Okładka książki Love Hurts Malorie Blackman, Melvin Burgess, James Dawson, Susie Day, Laura Dockrill, Jenny Downham, Phil Earle, Gayle Forman, Matt Haig, Catherine Johnson, Maureen Johnson, Lauren Kate, David Levithan, E. Lockhart, Lauren Myracle, Patrick Ness, Non Pratt, Philip Pullman, Bali Rai, Marcus Sedgwick, Andrew Smith, Tabitha Suzuma, Markus Zusak
Ocena 0,0
Love Hurts Malorie Blackman, M...

więcej Więcej

2025 ocen

Na początku nie wiesz zbyt wiele o Sinclairach. Opis znajdujący się z tyłu książki zawiera jedynie kilka zdań z pierwszej strony powieści. Myślę, że był to genialny zabieg, bo przez całą książkę, nie wiemy, do czego zmierza fabuła. Nie mamy żadnego punktu odniesienia, nie wiemy, gdzie ma rozpocząć się akcja, nie jesteśmy świadomi, co Lockhart dla nas przygotowała. Chociaż z...

Cady co roku przyjeżdżała na prywatną wyspę jej dziadka i zawsze miała udane lato ze swoimi kuzynami oraz przyjacielem rodziny. Wszystko zmieniło się jednak w lecie piętnastym.
Z początku zastanawiałam się czy nie odłożyć tej książki. Pierwsze 80-90 stron wydawało mi się powtórzeniem dennych romansideł dla nastolatek. Główna bohaterka była naiwna, denerwująca i niepewna....

Myślałam że się odwodnie czytając tą książke, jest dość krótka więc tak się wkręciłam że przeczytałam jeden dzień. Szybko się zżyłam z bohaterami i potrzebowałam całego kolejnego dnia żeby otrząsnąć się po końcówce. Polecam

Sięgnęłam po nią, ponieważ każdy na TikToku ją polecał. Moim zdaniem była ciekawa i miała fajny, wakacyjny klimat. Z bohaterami się nie zżyłam, więc końcowy plot twist nie zrobił na mnie dużego wrażenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra książka, właśnie szukałam krótkiej i wciągającej lektury :D

Uprzedzam, że jest to bardziej nastoletni romans połączony z kryminałem i dopiero na sam koniec książki akcja nabiera tempa.

Jeżeli martwisz się, czy spodoba ci się ta książka ze względu na styl pisania, to mogę zapewnić - narracja jest bardzo realistyczna. ALE. Jest przedstawiona z punktu widzenia...

Zaskakująca historia, zwłaszcza w ostatnich rozdziałach. Jednak w połowie książki stwierdziłam, że mało się w niej dzieje, więc ciężko mi ją było skończyć, ale wciąż warto było ją przeczytać chociażby dla zwrotów akcji w końcówce.
Jednak relacje między "Łgarzami" były dla mnie zbyt powierzchowne i brakowało mi tu jakoś rozwinięcia tego wątku, żeby przekonać mnie o ich...

Kiedyś usłyszałam o tej książce i zaintrygował mnie tytuł. Nie przeczytałam opisu, ledwo spojrzałam na okładkę i postanowiłam, że ją przeczytam, kiedy nie będę miała pomysłu na nic innego. No i stało się. Przeczytałam. I na wstępie zaznaczę, że jest to dość specyficzna lektura.

"Milczenie to warstwa ochronna, zabezpieczająca przed cierpieniem."

Byliśmy łgarzami...

Polecam tym którzy lubią płakać przy książkach.

Rozdzierające zakończenie.... Czyta się na własną odpowiedzialność.

2 863
    2 488